Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

_Смартфон - мнения, препоръки, новини, проблеми, съвети...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    _Смартфон - мнения, препоръки, новини, проблеми, съвети...

    Колеги, има ли някой с такъв смартфон ако има, какви са ви впечатленията от него. Става ли камерата за снимане на документи, може ли да се обработват текстови и таблични файлове, колко време държи батерията при яко говорене и работа с приложения, някаква допълнителна информация също ще ми е полезна.============================Китайски сайтове, от които могат да се поръчат смартфони и таблети, както и аксесоари за тях:http://www.alibaba.comwww.aliexpress...mwww.tmart.com

    #2
    Аз съм с такъв. Според мен си заслужава парите. Имам досег и до HTC Desire HD. Няма място за сравнение. Галаксито е доста бърз телефон, което е важно според мен. Приятелката ми е с HTC Wildfire S......като и звънне "....провлачва пръст и чака.....иииии чакаааа.....ииии ...а реагира...хаиде сега говори"....изнервящо е! Камерата не е най - добрата която съм ползвал, но вади прилични снимки. Макрото му е хубаво за документи. С подходяща програма могат да се обработват файлове А колко държи батерията.....много зависи. Аз съм с руутнат телефон, пиратски ром и кернел и при нормално говорене и сърфиране в нет-а държи 12 часа. Иначе може и за 4-5 часа да го смъкнеш. Desire HD -то без да го ползвам много държи 7-8 часа, а при яко ползване 2 максимум (затова имам още 3 батерии)
    Lancia Lybra 2,4JTD '03
    Фиат Браво 1.9TD75 '97
    Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
    Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

    Коментар


      #3
      Колега, никога не съм си играл точно с такъв телефон, но на въпросите които задаваш предполагам отговорът е "да".Щом всичко това, дето си го питал, го може моят стар Нокия Е71, и активно го ползвам... какво остава за смартфон от последно поколение...

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Колега, никога не съм си играл точно с такъв телефон, но на въпросите които задаваш предполагам отговорът е "да".Щом всичко това, дето си го питал, го може моят стар Нокия Е71, и активно го ползвам... какво остава за смартфон от последно поколение...
        Точно за това питам, дали може, защото от телефон до телефон разликата е .... Htc touch HD от начало много му се радвах, с времето се оказа напречна греда. Та за това гледам да събера малко обективни мнения. Изчетох де що има инфо в мрежата, но на конкретните въпроси отговор не намерих.

        Коментар


          #5
          Ачка, изобщо не сравнявай Touch Wiz с HTC SenseПоследното е тромаво, та не се търпи.Аз съм играл с въпросния самунг и за дейли ползване, не виждам причина да заменя верния стар HD2 с Андроид с Галаксито.Освен камерата, определено е много добра за телефон Т.е. взимай смело
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Друго голямо предимство за мен са размерите и теглото.......Въобще не усещам, че нося телефон с такъв размер с мен
            Lancia Lybra 2,4JTD '03
            Фиат Браво 1.9TD75 '97
            Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
            Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

            Коментар


              #7
              А да бе, с тоз голям екран, не е баш така
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Що не погледнеш HTC Sensation XE? Хардуерно е доста напред.Като фен на моторола, активно ще ти препоръчам ATRIX.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Да добавя и аз - телефона се справя доста добре с макрото, т.е. добре и с текст. Относно размери и т.н., в първия момент като го взех в ръка си помислих - ужас, как ще го ползвам. Този 4,3 инчов дисплей като го погледнеш и имаш чувството, че ще тежи много, все пак дългиии години съм ползвал Нокиа, а то ... един вид измамно е. След 2-3 седмици обаче дисплея ти се вижда малък, да не кажа миниатюрен. Та за текст-а : Сниман е на пълно авто, без светкавица, през стъкло. Листа с текста беше зад витрина, както виждаш даже не е и изспънат. Можеби може и по-добре да се представи, но трябва да си поиграеш с настройките.

                  Коментар


                    #10
                    Не съм имал друг телефон с Андроид и подобен хардуер, затова не мога да сравнявам с друго. Предишният ми телефон беше СЕ к750. Галаксито ми е супер удобен и полезен, има си прилична камера, снима видео с FULL HD, stereo звук, камерата е със светкавица, редовно го ползвам за МП3 плеър в колата, за навигация си има перфектен екран, радиото му работи супер. Изключително лек, тънък, та чак ме дразни и ползвам един калъф, който го прави по-дебел. Батерията му е много относително - може да я свалиш за 2-3 часа, може и за 8 дни, ако го ползваш малко и говориш само когато наистина трябва да се обадиш, а не звъниш за глупости. Като ходих на Италфеста - през целия път от София до Сливен слушах музика, наобратно - също. Говорих нормално като за събитието, ползвах навигация малко повече от час, човърках малко по интернета. Батерията си издържа без проблеми, без зарядно.Дисплеят е АМОЛЕД - хаби ток при по-светли и ярки образи, пести при по-тъмни. Има системна функция за намаляване на честотата на процесора, като това спестява още ток, ако имаш нужда.С размерите му свикнах точно на втория ден, след което Ериксона ми се струваше много рахитичен. Ето Видеоклипове, снимани с SGS2. Още един, май го има на FULL HD, виж в настройките на клипа: ТУК (Ако не работят, пиши ми да ги видя, че нещо не се справям всеки път с този Youtube)

                    Коментар


                      #11
                      Мен ме интересува, с пуснат 3G за 12 часа - вечер примерно, без да се ползва телефона, колко % падат от батерията.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с такъв, готин телефон е, нищо не може да го затрудни. Батерията с нормално ползване 2 дена. Ако го ръчкам постоянно- 1 ден. За момента май е с най оптималните параметри на пазара.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Включих 3-г-то сега, ако не забравя утре сутринта да погледна... В момента батерията е на 92 %, сутринта в 08:30 беше 100, като остана на 100 до 14:45, дотогава не го бях ползвал. Сега включвах ви-фи, че качвах последния клип, одеве говорих няколко пъти, гледах други два клипа по 1-2 минути. Забравих да допълня - телефонът приема ви-фи в трите стандарта, но излъчва само по N, което ми е малко неудобно, ако искам да свържа лаптопа към интернет през телефона и ви-фи. С кабел няма проблеми. Ако искаш пък да се свържеш с рутер по N, трябва криптирането да е AES, ако има такова. Иначе отказва да се свърже. Или поне отказва на един рутер Level-1. С официален андроид камерата отказва да работи ако батерията е под 15 %.

                          Коментар


                            #14
                            В момента пиша от такъв телефон - за да не досаждам много ще кажа само УНИКАЛЕН!Руутнал съм, с кернел и ром съм - няма забавяне, няма замисляне, няма грижи... просто си струва всеки лев!Батерията ми държи между 15 часа и 3 дни, според използването. Нощно време с включено всичко де що има в телефона ми пада с около 10% батерията. На икономичен режим, т.е. всичко възможно изключео - не я хаби изобщо нощем

                            Коментар


                              #15
                              Явно вече е време да направим раздел за фиатаджиите със Самсунг Галакси SII! На тези, които мислят, че 4-инчовият дисплей прави телефона много голям: днес поръчках малко Note (5,3 инча). Ами след това взех в ръка отново моя, направо ми се стори миниатюрен! :D Та въпрос на база за сравнение и свикване (това при мен отне точно един ден).Колега, не знам какви са ти приоритетите при ползването на телефона, но понеже споменаваш обработка на текстови и таблични файлове - хвърли един поглед и на Note. Освен по-големия дисплей, има още по-бърз процесор, батерията му също е по-яка. А има и стилус!
                              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X