Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход газ?

    Вече се пищисах. Къв е тоя раход оня ден при 50км. градско и 50 извън ми даде среден разход8,4/100. Заредих газ и имам 30км извън града и 10 в града съответно разход 14/100. Преди време ми направи същия номер 7,5/100 извън след което 14/100, 18/100 и пак се оправи. Свещи, филтри, кабели всичко е сменено. Колата върви перфектно но на какво се дължи този променлив разход немога да си обясня. Ако някой има идея на каво се дължи нека помогне. Колата е 1,4 Брава.

    #2
    Дължи се на това, че го засичаш за 30-40 км... засичай на цяла бутилка и ще видиш, че отклоненията ще бъдат много по-малки.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Добре каква е разликата дали си сипал 5лт газ или 15лт газ.

      Коментар


        #4
        Като го засичаш на такива малки разстояния, шанса да направиш грешно засичане е много по голям. Засечи го на 200-300 км градско. В Своге предполагам градското каране всеки ден е еднакво.Защото ако я караш из София, може да се окаже че 14/100 градско не е лош разход.(Ако минаваш 10км за 1 час)
        Brava 1.4

        Коментар


          #5
          iko79 написа:
          Добре каква е разликата дали си сипал 5лт газ или 15лт газ.
          колегите са правиизчакай да свърши газтазареди , но не до горе - ако ти събира бутилката 20 л, зареди 15като видиш че свършва пак зареди - пак примерно 15 ли така 2-3 пътинакрая остави да свърши докрай газта и засечи тогава километрите
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Първо да се извиня, че не съм от Своге, но неможах да си променя профила(нещо неиска) от Кнежа съм . Значи при мен разстоянията са къси и при градско каране са много студените стартове. От вкъщи до работата са 3км. и почти винаги карам на студен двигател. Въпросът е че зареждам да кажем за 5лв -4,76лт газ и минавам 57км, след това пак зареждам за толкова и минавам 36км. Това немога да разбера. Друг случай като се връщах от морето през Хаймбоаз нагоре с мръсна газ и четири човека ми изгори 7,3/100. Зареждам в Търново и до Кнежа ми дава разход 8,6/100, като няма един сериозен байр от Търново до Кнежа и при това с не повече от 100км/ч. Мембраните на изпарителя са на 25000км. но все ми се струва че и не е дошло времето за смяна. Възможно ли е бутилката да задържа газ? Питам защото когато монтирах уредбата ми гореше в града м/у 9-10/100 бутилката се показваше вярно след което засседна в едно полужение на 1/4 и като стигне стрелката там и колата гасне( разхода започна да се мени -нагоре), сега наблюдавам, че стрелката е подминала 1/4. Несъм запознат с механизма на бутилките, но вече незнам от къде идват тези разлики.

            Коментар


              #7
              икономичен фиат на газ нямааааа
              уно 1.5i.e. имах,
              типо 1.6.i.e. имах,
              дедра2.0i.e. метанката, но вече бивша

              Коментар


                #8
                То и на бензин маи няма, ето данни от официални саитовеОпел астра 1.6 16в 105кс- 8,5 градско и 5,5 извънградско Форд фокус 1,6 16в 100кс-8,7..............и 5,5..................... Волво s40 1,6 16в 100кс-9,5..............и 5,8..................... ХОНДА СИВИК 1,8 16в 140кс 8,5 градско и 5,0.................. И сега Фиат Брава 1,6 16в 103кс ГРАДСКО 11.........и 6,5 ........ та колеги каквото и да сложите на тези коли това е положението почти 3 литра повече.А пък тия от хонда егати магиите дето правят :D
                HONDA I-VTEC

                Коментар


                  #9
                  незнам за бензина, щат и двата фиата дет сам ги имал ми горяха едно и сащо 8/100 изван гр. при скорост 90-100, и градско 14/100. кат почна да я настьпвам на далго сас 130-140 ми горяха 10-11. единия беше uno 1.5, другия tipo 1.6 двувалка. затова сега ще си вземам tipo 2000, да гори колкот иска ама поне ще варви. щот тия сас голфовете много ме дразнят.
                  уно 1.5i.e. имах,
                  типо 1.6.i.e. имах,
                  дедра2.0i.e. метанката, но вече бивша

                  Коментар


                    #10
                    Много си прав бат Joni Хехехехех
                    TEMPRA 1.6 SX

                    Коментар


                      #11
                      3,77лт.газ 39км. само градско и палене само на газ. А сега де! Очаквам следващият разход да ми е 14-15/100

                      Коментар

                      Working...
                      X