Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем задни барабанни спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем задни барабанни спирачки

    ЧНГ Живи и здрави и много безаварийни км. през новата година, викам да посрещнем и следващата Та, проблема е следният: когато запаля колата (т.е. изтинала е), спира много добре, чак ми блокира задното колело (десното, което не е добре де). След 3-4 спирания, или след първото натискане на педала до край (изобщо първото след тръгването), когато блокира задното колело, вече не спира както трябва. Трябва доста по-силно натискане на педала. Същото важи и когато дълго карам без да натискам педала - първите 2-3 пъти спира прекрасно, след това вече не. Идеи какво да правя, и на какво се дължи това поведение?Въпросното колело, което блокира е със сменено цилиндърче (на другото превъртях гайката на тръбичката, и поради липса в момента на чираци го оставих така), накладките са нови, но това предполагам няма голямо значение.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    кола

    Виж маркуча да не е напукано и да прави проблем Дали няма въздух в системата
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Няма маркуч там, тръбичката влиза направо в цилиндърчето. За въздух как да проверя? Като обезвъздушавах, изчаках да потече чиста спирачна течност от щуцерите и тогава ги завих.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Има, има маркуч!Там при захващането на задния носач за моста. Късо е, но има.Иначе при подскачането на носача ще огъва тръбичката ако няма маркуч.
        LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
        LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
        LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
        FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
        FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

        Коментар


          #5
          А ръчната как се държи при тези условия? аз сменах есента задни барабани и накладки и имах подобен проблем и се оказаха нераздвижени лостчета на задните челюсти. Казвам в множествено число понеже на всяко колело има по една от челюстите с едно лосче за ръчната. Но ръчната ми правеше номера доста на мен и от там се удетих какво е. Даже един хубав ден успя да ми посини единия барабан. Другото което се сещам е да си провериш нивото на спирачната течност. По-лесно е от колкото да лягаш под колата и да гледаш дали не тече от колелото. при натискане на спирачката.kluchar: Ако има въздух няма ли да се държи точно обратното или се бъркам? Първите няколко пъти да не спира и на пореднто онатискане да спре.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            Колега извинявам се само ще попитам един въпрос .. да не отварям нова тема ! на темпрата десния барабан не спираше и смених цилиндърчето и обезвъздуших обаче пак е по слабичко от лявота .. и не спира както трябва ,накладките са като нови ,ръчната бетон и само да ви попитам каде точно се намира "кантарчето" знам че може да се регулира.. да го отпусна малко ? поздрави колега !
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Задните спирачки се състоят от барабан, накладки, спирачен цилиндър и спирачни маркучи. Това са нещата, които рано или късно се износват или остаряват и блокират и имат нужда от подмяна с нови. Всеки, който е сменилнякое от нещата и проблемите му продължават, е хубаво да смени и другите компоненти, особено маркучите, ако не са сменяни никога. Спирачната течност на всеки две години - тя е ясна. Кантарът не мисля, че трябва да се пипа от всеки, а само в сервиз, където може да се калибрира с апаратура. Иначе можеш да го видиш, като проследиш спирачните тръбички от барабана напред тръгваш и някъде в средата на колата (странично) и в предната част на моста или пред самия мост. Обикновено там стои кантарчето. В него влизат няколко метални тръбички и е захванато така спрямо шасито, че едно лостче мести едно буталце, като колата се натоввари. Аз нямам де, ама по принцип е горе долу така.

              Коментар


                #8
                fuel injekcion написа:
                Колега извинявам се само ще попитам един въпрос .. да не отварям нова тема ! на темпрата десния барабан не спираше и смених цилиндърчето и обезвъздуших обаче пак е по слабичко от лявота .. и не спира както трябва ,накладките са като нови ,ръчната бетон и само да ви попитам каде точно се намира "кантарчето" знам че може да се регулира.. да го отпусна малко ? поздрави колега !
                След като си с ново цилиндърче и ръната държи значи си за нови маркучета. Е и кантарчето може а е но там Оги е казал какво се прави.Предполагам си настройл правилно и саморегулиращото се мханизъмче!
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  Ewing написа:
                  fuel injekcion написа:
                  Колега извинявам се само ще попитам един въпрос .. да не отварям нова тема ! на темпрата десния барабан не спираше и смених цилиндърчето и обезвъздуших обаче пак е по слабичко от лявота .. и не спира както трябва ,накладките са като нови ,ръчната бетон и само да ви попитам каде точно се намира "кантарчето" знам че може да се регулира.. да го отпусна малко ? поздрави колега !
                  След като си с ново цилиндърче и ръната държи значи си за нови маркучета. Е и кантарчето може а е но там Оги е казал какво се прави.Предполагам си настройл правилно и саморегулиращото се мханизъмче!
                  Благодаря ,ще го сменя тези дни ... просто не мислех че е от него защото при обезвъздушаване си течеше течност .. но не съм ги сменял аз никога и явно им е време
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    Свали единия и го ползвай за мостра да си направиш тефлонови маркучи. Правят ги за 5 минути пред теб и струват на практика същото, като гумените. Като го сложиш, повече никога няма да се налага да го сменяш, в близките 20-30 години. Единствено има нужда да внимаваш в първите няколко спирания и да ги огледаш за евентуални течове на пресованата част, все пак е възможно пресата да не го запечати добре. То и с гуменяка е същото. Но тефлоновите стават вечни за колата.

                    Коментар


                      #11
                      Ясно - ще се сменяват маркучета. Аз ако знаех че има, щях да ги сменя с накладките, ама... а де, човек се учи докато е жив Благодаря за съвета! Направо ще отида да направят тефлонови, щом кавате, че са по-добри
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Аз имах проблеми със задните спирачки. Смених всички маркучи и има подобрение, но май още може да се желае.Проблемът стана след като смених задните накладки. Не съм сигурен, дали няма ръб на барабана, а новите да са малко оп-широки. Аз не съм ги виждал, сменяха ми ги в сервиз и сега си мисля все това. Ако не ме домързи на лято ще ги разглобя и сам ще ги видя. Ама това ако не ме домързи само.
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Моите барабани са на доизживяване - ръб колкото искаш. Обаче накладките си влезнаха под ръба и опират както трябва.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Да не правя нова тема използвам тази на колегата И така проблема ми е следния съвсем леко не знам дали си втълпявам или е така , че ми задържат задните колела понякога но е много леко днеска го забелязах бях спрял на светофар и пуснах спирачките и колата не помръдна дори дръпнах ръчната и я пуснах разлика нямаше .. ( Диск нямам крив спирачките или колата въобще не тресат,бият ) Какво би било ? Също днеска по рано преди да се случи това минах през един легнал полицай по бързо 30-тина км и ми присветна (О) Подобен символ във червено предполагам ,че е за спирачки нещо си ? Ако ме насочите какво да правя ще е супер
                            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                            Коментар


                              #15
                              (О) вика да погледнеш предна лява накладка, дали е свършила или просто кабела се мандахерца и замасява. Отзад си сдискове нали? Сваляй и апаратите и си почистваш, смазваш, и монтираш. Проверява се лесно дали задържат, просто много ще греят.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X