Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко по-висок разход.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко по-висок разход.

    Колеги, както знаете на Темата вече и сложих газ.На бензин разхода ми е 15л/100.След първите 400 км на газ разхода ми беше 16л/100.Отидох при въпросните майстори да ми настроят наново уредбата - онзи каза, че сместта била бедна.Настрои я и след това колата почна да дава 16.7 /100км :P Ето за това както казвам веднъж нещо направено, не се пипа. (три зареждания точно едното 15.9/16/16, и две зареждания по 16.7/16.8 - след "реглажа")Чудя се дали въобще изобщо да ходя пак на диагностика - какво ще препоръчате?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Проблема тук според мен не е в реглажа. Ще ти кажа при мене какво се получи, а ти си направи изводи....Моята газова я сложих преди почти година. Даваше ми разход 10,5 - 11/100 градско и около 7,5/100 извънградско. Тази пролет - април месец се ударих с друга кола. Колата преседя по сервизи до 22 май. Оправиха я (разбирай ламарини, брони, фарове и т.н.), но от тогава ми гори 12 -13 в града и 10/100 извънградско. ЕКУ-то не регистрира никакви грешки. Според моето мнение от удара някъде се е получило разхерметизиране или нещо се е пукнало, вследствие на което от някъде дърпа въздух, който увлича допълнително гориво. Освен това като ходих на ГТП ми казаха, че ми е много високо СО2, което е индикация за много богата смес (тогава бях на бензин - газта се беше свършила и не бях пълнил). Освен това като застана със задницата до стена и я изфорсирам няколко пъти, хвърчат сажди все едно е дизел. Сега пак ще я нося в сервиз - дано момчетата открият проблема, че с този разход съм за никъде ....
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар

    Working...
    X