Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERC\IRC?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERC\IRC?

    Кое RALLY е по модерно "днес" според вас : WRC или ERCIRC? S.LOEB или DZ.BASSO J.Kopecky?
    FIAT Abarth Grande Punto S2000 и Lancia Delta Integrale HF Turbo
    ЛЕГЕНДИТЕ

    #2
    Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

    hrisiqta написа:
    Кое RALLY е по модерно "днес" според вас : WRC или ERCIRC? S.LOEB или DZ.BASSO J.Kopecky?
    И днес и винаги WRC.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      И аз съм за WRC
      Fiat Bravo 99' 1.6 GT
      Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
      Fiat Bravo 99' 1.6 SX

      Коментар


        #4
        Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

        Много зависи,има доста фактори,като най-важния след армадата от пилоти които участват в единия шампионат и в другия е медийното отразяване.От тая година вече IRC няма,има само ERC и то промотиран за 10 години напред считано от тая от Евроспорт Ивент.Ако се справят с отразяването по-добре отколкото с IRC най-вероятно ще е по интересния шампионат,знаейки кои са ралитата и участниците.Факт е че тук се борят няколко човека за първото място и накрая финишират на секунди разлика.На другия полюс е WRC в момента,Льоб и Солберг се оттеглиха,напълни се с млади момчета които нямат излъчването на утвърдените пилоти.С две думи ще се види какво ще излезе.Интересно ще е как ще се включи отбора на VW ,т.е. колко ралита ще завършат "не където трябва" С две думи може да се каже преди сезона че и двата шампионата почват на равни начала,какво ще стане по-нататък в годината ще видим>За сега не трябва да се дава предимство ни на единия ни на другия шампионат според мене
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          И аз така мисля колега! - но през 2012 в ERC имаше много пилоти за разлика от WRC;имаше повече отбори от различни държави и следователно, те бяха големи конкоренти за повечето пилоти, за разлика от WRC; тъй че ERC бе малко по интересно за публиката, а и все пак идваха различни автомобили!Но за 2013 не можем да кажем още нищо, но дано има повече отбори и пилоти, за да могат да направят конкоренция на млади те и така ще има по голям интерес за WRC!
          FIAT Abarth Grande Punto S2000 и Lancia Delta Integrale HF Turbo
          ЛЕГЕНДИТЕ

          Коментар


            #6
            Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

            ivanko_rs написа:
            Интересно ще е как ще се включи отбора на VW ,т.е. колко ралита ще завършат "не където трябва"
            Освен VW тази година се очаква да направят повторен дебют във WRC и Hyundai със i20. Hyundai i20 WRC ще участва само в отделни стартове от шампионата.
            Hyundai have announced (at the Paris Motor Show 2012) that they will be coming back into the WRC for 2013 using the i20 model built to World Rally Car specifications.
            Hyundai will return to the series in 2014 as a manufacturer after an eleven-year absence. The company has announced plans to compete with the i20 WRC at selected events in 2013, ahead of a full championship campaign in 2014. Hyundai had previously competed in the WRC from 2000 to 2003 with the Accent WRC.
            http://www.wrc.com/news/hyundai-conf...urn/?fid=17523 http://www.wrc.com/news/hyundai-wrc-...fia/?fid=17528 http://www.wrc.com/news/hyundai-wrc-...ser/?fid=18112 http://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_World_Rally_Team http://en.wikipedia.org/wiki/2013_Wo...ionship_season
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

              Мда,Хюндай отдавна показаха автомобила си,но не съм убеден че ще имат сериозно участие,визирайки "опита им" от предишния път,освен това като че ли не е съвсем заводски тоя отбор.Първия кръг от ЕРЦ - Янер Рали ,вдигна неимоверно високо летвата , ВРЦ ще има да ги гони,особено при разлика от 0,5сек накрая между 1-я и 2-я Австрийците направиха абсолютно копие на Рали Монте Карло,като избора на гуми беше направо инфарктен първия ден.Ако продължат ЕРЦ с това ниво,мисля че ще наблюдаваме най-интересния шампионат от години.Евроспорт малко се у***ха с отразяването,да ме извиняват,ама не може да дават някакъв си тенис , или снукър или пък джаги(майко мила кой "умен" се сети че трябва да се отразява че и на живо ) ,и аз да седя 1 час след полунощ и да чакам репортажа,който е трябвало да почне 1 час по-рано.А хич да не е с тая такса която взимат за да участва някое рали в шампионата трябваше и отсечки на живо да има.
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

                ivanko_rs написа:
                Мда, Хюндай отдавна показаха автомобила си,но не съм убеден че ще имат сериозно участие,визирайки "опита им" от предишния път, освен това като че ли не е съвсем заводски тоя отбор.Евроспорт малко се у***ха с отразяването,да ме извиняват,ама не може да дават някакъв си тенис , или снукър или пък джаги(майко мила кой "умен" се сети че трябва да се отразява че и на живо ) ,и аз да седя 1 час след полунощ и да чакам репортажа,който е трябвало да почне 1 час по-рано. А хич да не е с тая такса която взимат за да участва някое рали в шампионата трябваше и отсечки на живо да има.
                Тази година на Хюндай ще им е повече за тестове и събиране на информация за новата кола, затова и нямат големи амбиции за тази година и ще участват само в някои ралита от WRC. От 2014 г. ще участват с пълна програма в шампионата. Поне от информациите, които четох наскоро за Хюндай отбора им е изцяло заводски и поддържа от специално създаденото поделение към компанията Hyundai Motorsport.Относно Евроспорт от няколко години ги наблюдавам тази тенденция в отразяването на моторните спортове, може би единственото изключение е предаването "Le Mans 24". В момента Dakar 2013 се отразява по същия начин, като WRC/ERC.
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  Re: Кое RALLY е по модерно днес : WRC или ERCIRC?

                  FIRE 8V написа:
                  Относно Евроспорт от няколко години ги наблюдавам тази тенденция в отразяването на моторните спортове, може би единственото изключение е предаването "Le Mans 24". В момента Dakar 2013 се отразява по същия начин, като WRC/ERC.
                  Мда,за съжаление.Мишел Нандан е обявен за шеф на отбора в светвните серии.Отдавна е в спорта,бил е в Тойота,Пежо и последно в Сузуки.Да се надяваме че бързо ще направят добър отбор и кола,с подходящи пилоти за да засилят интригата във WRC.
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар

                  Working...
                  X