Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

    Здравейте колеги , предстои ми да ходя малко на разходка , но съм само с ръчен багаж.. въпроса ми е , че имам куфар който почти отговаря на изискванията за ръчен багаж , но е с 2-3см по-висок.. дали ще ми направят някакъв проблем на летището..ще пътувам с изиджет ..?

    #2
    гледаи да е до 12 кг аз сам ходил с малак куфар на колела не сам имал проблем

    Коментар


      #3
      От сайта на Изиджет:
      В нискобюджетната компания Easyjet няма безплатен регистриран багаж. За всеки багаж, който отива в багажното отделение на самолета, т.е. не е ръчен, се заплащат около 40 лева.Предимство: EasyJet са единствената авиокомпания която няма ограничение за теглото на ръчния багаж. Той не трябва да не превишава размера 56 x 45 x 25cm. но може и да е 20 кг.
      Има едни дупки на скенерите на летищата - ако куфара не инава през тях, не може да мине за ръчен багаж...Тогава се налага да семвърнеш и да го чекираш. И да си платиш щом си с Изиджет, естествено.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Re: Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

        На мен в Италия ми мериха ръчният багаж в една кутия, ако влиза минава, ако не плащ за свръх. Летях с Wizz

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          От сайта на Изиджет:
          В нискобюджетната компания Easyjet няма безплатен регистриран багаж. За всеки багаж, който отива в багажното отделение на самолета, т.е. не е ръчен, се заплащат около 40 лева.Предимство: EasyJet са единствената авиокомпания която няма ограничение за теглото на ръчния багаж. Той не трябва да не превишава размера 56 x 45 x 25cm. но може и да е 20 кг.
          Има едни дупки на скенерите на летищата - ако куфара не инава през тях, не може да мине за ръчен багаж...Тогава се налага да семвърнеш и да го чекираш. И да си платиш щом си с Изиджет, естествено.
          по - принцип минава, но ще настърча с 1 идея.. гледах какви са клетките .. доколкото бях прочел пишеше и до 10кг .. ще тестваме пък ще видим (:мерси

          Коментар


            #6
            Yavor написа:
            От сайта на Изиджет:
            В нискобюджетната компания Easyjet няма безплатен регистриран багаж. За всеки багаж, който отива в багажното отделение на самолета, т.е. не е ръчен, се заплащат около 40 лева.Предимство: EasyJet са единствената авиокомпания която няма ограничение за теглото на ръчния багаж. Той не трябва да не превишава размера 56 x 45 x 25cm. но може и да е 20 кг.
            Има едни дупки на скенерите на летищата - ако куфара не инава през тях, не може да мине за ръчен багаж...Тогава се налага да семвърнеш и да го чекираш. И да си платиш щом си с Изиджет, естествено.
            Това не е особено вярно- какво ще мине за ръчен багаж се определя от компанията, а не от летището. Ако се чекираш онлайн, на изхода има едни форми, в които трябва да се побере багажът. Има ги и на гишетата за чекиране. Ако заподозрат, че багажът ти е по-голям, ще те накарат да го пъхнеш вътре. Ако влезе - минава. Ако не - плащаш си да ти го качат в багажното. Въпрос на късмет е - миналата година ходих с една позната и тя мина с 2 ръчни багажа - дамска чанта, която скри под якето, и куфар. - ако не те заподозрат, минаваш.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Веднъж съм пътувал с WIZZ. Никой не ни е нито мерил, нито теглил ръчния багаж.Имахме 1 чекиран куфар, който не трябваше да е над 15 кг.На отиване (Бургас) беше под това, но на връщане (Лутън) беше цели 18 кг. Теглиха го, видяха, че е повече, но нищо. Мина си.

              Коментар


                #8
                Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                Т.н. ,,форми’’ са стоманени клетки ( както е писал Дурекс ) , със залепено лого на авиокомпанията - мине ли оттам , няма проблем.Съвет - чекирай се онлайн , защото ще си спестиш едно лигавене на служителките , и което е по-важно - чакане на опашка за бордна карта ( билет ) .Опитът ми сочи обаче едно лошо нещо - когато има закъснение на полет , служителите си набелязват някой с ВИДИМО по-голям ръчен багаж и го мятат през клетките и кантаря , така че както ти е писал Явор - вмести се в размерите на ръчният багаж. П.П. Вижте колко интересно Аерофлот ( ще летя с тях до Москва ) определят размерът на ръчния багаж ( економи клас ):http://www.aeroflot.ru/cms/en/before...rry_on_baggage
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Re: Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                  Румен_Хинчев написа:
                  ...П.П. Вижте колко интересно Аерофлот ( ще летя с тях до Москва ) определят размерът на ръчния багаж ( економи клас ):http://www.aeroflot.ru/cms/en/before...rry_on_baggage
                  Човечееее.... Незнаех за това правило на Аерофлот, но явно и те като нас имато големи разминавания между правилото и прилагането :D. Тая година летях 4 пъти с тях до Ханой и обратно, нямаш си идея какви неща вкарваха виетнамските гастарбайтери в салона, всичко с една лепенка "Cabin approved", а бяха по-големи от моя 80 литров куфар, и като размер и като тегло...

                  Коментар


                    #10
                    Всяка компания го определя различно. При турската няма такова понятие като ръчен багаж. Онея бяха помъкнали по 2-3 денка по над 100л и тъпкаха тъпкаха... направо се изумих. Отваряш сайта на компанията и там пише.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Още една особеност за ръчният багаж на самолета. Всички флакони,шишета,опаковки с течности трябва да са под 100гр или 100мл.Миналата година пътувах с един колега който не беше на ясно, а и аз бях забравил да го предупредя. В едно "кошче" заминаха и дезодорантът му, и пяната за бръснене - чисто нови не ползвани. В полза на смяната митничари! Виждат ги на скенера и отварят багажа и ти предоставят 2 алтернативи - да се върнеш и да ги дадеш на някой който те изпраща или в кошчето ... При пътуване си купувайте по малки опаковки от всичко което ще е в ръчния багаж.Пътувахме с WIZZ и целият багаж мина през кантара. Имаше и рамка но ползваха само кантарОбикновено нискотарифните са по строги защото така правят пари от всичко което е екстра. На борда и вода да ти се допие - плащаш. А и няма как да си внесеш - под 100мл трябва да си носиш 5 шишета ...

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        А и няма как да си внесеш - под 100мл трябва да си носиш 5 шишета ...
                        Всъщност може да си внесеш, стига да е закупено от бара в чакалнята на изхода (след всички проверки).По-изгодно е от там. В самолета една 500 мл вода Девин е 5 лв.

                        Коментар


                          #13
                          Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                          ilkor написа:
                          Още една особеност за ръчният багаж на самолета. Всички флакони,шишета,опаковки с течности трябва да са под 100гр или 100мл.Миналата година пътувах с един колега който не беше на ясно, а и аз бях забравил да го предупредя. В едно "кошче" заминаха и дезодорантът му, и пяната за бръснене - чисто нови не ползвани. В полза на смяната митничари! Виждат ги на скенера и отварят багажа и ти предоставят 2 алтернативи - да се върнеш и да ги дадеш на някой който те изпраща или в кошчето ... При пътуване си купувайте по малки опаковки от всичко което ще е в ръчния багаж.Пътувахме с WIZZ и целият багаж мина през кантара. Имаше и рамка но ползваха само кантарОбикновено нискотарифните са по строги защото така правят пари от всичко което е екстра. На борда и вода да ти се допие - плащаш. А и няма как да си внесеш - под 100мл трябва да си носиш 5 шишета ...
                          И аз съм горял с дезодоранти , братле ...и аз ..
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Пътуване до Англия с ръчен багаж ?

                            Immortal написа:
                            ilkor написа:
                            А и няма как да си внесеш - под 100мл трябва да си носиш 5 шишета ...
                            Всъщност може да си внесеш, стига да е закупено от бара в чакалнята на изхода (след всички проверки).По-изгодно е от там. В самолета една 500 мл вода Девин е 5 лв.
                            Минеш ли чекин-ът всичко е тесла ...с най-голямата дръжка ...Миналият февруари пък , италианец носител на бронзов метал от някакво състезание , не можах да го спася да не си плати 40 евро за една купа , от която стърчаха едни ски , демек опасен терорист....ама да палщат , мамицата им жабарска
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              Yavor написа:
                              От сайта на Изиджет:
                              В нискобюджетната компания Easyjet няма безплатен регистриран багаж. За всеки багаж, който отива в багажното отделение на самолета, т.е. не е ръчен, се заплащат около 40 лева.Предимство: EasyJet са единствената авиокомпания която няма ограничение за теглото на ръчния багаж. Той не трябва да не превишава размера 56 x 45 x 25cm. но може и да е 20 кг.
                              Има едни дупки на скенерите на летищата - ако куфара не инава през тях, не може да мине за ръчен багаж...Тогава се налага да семвърнеш и да го чекираш. И да си платиш щом си с Изиджет, естествено.
                              Това не е особено вярно- какво ще мине за ръчен багаж се определя от компанията, а не от летището. Ако се чекираш онлайн, на изхода има едни форми, в които трябва да се побере багажът. Има ги и на гишетата за чекиране. Ако заподозрат, че багажът ти е по-голям, ще те накарат да го пъхнеш вътре. Ако влезе - минава. Ако не - плащаш си да ти го качат в багажното. Въпрос на късмет е - миналата година ходих с една позната и тя мина с 2 ръчни багажа - дамска чанта, която скри под якето, и куфар. - ако не те заподозрат, минаваш.
                              Еле, всяка година летя с малък куфар ръчен багаж, раница с лаптоп или чанта с лаптоп, и чанта с фотоапарат. Никой, никъде не ми е направил проблем! Дамската чанта си е дамска чанта. Твоята позната не е имало нужда да я крие. Иначе точно Wizzair ми направиха проблем за 150 грама свръхтегло. Е отвотих си куфара и извадих една торбичка ,която сложих в джоба си и пуснах куфара. Гледаха ме на криво,ама нищо не можаха да ми кажат.
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X