Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за давност на фиш?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tyson написа:
    Киро, БЛАГОДАРЯ ти!Ще плащам няма проблеми. Спомням си за нарушението, направил съм си го аз.Лек ден на всички и спорна седмица. Темата за мен се изчерпа с отговорите на Киро.
    Няма нищо.Дори препоръчвам на всички, които имат съмнения, че имат някакви публични задължения, та дори и с изтекла давностда ходят до офис на НАП и да си проверят как стоят нещата, като най добре е да си поискат такова Удостоверение по чл. 87, ал. 6 от ДОПК.Чл. 87. (1) На всяко регистрирано лице се открива данъчно-осигурителна сметка.(2) В данъчно-осигурителната сметка се отразяват:1. размерът на данъците и лихвите по тях, както и бюджетът, в който трябва да постъпят;2. размерът на задължителните осигурителни вноски и лихвите по тях, както и бюджетът, съответно фондът, в който трябва да постъпят;3. размерът на вноските за фонд "Гарантирани вземания на работници и служители", лихвите по тях, както и бюджетът, в който трябва да постъпят;4. постъпилите плащания от регистрираното лице, от трето задължено лице или от всяко трето лице в полза на субекта;5. сумите, постъпили в резултат от действия по принудително изпълнение;6. извършените прихващания и възстановявания на суми и основанието за това;7. други обстоятелства, свързани с възникване, промяна и погасяване на задълженията за данъци и задължителни осигурителни вноски, включително задължения и плащания за чужд дълг;8. данните от подадените декларации, свързани с данъчно облагане и задължителни осигурителни вноски, издадените ревизионни актове, актовете за прихващане и възстановяване, наказателните постановления и съдебните решения по тях.(3) Изпълнителният директор на Националната агенция за приходите утвърждава формата и елементите на данъчно-осигурителната сметка със заповедта по чл. 81, ал. 2.(4) Сметката се води и след прекратяване на регистрацията и се приключва след погасяването на всички задължения, отразени в нея. Информацията от нея се архивира и се съхранява в срок и по начин, определени със заповедта по чл. 81, ал. 2.(5) По искане на регистрираното лице органът по приходите предоставя информация за всички обстоятелства, отразени в сметката.(6) Органът по приходите издава удостоверение за наличието или липсата на задължения по искане на задълженото лице или въз основа на акт на съда в 7-дневен срок от постъпването на искането или на акта. В удостоверението се отбелязва и отговорността за чужди задължения. В удостоверението не се отбелязват задължения по невлезли в сила актове, както и разсрочени, отсрочени или обезпечени задължения.(7) Освен в случаите, когато се предоставя въз основа на акт на съда, информацията по ал. 5 или удостоверението по ал. 6 за наличие на задължения се получава лично от субекта, от упълномощено с нотариално заверено пълномощно лице или по електронен път.( В срок до 1 юли на съответната година осигурените лица трябва да получават информация за осигурителния си доход.(9) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Регистрираното лице има право на електронен достъп до данъчно-осигурителната си сметка по ред и начин, определени със заповед на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      Добро утро на всички!. Да не отварям тема по повод фишовете, ще ползвам тази. Въпросът ми е: фиш със серия Х, номер 00123456 същия ли е като фиш със серия Х, номер 0123456 ?.

      Коментар


        #18
        Да.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #19
          Мерси колега, питането ми идва от това, че в сайта на МВР, ако го напиша така както е не го отчита, ако спестя една 0, се появява. Понеже ще го плащам, не ми се иска да платя евентуално някой друг фиш.

          Коментар


            #20
            Да побутна темата малко. Днес си получих ПИК-а към НАП (че догодина смятам данъчната декларация да я пращам online) и установих, че имам неплатен фиш от 10/2012 г. за 50 лв. Най-тъпото е, че този фиш съм го платил в 7 дневния срок, ама явно не се е отразил в системата или по някаква друга причина е прехвърлен към НАП за вземане от публичен изпълнител. Та сега въпросът ми е как да действам, тъй като не съм сигурен дали ще намеря фиша и квитанцията за плащане. Възможно ли е чрез справка от банката да се докаже превода и това да послужи пред КАТ и НАП? Другия вариант, който обмислям е този с давността, тъй като са минали 2 години, а нищо не е предприето спрямо наказания (мен) съгласно чл.82 ал.2 от ЗАНН, да напиша едно възражение до НАП и да ми отпадне задължението. До този момент НЕ е започнало изпълнително дело, както и НЕ са ме уведомили по никакъв начин от НАП, че имам задължения. Ето и чл.82 какво гласи: Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:а) две години, когато наложеното наказание е глоба;б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.В едно решение на варненския съд по същия начин тълкуват ал.2, цитирам: "До 13.01.2012г. липсва образувано изпълнително дело за събирането му, поради което и разпоредбата на чл.82, ал.4 от ЗАНН не намира приложение. Липсва изпратена покана за доброволно изпълнение на глобата, поради което и липсват предприети действия по изпълнението, които да прекъсват давността. Изпращането до Националната агенция по приходите за принудително събиране на фиша не представлява действие по изпълнение на наказанието, тъй като не е насочено към нарушителя, не представлява административен акт, подлежащ на обжалване и само въз основа на него не би се достигнало до изпълнение на задължението."Та какво е вашето мнение?
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #21
              Иди в данъчното и попитай. Със сигурност справка от банката ще е доказателство, но виж какво да правиш с лихвите, ако има. А и виж колко ще ти струва справката, защото и тя може да е някое друго левче, ако банката ти има такава политика за справки от по-старички периоди

              Коментар

              Working...
              X