Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ловджии във форума?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли ловджии във форума?

    Само такава тема май още няма във форума...Пръв сезон почнах и аз да чеша тая краста и ми е интересно има ли и други луди на тая тема във форума.Къде ловувате, в коя дружинка, с какво оръжие ловувате, с какъв автомобил се придвижвате, има ли слука?И въобще всичко останало? :D Аз съм в 10 ЛРД с. Бобешино, Кюстендилско. Нашия район граничи и със Сърбия и с Македония - на 106 пирамида се събират трите граници и често имаме срещи и с колегите оттатък. Вечно се търсят кучета, те ни докарат прасета, ние им ги върнем - знаете как е... Имам наследствени 3 пушки.Един ТОЗ 34 ер - 12-ка, един ловен автомат Арми кобалто и една ижовка 16-ка.Другата седмица мисля да пробвам 16-ката - дано е на късмет. :D Легенди са ми разказвали за нея докато е била в ръцете на дедото...Иначе попостегнах НИВА-та, сложих и и чисто нови 4 зимни гуми и да чукна на дърво - където не съм тръгнал-там не съм излязъл засега. Голяма диващина е оф-роуда особено като поразкаля... НАСЛУКА засега от мен!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Мда, не съм ходил на лов вече 5-6 години. Билет не съм подновявал. Оръжието го продадох на баща ми, за да си остане вкъщи. И ако не е Иво/СОК1/ да да ме измъкне някой път от вкъщи за да отидем за риба, съм си забравил всичко. Абе с две думи пълна трагедия. Иначе вече "нямам" ИЖ 27 С, а любимите ми места са били по Делиормана. Там съм виждал всичко що става за лов.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Спамът е изтрит. Придържайте се към темата.
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #4
        Е аз пък съм вегетарианец, но съм ходил на лов с приятели и познати и... нямам нищо против това. Наистина си е голяма краста и се прекарва страхотно. Преживяването не идва от кефа да убиваш, а от хората с които си излязъл на ловен излет - създава се готина атмосфера в неформална среда където можеш и да хапнеш и да пийнеш безукорно. Ловът е една от основните дейности на човека още от каменната ера, че и от преди това и това го прави вътрешно присъщ на мъжа (напоследък и на доста дами) затова се създават истински приятелства. Иначе за създаването (целенасоченото) на определени контакти с конкретни личности, може и на лов да става, но може и по футболни или голф игрища да се случва (но понеже в БГ голфа още не е такава мания става по време на лов).А ловджийските истории са едни от най-комичните които могат да се чуят, особено ако си бил свидетел на разказваното - странно се претрансформират обстоятелствата поради избледняла памет и активно въображение.На запалените пожелавам наслука и... по-полека, че авджиите май станаха повече от дивеча.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #5
          И аз като колегата Станев ,не съм официален ловец,но от време на време ходя с приятели, за разходката сред природата.Определено си е тръпка..Замислял съм се дали и аз да не се захвана с лов.Дядото ме бъзика постоянно и хубава карабина има приготвена ,щото не можел да и свикне с оптиката.Ама като ги гледам как се радват ,че ударили прасе 150 кила,па като го разделят носи 4-5 кила месо.Може би като остарея още малко и почна да се чудя, де да се скатая от жената.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            Аз за момента удържам на натиска от страна на приятели по тема авджийство.По няколко причини...- Не мисля, че стрелба по животни за удоволствие ще ми хареса. Всъщност само като си го мисля и не ми харесва. Предпочитам да свалям консерви и бутилки в гората.- Още една краста просто ще ми дойде в повече. Финансово. Знам, че и с малко може но практиката е показала, че аз не мога - Служба КОС - не, мерси. Доброволно повече в милицията не влизам да се моля.Наслука на ентусиастите!
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Re: Има ли ловджии във форума?

              kiro_of_the_day написа:
              ...........
              Само не ставай от хората които връзват телове, въжета..... Забиват умишлено подострени клони.........Освен животни в гората има и хора, тази година се нагледах на всевъзможни простотии от страна на ловците.

              Коментар


                #8
                Re: Има ли ловджии във форума?

                chaveto написа:
                kiro_of_the_day написа:
                ...........
                Само не ставай от хората които връзват телове, въжета..... Забиват умишлено подострени клони.........Освен животни в гората има и хора, тази година се нагледах на всевъзможни простотии от страна на ловците.
                Тове, което си видял не е от ловци, а от бракониери!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Аз пък съм бракониер - ловувам гълъби и фазани, с подобрена от мен въздушна 5.5 мм. Гугутки не стрелям, защото те живеят на постоянни двойки и ако убиеш едната, другата остава сама за много дълго време...
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    Esper написа:
                    Не мисля, че стрелба по животни за удоволствие ще ми хареса.
                    Прасе клал ли си? Или поне присъствал ли си? Отглеждането в някакъв вид клетка на някакъв вид животно с цел да го убиеш по някакъв начин и да го изядешспоред мен е далеч по-недостойно и гадно от това, да се изправиш очи в очи с дивото животно на негова територия, като преди това намериш начин да го откриеш и да го издебнеш. В гората и пустущта пушката просто изравнява везните.И в никакъв случай не бих го нарекъл удоволствие.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      kiro_of_the_day написа:
                      Esper написа:
                      Не мисля, че стрелба по животни за удоволствие ще ми хареса.
                      Прасе клал ли си? Или поне присъствал ли си? Отглеждането в някакъв вид клетка на някакъв вид животно с цел да го убиеш по някакъв начин и да го изядешспоред мен е далеч по-недостойно и гадно от това, да се изправиш очи в очи с дивото животно на негова територия, като преди това намериш начин да го откриеш и да го издебнеш. В гората и пустущта пушката просто изравнява везните.И в никакъв случай не бих го нарекъл удоволствие.
                      С тия нови карабини с оптики и прибори за нощно виждане ,не е много изравнена везната.Айде с някоя дърта ижовка с бренекета е по друга работата.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        krasio_79bs написа:
                        kiro_of_the_day написа:
                        Esper написа:
                        Не мисля, че стрелба по животни за удоволствие ще ми хареса.
                        Прасе клал ли си? Или поне присъствал ли си? Отглеждането в някакъв вид клетка на някакъв вид животно с цел да го убиеш по някакъв начин и да го изядешспоред мен е далеч по-недостойно и гадно от това, да се изправиш очи в очи с дивото животно на негова територия, като преди това намериш начин да го откриеш и да го издебнеш. В гората и пустущта пушката просто изравнява везните.И в никакъв случай не бих го нарекъл удоволствие.
                        С тия нови карабини с оптики и прибори за нощно виждане ,не е много изравнена везната.Айде с някоя дърта ижовка с бренекета е по друга работата.
                        Това прави разликата между ловци и месари.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          А и да ти кажа, от 12 тръшнати прасета тоя сезон нито едно не е паднало от карабина с оптика...А винаги има по 2-3-ма души с карабини в групата.Стрелбата с тях също си има специфика и дивеча според мен пак има предимство.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Е за какви месари говорим,като са 20 човека дружинка.Сам знаеш по колко си делят от едно или две прасета.В другата тема се оплакваш ,че сте изтървали сюрия от 15 прасета.Е ако не ги бяхте изтървали,нямаше ли и вашето да е месарска работа?Тях нали няма с копия и камъни да ги биете.Прогрес има навсякъде,нормално е и в оръжията да има.Просто за някое удоволствието идва и от оръжието.Разни хора,разни идеали,разни оръжия.Другото е слука.Важното е да има тръпка и лакардийките да вървят.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              Esper написа:
                              Не мисля, че стрелба по животни за удоволствие ще ми хареса.
                              Прасе клал ли си? Или поне присъствал ли си? Отглеждането в някакъв вид клетка на някакъв вид животно с цел да го убиеш по някакъв начин и да го изядешспоред мен е далеч по-недостойно и гадно от това, да се изправиш очи в очи с дивото животно на негова територия, като преди това намериш начин да го откриеш и да го издебнеш. В гората и пустущта пушката просто изравнява везните.И в никакъв случай не бих го нарекъл удоволствие.
                              Тцъ, не съм. Клал съм само кокошки в интерес на истината.Не е баш така защото нали няма да седнеш да ме убеждаваш, че някой в наше време ходи на лов заради храната?Освен бракониерите може би Тръпка, хоби, забавление - както искаш го наречи ама като теглиш ножа на свинята в кочината не е нито едно от тях а по съвсем травиална причина - манджа.Точно това не ме кефи - убиването за удоволствие.А, и да не говорим, че съм ял дива свиня и не става за црън х.й т’ва месо. Поне според мен, де.
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X