Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CD с управление от волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CD с управление от волана

    така искам да си сложа CD и да махна оригиналното радио та интересува ме мога ли да си ползвам бутоните от волана да управлявам касетофончето или трябва някакви допълнителни работи или зависи от самия модел касетофон и ако има такива някой ако може да ми каже как да ги потърся из нета.Волана е на Фиат Мареа

    #2
    Естествено че може колега - няма невъзможни неща ... но ти трябва преходник който струва колкото едно CD среден клас. И да става само за определени модели CD-та, другия начин който съм виждал някъде е с присадка на чаркалаците от управлението на новото в черупката на бутоните от волана .... но пак е играчка и според зависи модела.
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    Коментар


      #3
      общо взето да не се занимавам . Модераторите ако преценят да трият темата

      Коментар


        #4
        Колега сега погледнах адаптерчетата и явно са поевтинели, в ebay има всякакви, но ето за това има само добри отзиви:http://www.incarexpress.co.uk/view_p...partno=PC99X28 , модела е PC99-XXX , като XXX е според марката CD , примерно имаш Sony: PC99-SON и т.н. , до колкото прочетох само при някои модели на JVC копчето ’’mute’’ не изключва звука, а само го намаля.
        Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
        Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

        Коментар


          #5
          Във връзка със започнатата тема занимавам се с разработка на адаптори по поръчка. За целта ще се ми мужни модела на автомобила и марката аудио система. На този етап създадените разработки са ми за: Sony, Pionner, JVC и чисто теоретично за ALPINE и Blaupunkt.В някои случаи за по бързата разработка НА АДАПТОРА е добре ако съдействате за стойностите на резисторите отговарящи на даденият бутон.МОДЕРИРАНОМястото на такива мнения е в бизнес-раздела на форума, освен ако разработването не е напълно безплатно и начинът за изработване бъде публикуван. Модераторски екип на fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            То хубаво колега дай някакви цени или зависи от марката касетофон?И друго да попитам предложете някое касетофонче от марките които колегата е изброил до към 100-150лв

            Коментар


              #7
              По отношение на марката трябва точно и само да се съобразим с това дали аудиосистемата има вход за управление по кабел. Често се води steering wheel control ,а понякога remote control. В тази цена смятам, че има модели с такъв вход. Даже бих помогнал да има рагледам пдф-а, да съм сигурен в това което сте решили. Точно сега разработих за фиат скудо 2004 ,заменяме оригиналния кларион,с препоръчан от мен паинер. За по ниски цени от тази мн.добра марка ,предлага добро качество .Цената на модула взависимост от това с какъв процесор го правя,а тя е 50-55лв

              Коментар


                #8
                Монтажа на адаптора за настоящият клиент ще бъде съпроводен и с обещан добавен клип. Адаптора работи за 9 функции на пайнера.Добре би било ако има интерес от ваша страна да започваме разработки, тъй като за мене е важно брой бутони,които да обмисля с какво предназначение да са и дали да ги реализираме като разшириме функциите при задръжка на определен бутон и избиране на другите.така и общата сума на функциите се увеличава, въпреки по малкият брой бутони на волана.За пример фиат скудо 8 бутона .Мисля че мареа бяха с 6 .

                Коментар


                  #9
                  да на Мареа са с 6 бутона volume+, volume -, Mute, Mode,и сменяне на станциите с + и - за сега сякаш и аз съм се спрял на Паинер http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...eer-mvh-1400ub или http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...neer-mvh-150ui а може и нещо втора ръка горе долу до същите пари

                  Коментар


                    #10
                    [quote="excitron"]Във връзка със започнатата тема занимавам се с разработка на адаптори по поръчка. За целта ще се ми нужни модела на автомобила и марката аудио система. PANASONIC CQ-C1465N CD player на фиат мареа.Колко горе-долу би ми струвало удоволствието.
                    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                      #11
                      При този модел Pioneer MVH-150UI е посочен такова управление ,при другият не го виждам нещо,задължително е да се види все пак при самата покупка .Ако има интерес можеме да почнеме да го действаме . Само от ваша страна може да ми пратите модела касетофон който ползва вашият фиат . за да рагледам и схемата.За да знаеме изводите по които постъпва управлението от вашият волан

                      Коментар


                        #12
                        ми ползва ли Grundig AD185H поне мисля че е такъв в момента може да ползва и AD182H,182H2,185H2 тези които са с управление от волана тука мисля че може да намериш информация http://codedradio.info/manuals/grund...82h_ad185h.pdf

                        Коментар


                          #13
                          И аз през това време потърсих информация .оказа се точна такава.по специално разгледах схемата на а185н,като предходният модле а182,е без упрвление от волана .На въпроса на колегата с панасоник, ще се нуждая от ПРОТОКОЛА ДАННИ .Чисто теоретично,за да създадем такава електроника.Ще потърся и за него.Ако намери нещо би помогнало в по бързото му реализиране.

                          Коментар


                            #14
                            има и друго аз още се колебая за ЦД-то препоръчайте ми някое по възможност да е с 2RCA изхода ще свързвам 4-канално стъпало

                            Коментар


                              #15
                              По отношение на колегата с панасоника ,намерих малко теоретично данни,което може да ми помогне и ако има засилен интерес да направиме адаптор и за него,с негово съдеиствие и моя помощ лично да го реализираме

                              Коментар

                              Working...
                              X