Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при зареждане със бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при зареждане със бензин

    Здр.....не можах да намеря нещо сходно тук във форума и реших да попитем по запознатите.Преди няколко дена се опитах да източа бензин от резервоара на автомобила ми Фиат Пунто 96г.Правил съм го преди биз проблем.Но този път маркуча със които оча се затъкна някъде по средата на главната тръба.Натисках вадех натисках вадех без резултат.Нещо му пречи да влезе по надълбоко от 30-40см примерно.Както и да е отказах се от тази анипулация.След няколко дена отидох на бенз да напълня и в момента на натискане на пистолета изключва веднага.Пробвахме продължително натискане но преля бензин от гърлото за нула време.Явно при тази интервенция със маркуча съм закачил нещо което е позапушило тръбата и не иска да влиза както трябва бензина.Не знам дали има нещо като мрежичка или какво.Вярвам някои е разглобявал там и може да каже от какво се получава така.При бърз поглед на бензиновата тръба до задната гума виждам мека връзка като във нея има още един маркуч оребрен които влизат във резервоара.Но като вкарам обикновеният маркуч с които тегля бензин тои достига точно до началото на тази мека връзка горе.То ясно че ще се разглобява понеже едно пълнене ми отнема 10 мин.Има ли нещо специфично при разглобяването на тръбата до резервоара.Виждам 2 скоби го държат за купето горе и 4 болта при капачката на резервоара.Някъде другаде не виждам сякаш.Главният маркуч за резервоара е със скоба захванат и излиза лесно.Но има още 2 маркучета около негоАиде едното е отдушник за циркулиране на парите но другото за какво е.Предварително благодаря за отговорите.

    #2
    Явно никои не може да каже има ли цедка някаква във тръбата за резервоара......

    Коментар


      #3
      имаш капаче на 10см навътре.явно там е проблема.цедка няма на гърловината.другия маркуч е за филтриране на бензиновите пари и стига до активния въглен в дясно на мотора

      Коментар


        #4
        Точно на входа на резервоара демек в края на тръбата за зареждане май трябва да има една клапа която пропуска само като се натисне, да не е станало там някой фал с нея (ако изобщо я има при твоя резервоар).

        Коментар


          #5
          Има нещо наистина и тези дни ще разглобя и ще видя тази клапа как е захваната и защо е застанала в такова положение че не пропуска добре бензина.Ще напиша какво е станало и как съм го оправил.

          Коментар

          Working...
          X