Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с километража

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с километража

    здравейте колеги ,имам проблем с километража . не отчита с колко километара карам , пример карам с 60 мили то показва 15 , карам с 30 то показва много леко някаде около 5 можеби . колата е пунто 1.2 16 в
    punto 12 16v

    #2
    Имаш проблем със скоростомера или с километража? Първо пишеш за второто, а после за първото. Всъщност километражът работи ли точно, или не, или не можеш да прецениш?

    Коментар


      #3
      проблем

      имам проблем с скоростомера не покава вярно на навигацията ми показва 30 мили на скоростомера 5 . иначе като дам на контакт колата стрелката на скоростомера скача на 0 но дотам после трябва да се засиля с 80 мили да покаже 15
      punto 12 16v

      Коментар


        #4
        Километражът работи ли точно (изминаваш 10 мили и показанието се сменя с 10 единици), или не работи точно изминаваш 10 мили, а то ти отчита само 1 или 2), или не можеш да прецениш (отчита, че изминаваш някакво разстояние, но не знаеш колко си изминал, но все пак показанието се е изменило с 9-10 единици)?

        Коментар


          #5
          Що пък мислиш, че навигацията ти показва вярно ?

          Коментар


            #6
            Човекът говори за драстично отклонение. Едва ли не може да прецени дали кара с 60 (и то мили) или с 15, колкото вижда на таблото. Не знам конкретния модел как се представя, но моята кола се движи с 13.5 на 850 оборота (без газ) на втора, а с 60 - на около 1800 оборота на четвърта.

            Коментар


              #7
              проблем

              ми последно съм минал по мои сметки и по гогле мапса 90 мили на дневният и общия километраж показва че съм изминал 19.2 мили така достатачно ясно ли ти е дали има разминаване или да ти заснема клип как колата се движи с 100 мили а скоростомера показва 20 ??? казвам че не отчита вярно и искам мнение каде може да е проблема а не да се заяждаме кое как и кой каква преценка има .
              punto 12 16v

              Коментар


                #8
                Добре де, просто изказах предположение, какво толкова се запъвате.Да не са му връщали километрите на таблото и да са засрали дъмпа ?

                Коментар


                  #9
                  Възможно е, но за да се смени дъмпа и таблото да работи коректно ще трябва и колата да е тук. Иначе само гадаемммм
                  0884980422

                  Коментар


                    #10
                    Няма да отварям нова тема, понеже проблема ми е почти същия, само че при мен скоростомера показва 0 и километража не отчита нищо.Съмнява ме че е датчика за скороста(понеже не остана датчик в тоя "котур" дето не съм сменял). Някой има ли представа къде точно се намира?P.S. става дума за FIAT PUNTO 2000г. 1.2 60к.с.

                    Коментар


                      #11
                      На скоростната кутия.

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Може някой да е пипал по таблото/ смяна на КМ/ и от там да идва проблемаМоже да трябва да се види датчика за скороста
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар

                        Working...
                        X