Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане към модераторите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Kuku написа:
    Пресен пример:1. Ремонта на моя алтернатор може да послужи като съвет за друг колега със същия проблем - премествате го (или аз вече ще знам направо да го публикувам) в Технически раздел в тема Електро.2. Разхода на колата ми от Бургас до София при еди-какви-си условия, защо да не го публикувам в обща тема за Гранде Пунто?В общи линии, как пречи тази обща тема за модела? Трябва да бълваме плява из целия форум, ако искаме да споделим нещо маловажно за конкретен модел?Веднага ти давам друг пример:1. Сев си монтира АГУ - пуска мнението си в раздела за газовите уредби.2. Любо си купува ауспух за колата - нова тема в Тунинг раздела ли да пуска?Не мисля, че темите за общи приказки по конкретен модел са нещо лошо и/или пречещо.Просто важните мнения от тях е хубаво да се публикуват/преместват (или да се дублират и на двете места) в конкретни раздели, за да бъде синтезирана информацията.
    И аз ще се опитам да отговоря - Очевидно е че най логичното място където трябва да се намира инфото за монтаж на АГУ е в раздел "Газови и метанови уредби"Така написана в Общи приказки е просто безсмислено инфо - след 2 месеца темата потъва сред всички останали обяснения кой с кого се видял и напил и край с нея.А тези коли тепърва ще станат масови във форума - не може да се пише всичко в една тема.И понеже наистина няма желаещи да се захванат и да вадят от темата всичката техническа информация от нея тя ще се загроби в спама.В крайна сметка резултатът е еднакъв - техническото инфо трябва да бъде в техническите раздели. Дали директно написано там от потребителите или написано в Общи приказки и после преместено от модератор. Защо трябва да го правим по трудния начин?Знам че изглежда примамливо да си имаш всичко инфо под ръка в една тема но това е измамно и временно. Какво ще стане като темата стане 100-200-500 страници? Ще направим част втора ли ? И пак питам какво пречи някой да пусне по този пример тема за Брава и да всички да си пишат в нея за всичко каквото се сетят?Или ще напишем в правилата че за новото браво и пунто по изключение всичко може да се пише къде да е - сакън да не развалим хатъра на някой ...И Кики правата не са едностранчиви - правата са написани и се спазват (малко или много) И за това се следи (пак малко или много) ...Една идея - в някои форуми в името на темата се включват форматирани тагове по които може веднага да се ориентира човек за това какво касае тематаПримерно:[Гранде Пунто] Някой ремонтирал ли е алтернатор?[Браво] Нещо ми тропа отляво. Съвети?[Ново Браво] Инструкция за монтаж на АГУЕстествено всяка тема си се пуска в съответния раздел според категориите които имаме вече създадени във форума.

    Коментар


      #32
      Аз пък се сещам за друго...Винаги и аз съм бил против обособяването на отделни раздели за даден модел, поради всеизвестни причини...НО!Напоследък си мисля, 1. Че с преминаването на новата платформа2. С отшумяването на старите модели /Уно, Типо, Темпра, Браво, Брава, Марея, че и дори Стило/ 3. С идването и налагането /надявам се/ на по-новите модели / Гранде Пунто, новото Браво и Крома и т.н./ 4. С оглед, че и инфото за последнитхе е все още малка, все пак може да се помисли след преминаване към новата платформа за обособянате по модели за новите такива на марката, въпреки еднаквите "уж" технически решения за различните модели. И така постепенно да се премине към нова визия на форума. Навсякъде във всички сфери на живота се върви към индивидуализация и специализация, а не към всестранно развити личности, мамка му. И според мен момента за това е точно преминаването към новата платформа на форума, с изличната уговорка, че за досегашните модели нещата си остават такива каквито са.Какво мислите?
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #33
        И във всеки раздел за различни модеби Гранде Пунто, Браво 2 и прочее, които са с един и същи двигател, ще се дебатират едни и същи въпроси - тресе ми сутрин като запаля, как да обезвъздуша охладителната система и т.н. Струва ли ти се нормално?

        Коментар


          #34
          Airfan написа:
          И във всеки раздел за различни модеби Гранде Пунто, Браво 2 и прочее, които са с един и същи двигател, ще се дебатират едни и същи въпроси - тресе ми сутрин като запаля, как да обезвъздуша охладителната система и т.н. Струва ли ти се нормално?
          Да.. С оглед общото видиотяване в "държавата"...За мен и за други като мен, които при карането на курсовете за правоспособност са учили и общо устройстов о на двигателя може и да ни се струва ненормално. но за хора като моята съпруга, които при курсовете за правоспособност дори еди нполигон не е бил задължитилен, да не говорим, че дори не са карали на задна скорос по време на обучението мисля, че е повече от НОРМАЛНО, дори доста НЕОБХОДИМО. Светът се променя... Не съм сигурен, че е към по-добро във някои аспекти...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #35
            kiro_of_the_day написа:
            Airfan написа:
            И във всеки раздел за различни модеби Гранде Пунто, Браво 2 и прочее, които са с един и същи двигател, ще се дебатират едни и същи въпроси - тресе ми сутрин като запаля, как да обезвъздуша охладителната система и т.н. Струва ли ти се нормално?
            Да.. С оглед общото видиотяване в "държавата"...
            Нямам какво да добавя по въпроса вече.

            Коментар


              #36
              Киро, и аз искам в раздел примерно "Бензинови Двигатели" да има подраздели за моделите но в момента това е невъзможно. По две причини - да не ги повтарям.Верно е че на платформата към която ще премине форума няма да има проблеми но пак ще остане въпросът дали потребителите ще спазват такива стриктни правила.Тъй че ще трябва да се помисли кое ще е най удобно за в бъдеще ... Но сега се прокрадва идеята да вървим назад - всичко на куп в Общи приказки което според мен не е добре като перспектива.Между другото аз карам либра от почти година но в Ланча форума влизам много рядко защото наистина това разделяне по модели ме дразни ужасно. Наложи ми се да търся нещо и след като обърнах наопаки целия раздел за либра се оказа че инфото което търсих е било в съседния модел на втора страница ... и търсачката не помогна ...И друга хипотетична ситуация - аз съм имал Браво доста години и знам доста за този модел. Но вече карам друга кола и вече не влизам в раздел "Браво" и съответно няма как да видя въпрос по който бих могъл да дам съвет ...

              Коментар


                #37
                Допълних марко мнението си... Много ми се иска на някоя бъдеща среща на форума, или на общо събрание на клуба, преди да си отрежеме главите, което е ако не задължително, то поне явно неизбежно , да седнем и да поговорим за такива неща... Щото само с писане тука не става..
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #38
                  ilkor написа:
                  Киро, и аз искам в раздел примерно "Бензинови Двигатели" да има подраздели за моделите но в момента това е невъзможно. По две причини - да не ги повтарям.Верно е че на платформата към която ще премине форума няма да има проблеми но пак ще остане въпросът дали потребителите ще спазват такива стриктни правила.Тъй че ще трябва да се помисли кое ще е най удобно за в бъдеще ... Но сега се прокрадва идеята да вървим назад - всичко на куп в Общи приказки което според мен не е добре като перспектива.Между другото аз карам либра от почти година но в Ланча форума влизам много рядко защото наистина това разделяне по модели ме дразни ужасно. Наложи ми се да търся нещо и след като обърнах наопаки целия раздел за либра се оказа че инфото което търсих е било в съседния модел на втора страница ... и търсачката не помогна ...И друга хипотетична ситуация - аз съм имал Браво доста години и знам доста за този модел. Но вече карам друга кола и вече не влизам в раздел "Браво" и съответно няма как да видя въпрос по който бих могъл да дам съвет ...
                  Да, така е.. Въпроса е явно да се прецени коя от двете форми има повече плюсове и да се избере тя.Защото вяка форма си има плюсове и минуси.Или пък да се намери съчетание между двете-нещо оптимално... Което не го знам още какво е де..Защото някои искат да знаят как точно се сменя преден ляв мигач на Браво 2009г. 1.4, турбо, 16 винтила, с прозрачен таван.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #39
                    Добре де - от модератори ли има нужда, в крайна сметка?Може ли да се следи работата им?Аз, ако съм модератор, може ли да се вижда какво/къде/как/защо съм премнестил?Мога ли само да местя мнения/теми, без да ми давате други права?

                    Коментар


                      #40
                      ilkor написа:
                      Между другото аз карам либра от почти година но в Ланча форума влизам много рядко защото наистина това разделяне по модели ме дразни ужасно. Наложи ми се да търся нещо и след като обърнах наопаки целия раздел за либра се оказа че инфото което търсих е било в съседния модел на втора страница ... и търсачката не помогна ...
                      Мммда, точно така си е .
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #41
                        Винаги има нужда от модератори - по скоро от хора с траен интерес към форума и желание понякога да отделят от свободното си време.Но нали тук обсъждаме дали да има "мега" теми за конкретен модел. Аз казах моето мнение защо не трябва да има такива.

                        Коментар

                        Working...
                        X