Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ilkor написа:
    На същият полет един много добре облечен мъж с куфарче на колела и ръчна чанта му направиха точно проблем за чантата. То беше една борба да я натика някакси в куфара но без успех ... плати си някаква такса и се качи.А липсата на места в самолета пък е още по голямата простотия. Пак ако си платиш има резервиране на място или по евтиното предварително качване пред опашката.Абе от което може да се изкарат пари - изкарват се Тъй че трябва да се гледа какво пише и да си готов за най лошото.
    Еми като не ти се плаща за екстрите на WizzAir - що не летиш с нормална авиокомпания?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      Ами ей сега ще летя с австрийските авиолинии до Виена а след това и до Ница.Аз се възмущавам че в самолета няма места. В най обикновения автобус от София до Пловдив като си купиш нискотарифен билет за 12 лева на него си пише кое е твоето място. А в самолета места няма - всеки търчи и гледа да седне някъде - цирк. Айде нормално е да има по хубави места на по високи цени ама на всяка седалка си има номер - какъв е проблема да ти го напишат на билета. Следващото което очаквам е да пуснат седящи/правостоящи билети

      Коментар


        #33
        ilkor написа:
        Ами ей сега ще летя с австрийските авиолинии до Виена а след това и до Ница.Аз се възмущавам че в самолета няма места. В най обикновения автобус от София до Пловдив като си купиш нискотарифен билет за 12 лева на него си пише кое е твоето място. А в самолета места няма - всеки търчи и гледа да седне някъде - цирк. Айде нормално е да има по хубави места на по високи цени ама на всяка седалка си има номер - какъв е проблема да ти го напишат на билета. Следващото което очаквам е да пуснат седящи/правостоящи билети
        Какъв е проблемът? В самолетите, които използват нискотарифните компании, няма хубави места. Ако искаш да си отпред, купуваш си приоритетно качване и си пръв, избираш си по-"хубаво" място. Наскоро по митбъстърс тестваха точно качването на пътници в самолета - това е един от бързите начини, макар да не е от най-предпочитаните за пътниците.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #34
          Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

          ilkor написа:
          Ами ей сега ще летя с австрийските авиолинии до Виена а след това и до Ница.Аз се възмущавам че в самолета няма места. В най обикновения автобус от София до Пловдив като си купиш нискотарифен билет за 12 лева на него си пише кое е твоето място. А в самолета места няма - всеки търчи и гледа да седне някъде - цирк. Айде нормално е да има по хубави места на по високи цени ама на всяка седалка си има номер - какъв е проблема да ти го напишат на билета. Следващото което очаквам е да пуснат седящи/правостоящи билети
          Ryanair преди 5-6 години имаха такава идея
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #35
            Те Ryanair имаха идея дебелите пътници да плащат повече за свръхтегло.... Ся се сещам, че има забрана на местата за изход да сядат дебели или болни хора, може би не искат да рискуват да кльопнат някой там, който не е за там.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #36
              Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

              На 12-ти и 13-ти ред е забранено сядането на пътници , които нямат запазени билети , а така също тези места са запазени за пътници с бебета и деца до 5 години.Но като няма разни ,,приорити’’ , Раб Божий Румен и там е сядал . Но тъй като това се явява и един от главните аварийни изходи , получаваш инструктаж от някоя засукана стюардеса с думите ,, Изтегли го , но не го изваждай напълно ’’.
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #37
                При "нормалните" компании, освен че хапването ти е включено и че обикновено има екрани на всяка седалка аз разлика не намирам... Същата теснотия...

                Коментар


                  #38
                  vital написа:
                  При "нормалните" компании, освен че хапването ти е включено и че обикновено има екрани на всяка седалка аз разлика не намирам... Същата теснотия...
                  Летял съм десетки пъти с ’нормални’ компании:България Еър, Луфтханза, Ники еър, Чешките авиолинии, Полските авиолинии и още други за които не се сещам сега.Единствения път, когато е имало монитори, беше като летях с Ники Еър ( отивах в Берлин ) и то не бяха на всяка седалка, а пред 3-4 и показваха нонстоп полетна информация, което си беше готино. Самолета беше някакъв чисто нов Ембреър.Монитори навсякъде - само в големите прасета, дето летят презокеански. А аз така засега не съм фъркал. Теснотията навсякъде е страхонта - поне за мен - все пак съм си доста едър - щом пазарувам 2-3 XL, значи не съм 80 кила... Най тясно ми беше обаче при един полет от Прага до Щутгарт с Чешките авиолинии - фъркахме с едно мънинко самолетче - 30тина човека, не помня какъв беше - там направо се чувствах сгънат на две. При положение че до мене седеше шефа ми и някакси не можех да го притискам Затова винаги си резервирам места до пътеката, макар да ми се иска да гледам през прозореца. Като ми е празно от единия край, поне мога да щтръкна настрани и да преча на стюардесите.А относно храната - последния път до Мюнхен, Луфтханза раздаваха само едни смешни бисквито-солети и напитки. Не разчитайте да се наядете вече - всички орязаха разходите.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #39
                    Проблема с размерите на куфара за ръчен багаж е сериозен, не го подценявайте. Аз имам един такъв, с който пътувам от 5-6 години, и съм спокоен, че винаги е влизал в онзи стенд. Миналата година, като част от едно пътуваме летяхме за Валенсия с Wizzair. Куфара, както винаги, си влезе в стенда без проблеми. На връщане обаче, въпросния стенд беше малко по-различен, за пръв път ми се случваше, куфара трябваше да влезе не вертикално, а хоризонтално, и горната дръжка не можа да влезе. Ако го пъхнех леко настрани, влизаше лесно, но не признаваха резултата. Любезно ми предложиха срещу 50 евро да го качат в багажното. Куфара е под 59 см, просто е много твърд, и стърчащата с половин сантиметър дръжка не влиза "на косъм". Вие преценете кое точно е "Ганьовщина" :D :D След като отвих винтовете на дръжката отвътре, и я прибрах в куфара, проблем вече нямаше, и си го взех с мен в самолета.

                    Коментар


                      #40
                      Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                      tomny написа:
                      Проблема с размерите на куфара за ръчен багаж е сериозен, не го подценявайте. Аз имам един такъв, с който пътувам от 5-6 години, и съм спокоен, че винаги е влизал в онзи стенд. Миналата година, като част от едно пътуваме летяхме за Валенсия с Wizzair. Куфара, както винаги, си влезе в стенда без проблеми. На връщане обаче, въпросния стенд беше малко по-различен, за пръв път ми се случваше, куфара трябваше да влезе не вертикално, а хоризонтално, и горната дръжка не можа да влезе. Ако го пъхнех леко настрани, влизаше лесно, но не признаваха резултата. Любезно ми предложиха срещу 50 евро да го качат в багажното. Куфара е под 59 см, просто е много твърд, и стърчащата с половин сантиметър дръжка не влиза "на косъм". Вие преценете кое точно е "Ганьовщина" :D :D След като отвих винтовете на дръжката отвътре, и я прибрах в куфара, проблем вече нямаше, и си го взех с мен в самолета.
                      Хех , и аз съм Ганьо Преди време строших дъното от шперплат на един сак за да влезе във въпросната рамка на УИЗЕЪР.Апропо УИЗЕЪР имат вече два вида ръчен багаж :- малък с размери 42 х 32 х 25 см. - включен в цената на билета ;- голям с размери 56 х 45 х 25 см. при заплащане на допълнителна такса багаж , която може да варира от 10 до 30 евро .
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #41
                        Такаа, пътуването е ясно. Та като сме подкарали темате за всичко покрай летенето, пуснете и по някоя по интересна идея какво си правите натрупаните мили от различните превозвачи.
                        Lupo - The Monster
                        Е83 3D

                        Коментар


                          #42
                          Ако само натрупаните мили бяха пари.... ехееееее..... иначе какво да ги правим, освен да ги броим
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #43
                            така.. да се похваля малко и обновя информацията (: Прекарах си страхотно 5-6 дни в манчестър при приятели Нямах никакви проблеми с куфара , нито на българското летище , нито в Манчестър ... бързо, точно и усмихнато беше обслужването.Притеснението ми беше напълно излишно (:

                            Коментар


                              #44
                              Аз ще летя за пръв с Уизеър, живи и здрави до 19-ти април, и като чета тука почвам да се плаша ебаси... Като гледам работите си отиват на чекиране на един голям куфар или два по-малки за тримата и те тава е - не ми се разправя с идиотщини.Някаква друга тънкост да има при пътуване с тези да кажете?
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #45
                                Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                                kiro_of_the_day написа:
                                Аз ще летя за пръв с Уизеър, живи и здрави до 19-ти април, и като чета тука почвам да се плаша ебаси... Като гледам работите си отиват на чекиране на един голям куфар или два по-малки за тримата и те тава е - не ми се разправя с идиотщини.Някаква друга тънкост да има при пътуване с тези да кажете?
                                Като ти дават възможност за ръчен багаж - възползвай се .Направи онлайн чек-ин. Ще спестиш някой лев ..
                                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                                Коментар

                                Working...
                                X