Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Негово величество автомобила, аз и товарния влак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Негово величество автомобила, аз и товарния влак

    Преди около точно 15 години си купих Негово Величество Автомобила - Шкода 120L, 83 година. Може да се чудите защо чак толкова й се възхищавах, но когато от Трабант 603S се качите на Шкода 120 L, ще разберете.Вече като горд собственик на тази чешка автомобилна техника, започнах мероприятия по привеждането ѝ в състояние, близко до идеалното. Като за начало теглих един заем от 3000 лв. Да, така е, за е*ане съм, но тогава бяха други идеалите. И се започна...Двигател.Възстановяването на двигателя в началото въобще не беше в плановете, но на едно кръстовище, чакайки червеното да стане жълто, зада започна да потеглям и при зеленото вече да съм изминал 1-2 см (понякога успявах), ме обгърна димна завеса изодзадзе. Псувайки се обърнах да видя кой е този нещастник, дето не полага и капка грижа към автомобила си и..., както се досещате, това бях аз - синьо-белия пушек излизаше от моя ауспух. При отварянето на ДВГ-то се сблъсках с друго гениално техническо решение, само че този път българско, а не чешко. Става дума за подлагане на оризова хартия под основните лагери на коляновия вал. Шлайфане, сглабяне...подробности, с който няма да ви отегчавам.Ламарини. Естествено падна яко кърпене. Бояджията беше ми казал, че се е превърнал на скулптор след кърпенето. Както и да е, важното беше, че резултатът след боядисването беше отличен.Ел. инсталация.Кабината на Бойнг 757 ряпа да яде пред моето табло в Шкодичката, т.е. в Шкодилака, Шкодаздата и тем подобни мили обръщения. За алармата и двойния имобилайзер няма да споменавам.Като дръпнах чертата, без кеша за колата (350 лв) ремонта ми стъпи на 1500 лв.На третия ден, след като колата вече полирана и представена пред света, се случи случката...Тогава работех и живех в с. Горна Малина. До местоработата ми имаше един ЖП прелез, без бариера, само със светлинна и звукова сигнализация. Та, отивайки на работа, минах за кой ли път през този прелез. Нищо неподозиращ, нагласящ волумето на
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Жив е здрав да си Иво, и все така ангела да ти е на рамото.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Историята е с щаслив край за собственика И е разказана с много хъс браво

      Коментар

      Working...
      X