Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат "Типо" - трудно палене при студена кола?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат "Типо" - трудно палене при студена кола?

    Здравейте,от няколко дена съм собственик на Фиат "Типо". Колата се държи страхотно и нямам забележки с изключение на едно - сутрин след като колата е стояла на студено в гаража или вечер след като се прибирам от работа и колата е стояла на още по-студено цял ден отвън пали доста трудно. Трябва да дърпам смукача докрай и почти никога не става от първия път а трябва доста да "поизмъча" акумулатора. Нормално ли е това и ако не на какво може да се дължи? Иначе след като вече е загряла веднъж пали от ряз с първото завъртане на ключа.Сега се сещам и за още нещо. Когато запаля и колата е студена все още нещо под капака се чува как вие - слабо чуващ се писклив звук, все едно някой ремък или нещо такова. Само малко колата да загрее и звукът веднага си изчезва.Та това са въпросите ми. Предварително благодаря на всички отзовали се и наистина много се радвам, че има такъв форум където може да споделяме проблемите си и да си помагаме един на друг.

    #2
    Re: Трудно палене

    Mitko написа:
    Здравей. Казваш смукач, да разбирам ли че колата е карбуратор?
    Да. Колата е карбуратор. С ръчен смукач е.

    Коментар


      #3
      има го това нещо с отказването,при мен бяха клеясала буксата.но ако чака тая плочка да му подгрее колекторите ще си чака бая време,другото е може да му се е запушило нещо по смукача,като в моя случей,аз я паля с припомпване на газта няколко пъти

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          Благодаря наистина за дадените до момента мнения. Иначе двигателят е 1.4

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Кабели

              Пич провери си кабелите с уред за мерене на съпротивление.Трябва да ти покаже от 3 до 15 кило ома.Ако са извън тези граници сменяй най - добре комплект Шампион силиконови.Ако не си ги пипал никога моят съвет е да ги смениш без да ги мериш(на 90% сам сигурен че е от тях) пък струват 20 лева.

              Коментар

              Working...
              X