Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с двигател 95-то ниво / не е фиат/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с двигател 95-то ниво / не е фиат/

    Значи колеги все бях виждал и чувал за разни проблеми свързани с двигатели, ама като днешния направо шаххх.Значи имам приятел с голф 3 1.4 моно инжекция.Та на въпросния френд му се къса маншона между моно инжекцията и смукателния колектор , в последствие на което отива и си взима нов от магазин.От там на майстор , тампона се сменя и всичко ОК .Да, но за три дена.Изведнъж двигателя умира , от там на майстори какви ли не , и не могат да разберат какво е на колата.Свалят главата , на пръв поглед всичко е наред.В последствие се установява че въпросния тампон на моно инжекцията се е разложил от бензина, от там през смукателния колектор в цилиндрите , и при такт на изпускане на газовете въпросната слуз от маншона полепва по стеблата на изпускателните клапани.Този тампон сигурно и от китайци не е правен Всички клапани се сменяват +напасване, и колата заработва перфектно.Но днес след 120км пробег , изведнъж отново на първи цилиндър отказа изпускателния клапан.Направо шах и мат.Та извода е , внимавайте какво и от къде си купувате.п.с ей толкова не съм писал и в първи клас Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
Working...
X