Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутнат пешеходец

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бутнат пешеходец

    Днес в 8 ч една кола бутна един пешеходец след завойчето при ЗОРА магазините в ЛЮЛИН 7Колата уж караше бавно ама човека изхвърча като кукла и се строполи мърдаше имаше и кръв от падането Другите коли не разбраха какво стана хвана ме страх да не го прегазят още веднъжДано не е по сериозно линейката дойде бързоПосле трябваше да отварям едни Дядо че беше наводнил една кооперация въобще гадни случки
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    #2
    Оправи първата буква в заглавието . Гледах вчерашната трагедия при която заради една дупка загинаха две жени . И все пак стигам до извода ,че не само дупката е виновна. За мен скоростта е била доста висока за да е в такова състояние автомобила. Ами като се вижда, че пътя е осеян с дупки, то нека се кара по бавно и по внимателно. Все пак толкова коли минават по тоя път и не е имало такова ПТП.Тъй че какъвто и да е пътя основно с каква скорост да се кара избира водача.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      Лошото е, че има шепа примерни водачи които спират на зебра и спазват законите, и адски много невъзпитани пешеходци, които си мислят че автомобила може да спре на място и изкачат на пътя като животни. А за онова край Варна - и с 50 км да е карала, ако автобуса е карал също с 50, то удара е бил все едно със 100 км в стена или спряло МПС. Щом пътя е отворен, изисква се винетка за него и 99% няма ограничение на скоростта различна от разрешената за междуселищен път, означава че той е годен за движение със определената от закона скорост за класа на пътя. Това че някой е решил, че по този път няма да се движи някоя маймуна, тиква или картоф и за това няма нужда от поддръжка, е нещо нормално за нашата мила родина, а по кадрите е ясно че тази дупка не е от вчера или от ония ден ама поне от няколко месеца. За какво тогава толкова хора в Пътно поддържане получават заплата? И сега като си отидоха две жени, какво се оказва, че дупката не е причина ли, поради това че не е ударила в нея, а се е пробвала да я заобиколи. По различна ли щеше да е картинката ако беше ударила в нея? Може би щеше да има три вместо 2 жертви.За пример мога да дам една дупка на околовръстното на Пловдив, която в началото на лятото беше колкото яйце голяма, до Нова година беше станала колкото 16" джанта и дълбока 10+ см. колко коли катастрофираха на това място не съм броил. Защо чакаха толкова време, нея бяха я видели ли?
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Колега , ако решиш да прегазиш река без да знаеш има ли ями по дъното или не ,как ще я преминеш? Ей тъй урболежката нагазваш и каквото стане ? Няма ,нали ? Ще вземеш мерки и внимателно ще прегазваш. И по тия пътища е така . Виждаш, че пътя е изпълнен с дупки и караш естествено по бавно за да можеш всеки момент да реагираш.А тук явно скоростта е била в пъти по висока и за това удара е такъв зловещ. С 50км ако е карала е имало възможност да избегне удара . Помниш ли случката във Симеоновград мисля беше , където пак заради дупка, но и заради висока скорост загинаха 6 млади човека .http://www.dnes.bg/crime/2013/01/09/...ezerovo.177193
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          Да ясно ми е това колега, че като не знаеш пътя ще караш бавно, но бяха казали, че жените са работили в болница във Варна и че са отивали или са се връщали от работа, следователно те са минава ли по този маршрут и друг път. Сега да може да е карала бързо, може и да е заспала на волана, но това не оневинява АПИ които се грижат за участъка от пътя. След като е загинал шофьора, никога няма да се разбере точната причина за катастрофата, и поради това, че ще хвръкне на някой главата от АПИ, е по-лесно да се обвини умрелия. Не защитавам нито шофьора на Опела, нито искам да обвинявам някой но щом има сложени хора да отговарят за нещо, нека да си вършат работата, а не да чакат да стане нещо лошо и тогава. Нека ако някой модератор реши да направи една тема за катастрофата от вчера и да премести там мненията, че напълнихме темата на колегата.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            коцев написа:
            Оправи първата буква в заглавието . Гледах вчерашната трагедия при която заради една дупка загинаха две жени . И все пак стигам до извода ,че не само дупката е виновна. За мен скоростта е била доста висока за да е в такова състояние автомобила. Ами като се вижда, че пътя е осеян с дупки, то нека се кара по бавно и по внимателно. Все пак толкова коли минават по тоя път и не е имало такова ПТП.Тъй че какъвто и да е пътя основно с каква скорост да се кара избира водача.
            За тази катастрофа всячески избягват да споменат по-вероятната причина, поледицата във Варна точно по това време. Карах из Варна в 7 сутринта в понеделник и там, където не бе обработено с луга си беше заледено и заснежено, пързалка. Имаше добро сцепление само там, където бе обработено с луга. Ясно е, че в понеделник сутринта времето ни е изненадало, събитията се развиват по време, в което шофьорите не са на работа и няма кой да реагира на усложнената обстановка и още сутринта беше ясно, че все някой някъде ще го загази, което за съжаление наистина се случи...
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              "Несъобразена с пътните условия скорост" - това отново беше тиражирано като причина.Вече ми се драйфа от този до голяма степен лишен от съдържание термин.Да, това със сигурност може да бъде обяснението за всяко едно ПТП.То аз ако знам къде и кога ще участвам в ПТП не само ще съобразя скоростта на 100% за да го избегна но и нещо повече - всъщност изобщо няма да мина от там!!!
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Plastex написа:
                коцев написа:
                Оправи първата буква в заглавието . Гледах вчерашната трагедия при която заради една дупка загинаха две жени . И все пак стигам до извода ,че не само дупката е виновна. За мен скоростта е била доста висока за да е в такова състояние автомобила. Ами като се вижда, че пътя е осеян с дупки, то нека се кара по бавно и по внимателно. Все пак толкова коли минават по тоя път и не е имало такова ПТП.Тъй че какъвто и да е пътя основно с каква скорост да се кара избира водача.
                За тази катастрофа всячески избягват да споменат по-вероятната причина, поледицата във Варна точно по това време. Карах из Варна в 7 сутринта в понеделник и там, където не бе обработено с луга си беше заледено и заснежено, пързалка. Имаше добро сцепление само там, където бе обработено с луга. Ясно е, че в понеделник сутринта времето ни е изненадало, събитията се развиват по време, в което шофьорите не са на работа и няма кой да реагира на усложнената обстановка и още сутринта беше ясно, че все някой някъде ще го загази, което за съжаление наистина се случи...
                На една от снимките, която аз видях, ясно си личеше, че пътя е мокър. Като се сложи, че това е станало сутринта, пределно ясно е, че е било заледено. Не знам колко е натоварен този път, не съм минавал оттам никога, но по принцип заледявания има дори на магистралите понякога, необработени, та въобще не се очудвам, че не е обработен пътя. Ако е някоя малко пътче, както е вероятно, дори бих го нарекъл нормално да не е обработено и да има заледяване, жената трябва да се е съобразила с това, още повече не е изненадващо заледяване, например да се стича от някой склон, пътя като цяло да е сух, но само на някое място от въпросния склон да се е стекло и да бъдеш изненадан.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  Колега , ако решиш да прегазиш река без да знаеш има ли ями по дъното или не ,как ще я преминеш? Ей тъй урболежката нагазваш и каквото стане ? Няма ,нали ? Ще вземеш мерки и внимателно ще прегазваш.
                  За някои не е точно така. Много пъти сме пресичали река с мотоциклетите и има хора които направо се стрелкат. Всеки си има различно мислене и т.н.

                  Коментар


                    #10
                    chaveto написа:
                    коцев написа:
                    Колега , ако решиш да прегазиш река без да знаеш има ли ями по дъното или не ,как ще я преминеш? Ей тъй урболежката нагазваш и каквото стане ? Няма ,нали ? Ще вземеш мерки и внимателно ще прегазваш.
                    За някои не е точно така. Много пъти сме пресичали река с мотоциклетите и има хора които направо се стрелкат. Всеки си има различно мислене и т.н.
                    Според мен моторе е едно,а колата съвсем различнно нещо.Карам и двете и това е мойто мнение.
                    TIPO 1.4,DEDRA 1.8

                    Коментар


                      #11
                      Когато трябва да мислиш няма значение с какво МПС си.За нещо такова говоря, тръгваш и не знаеш дали ще стигнеш горе http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oVhzccie2tY#!

                      Коментар


                        #12
                        Yellow_Flash_Colorz_PDT_41
                        Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят. Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос. Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

                        Коментар

                        Working...
                        X