Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помагайте за смяна на подгревни свещи Punto 2002 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помагайте за смяна на подгревни свещи Punto 2002 1.9 JTD

    Здравейте Колеги !!!Купих си Пунто 1.9 ЖТД 85 коня много приятна колица ама лампичката за подгряването почна да мига след запалване около 30 сек и гасне. Отидох в супер Диезел на окловръстното и ми казаха една или повече подгревни свещи и пича ми обади цена 50 60 лв на свещ и каза да знаеш мн е работата.....Та рещих да сменям сам!! обаче немога да се светна какво да разглобя и какво не и как става финта точно ако може някой да помогне с картинки или някви насоки да даде ще съм мн благодарен!! Мерси предварително !!!!!

    #2
    Свещи на Марели за JTD са 15-20лв./бр. зависи от магазина.Работата не е толкова много, но ти трябват сръчни пръсти и подходящ инстумент.Не е задължително да сменяш всички наведнъж, но имай впредвид, че скоро и другите ще започнат да горят.На буксата на релето като замериш с мултицет , може да се разбере коя и колко изгорели имаш.Тези от Супер Дизел, Бош Сервиз и т.н. да си гледат работата, просто искат да ти смъкнат 2-3 кожи.Ако имаш желание, ела в Дупница утре или вдругиден да ти ги сменя. Даже от тукашното Ал.Ауто ще вземем свещи.Черпиш кафе и кола(за бира е студено малко) и нямаш грижи.П.С. И добре дошъл във форума......
    LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
    LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
    LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
    FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
    FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

    Коментар


      #3
      lyubokg написа:
      Свещи на Марели за JTD са 15-20лв./бр. зависи от магазина.Работата не е толкова много, но ти трябват сръчни пръсти и подходящ инстумент.Не е задължително да сменяш всички наведнъж, но имай впредвид, че скоро и другите ще започнат да горят.На буксата на релето като замериш с мултицет , може да се разбере коя и колко изгорели имаш.Тези от Супер Дизел, Бош Сервиз и т.н. да си гледат работата, просто искат да ти смъкнат 2-3 кожи.Ако имаш желание, ела в Дупница утре или вдругиден да ти ги сменя. Даже от тукашното Ал.Ауто ще вземем свещи.Черпиш кафе и кола(за бира е студено малко) и нямаш грижи.П.С. И добре дошъл във форума......
      баце не дай си боже да се скъса някоя свещ тая кола и това кафе ще ти излезнат през носа

      Коментар


        #4
        При добре загряла кола и умереност при напъна и повечко късмет няма да се скъса :D.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          Ако е студена колата, и не е карана дълго с изгоряла свещ, шанса е минимален.Но все пак си прав, че има такава опасност.На тези в сервиза не им пука дали ще скъсат свещ.Просто нямам ангажименти тези дни и исках да помогна.
          LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
          LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
          LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
          FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
          FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

          Коментар


            #6
            Лисан сервиз 90лв. смяна + свещи. Чиста работа! В Т&Н кар ми обявиха цена 120 лв. за 4-те свещи смяната от мен :D , но смяната наистина си е играчка... смисъл такъв на кофти място са....
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              lyubokg написа:
              Ако е студена колата, и не е карана дълго с изгоряла свещ, шанса е минимален.Но все пак си прав, че има такава опасност.На тези в сервиза не им пука дали ще скъсат свещ.Просто нямам ангажименти тези дни и исках да помогна.
              Благодаря за предложението но надали ще имам време да бръмна до Дупница ще ходя май в някой сервиз в София ама не в СУПЕР СКЪПЯ ДИЗЕЛ

              Коментар


                #8
                Xaus написа:
                Лисан сервиз 90лв. смяна + свещи. Чиста работа! В Т&Н кар ми обявиха цена 120 лв. за 4-те свещи смяната от мен :D , но смяната наистина си е играчка... смисъл такъв на кофти място са....
                Бате извинявай за въпроса ама каде е лисан сервиз :Д

                Коментар


                  #9
                  При условие че 4-те свещи не струват повече от 50лв, няма как да стане да дам 40лв за работа, освен ако наистина не са ми вързани ръцете...
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                  Коментар


                    #10
                    tomsan написа:
                    При условие че 4-те свещи не струват повече от 50лв, няма как да стане да дам 40лв за работа, освен ако наистина не са ми вързани ръцете...
                    Всеки си преценя!За стилото не знам но при пунтото са на доста кофти място свещите поне според мен!А аз честно казано се съмнявам че ще се намерят 4-те свещи за 50лв. Най евтините които съм намирал бяха по 17.лв едната което пак прави 68лв. но одзивите за тях не бяха никак добри но това е друга тема.
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #11
                      Искра от ТехКо около 12-3лв бройката без отстъпка за Стилото, за Пунтото не струват повече, иди смени на Браво ЖТД и тогава кажи че на Пунтото са на кофти място.
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                      Коментар


                        #12
                        Абе, еднакво кофти е на всички JTD-та.А пък, ако кабела към свеща се захваща с гайка, се усложнява повече.На тези с лулите е по лесно. Такива са, мисля на JTD след 2000-та год.
                        LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
                        LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
                        LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
                        FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
                        FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

                        Коментар


                          #13
                          на либрата /2,4/ преди няколко месеца си смених една, смених я за 20тина минути с цигарите. С гайка беше. Цена на свещта 12-13 лв от Косер.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Братле ,гледам че си община Витоша.Ако все още не си сменил ,ела в понеделник във Владая ,и ще ти спретнем колицата !Свещи ше си земеш от Евро 07, на близко са в княжево смятам знаеш избор поне има .Кафето от тебе ! М/у другото ако решиш звънни 0888396488,че сутринта пътувам за Варна и няма да мога да гледам в "мрежата".

                            Коментар


                              #15
                              вчера набрах нервите с тези свещи,имах една изгоряла смених с мъка и накрая я скъсах заедно с кабелния накрайник,много лошо!някой да даде съвет как да достигна до скъсания кабел за да му сложа накрайниче за захващане към свеща?ще съм благодарен за всякакви съвети!иначе работата по смяната може да си я свършите и сами с неоходимите инструменти (удължително рамо 250мм с върточе, камъчета 7мм и 10мм, телескопичен магнит и една твъда тел пак около250мм дълга със закривен връх под форма на кукичка за помощно средство)

                              Коментар

                              Working...
                              X