Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумски стикер "БЕБЕ В КОЛАТА"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Векторен, задължително.

    Коментар


      #17
      Оги, първо благодаря за това че сте харесали идеята, вчера търсих във форума къде бяхме писали предния път, сцел да повдигна темата отново, но не се справих с търсачката нещо. Имам идея как би могъл да изглежда един такъв стикер, но нямам уменита да го направя, просто не разбирам от графични програми.Ето я моята идеяЯрък цвят / примерно жълт, червен или оранжев/ с цел привличане на погледа на каращия зад нас и заради детето в колата и заради възможноста да прочете надписа с форума на стикера. Форма - Триъгалник или ромб - тези форми привличат вниманието.Задължително емблемата на форума и нещо подсказващо че се вози дете - детските крачета са страхотна идея, мислех си нещо от рода на деца от рисунка примерно. Надпис - Мисля че текста "МАЛЪК ФИАТ ФЕН НА БОРДА" е по подходящ, някой от нас не возат бебета.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Ето такова си го представям аз, най-много ми пасва на идеята за такъв стикер.1. Трябва от далече да се вижда2. Възможно на-малко текст и цветове, за да се чете за секунда3. Да е ясно, че не е просто купена лепенка от битакаМного ми хареса идеята на колегата за това "Возя бебе" :D И идеята за биберона също :D За съжаление си затворих файла без да го сейфна във вектор, но не е проблем да се направи, ако случайно ви хареса чак толкова п.с. Колегата отгоре ме е изпреварил , мислех си го и аз за ДЕТЕ, не БЕБЕ, обаче реално не е толкова важно да уточняваш, а идеята. По пътя целта е да събудиш по-толерантно отношение на другите водачи към странното ти поведение на моменти, а като пише БЕБЕ мозъка прави връзка с ДЕТЕ. Все пак ПТП знаем за колко секунди стават, сега ако тръгне и да го мисли тоя зад мен .. язък ми за бронята
        Прикачени файлове

        Коментар


          #19
          Както казах - наклон няма да давам, но БЕБЕ ВОЗЯ е граматически грешно. Като "Ловец уби глиган" и "Глиган уби ловец". Банков, идеята не е никак нова, но досега все не се осъществяваше. Иначе наскоро се писа за това в темата за големия стикер.Лично мнение: Стикерът трябва да е съвсем ясен, прост, недвусмислен и забележим на цвят. Би било добре да се вкара което и да е лого на форума - кръглото или голямото, което наричам "пернишки стикер", или сайтът, но не и емблемата на Фиат, сама по себе си. Нали - лого на форума и емблема на фиат => различни неща.Ред.: На лентите за номер размерът на буквите е около 12 мм ширина и 14 мм височина. Четат се нормално от около 1 - 1.5 коли разстояние, бели на черен фон. Това е като някакъв ориентир за размерите.

          Коментар


            #20
            Това "бебе возя" ми дойде малко като онова за яденето на сирене и как е правилно да се каже. Добре е стикера да е в крещящ цвят,задължително с форумското лого,а не това на ФИАТ и максимално лесен за разчитане.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #21
              Без лоши чувства, но граматиката не ми е чужда и смея да твърдя, че не е грешно (не се заяждам, сега ще обесня защо смятам така). Само че, ще се отклоним малко от темата, за което се извинявам предварително.Изречението е правилно и в двете посоки БЕБЕ ВОЗЯ и ВОЗЯ БЕБЕ, преди години именно с езикова култура кандидатствах (че даже ме и приеха и 3 акредитирани университета завърших).Ако не ме лъже паметта, това е едносъставно глаголно изречение. Тъй като липсва личното местоимение, но то може да се постави и да стане ясно за какво иде реч , изречението е в групата на определеноличните. По отношение на структирата е правилно АЗ ВОЗЯ БЕБЕ, но тъй като казах за личното местоимение - българският език позволява да имаме такива БЕЗ лично местоимение и те се определят като едносъставни именни изречения. След отпадането на личното местоимение става ВОЗЯ БЕБЕ, като се сменят местата смисъла не се променя. Щеше да е "глиган уби ловец", ако беше БЕБЕ ВОЗИ, щото все едно бебето вози мен . Дотук всеки може да направи справка дали не говоря глупости , граматиката се учи в 4 клас, почти всеки учебник по Български език би свършил работа И граматически и смислово е правилно, защото на въпроса "Какво возиш" , отговора е "БЕБЕ ВОЗЯ" и "ВОЗЯ БЕБЕ" все е правилно. Това, че звучи по-правилно подредено по единия начин, не означава, че е грешно. Вижте стиховете на Вазов и Ботев, в мерената реч всичко звучи странно, но е ПРАВИЛНО и разрешено от гледна точка на граматиката.Дотук мисля доказах тезата си, че съм права и изречението не е грешно. Ако бъркам (което е възможно) - някой да ме поправи. От друга страна никой не попита защо точно така съм го написала Ама ще ви оставя да видим дали някой изобщо ще си направи труда да се замисли.А по темата - стана наистина интересно, дайте още идеи :D

              Коментар


                #22
                Според мен е много добре така уголемено и с разместен словоред "БЕБЕ возя", за да се изостри веднага вниманието на шофьора отзад, нещо като "бебе возя, хей - да внимаваш!"
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #23
                  Ако може аз да попитам тук, реално за какво му е стикера?То добре, хубаво да имаш такъв, ама реално за какво е?Аз карам колата внимателно, според моите виждания на нещата.Като вия такъв стикер (ако въобще го видя), най-често на светофар, какво от това?Освен да си направя някакви разсъждения, че отпред може би имам бебе, значи скоро се е родил още един човек. :D Ама това лично на мен не ми "говори" да внимавам повече.Демек от какво да внимавам. Значи ако си променя стила на каране, това означава, че до този момент не съм карал разумно. Демек осъзнавам, че карам рисково.Ама тези, които карат рисково не го осъзнават това, че да си променят стила.А бе с две думи според мен лично този знак не прави нищо. Осен да каже, че имам бебе в колата. Демек информативен, а не респективен характер.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Стикерите на колегата M5kov са страхотни (първия вариант върху емблемата), не пречи, че са растерни, ако са с добра резолюция ще станат. Аз правих пинизчийски за приятели и ги разпечатвах на лазерен цветен принтер на полиестерни етикети и става страхотно.
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #25
                      BO написа:
                      А бе с две думи според мен лично този знак не прави нищо. Осен да каже, че имам бебе в колата. Демек информативен, а не респективен характер.
                      Този стикер според мен е по-скоро за успокоение на слагащия го, че е взел допълнителни мерки да сигурността на детето си. Иначе колегата е прав, че ползата му е само теоретична и практиката показва, че е безсмислен.
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар


                        #26
                        Това не е темата на темата, моля ви! Ако имате предложения, пуснете ги. За смисъла на този и всички други стикери - по-добре в нова тема.

                        Коментар


                          #27
                          За смисъла - има смисъл, иначе не би трябвало да се слагат и стикери за газ. Специално за "бебе в колата" смисъла е да се подаде информация на потенциалния бързак отзад да не увисва на бронята, понеже автомобилът с такъв стикер се предполага, че няма да е реваншистки настроен и изпреварването му може да стане лесно, или да не се подхожда рисково в градски условия.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #28
                            Хубуу де, ама бебето не винаги е в колата и може таткото да избие някой комплекс в негово отсъствие, та в тоя ред на мисли, какво като има стикер

                            Коментар


                              #29
                              Kuku написа:
                              Хубуу де, ама бебето не винаги е в колата и може таткото да избие някой комплекс в негово отсъствие, та в тоя ред на мисли, какво като има стикер
                              Айдееее прибрахме се от работа, хапнахме,доскуча ни и сега ще си чешем езиците
                              Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                              Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                              Коментар


                                #30
                                Не е вярно - излизах, пак се прибрах, пак ще излизам..... Винаги съм се чудил за функцията на въпросния стикер.Но всеки има право да си лепи по колата, каквото си пожелае

                                Коментар

                                Working...
                                X