Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят проект - Брава ! (Доста снимки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моят проект - Брава ! (Доста снимки)

    Здравейте колеги ! Реших да ви запозная с моя за сега в начален стадии цялостен проект (performance/audio/interior/exterior) Такааа това е началния вид на Брава-та . И започна се с една проста напълно невинна музичка в началото на годината - CD Sony CDX-R3350, една 12ка HERTZ ES300, усилвателче Thunder TCA 4111, уникално боклучиви кабели за които все още съжалявам, че купих... и ето за какво иде реч.И така си думках до май месец, докато взе да ми се струва слабичка и началото на юни месец вече притежавах втора 12ка HERTZ ES300 и елипси HERTZ ECX 690 за липсващата ми задна линия, и стигнах до това положение. Естествено не може да се размине просто така и още на първия час изхвърлих чинчовете които са от CD-то към усилвателя. След това посвири около един ден, когато усилвателя просто изключи 2 пъти от претоварване и така и не свирна повече (нормално все пак беше 2х200 на бридж които не се знае колко бяха и реални при този Тъндър :D). Оказа се, че съм изгорил 2 от стъпалата му и още куп работи по него. И така следващата ми покупка беше Lanzar VIBE 436 с който говорителите свирнаха подобаващо .Естествено още не бях тапицирал кутията защото си чаках плата за нея, но накрая се сдобих и с него, но се разделих със задната ми чистачка (имам предвид откъртено задно рамо заедно с чистачката :D) явно от хора които са ми мислили доброто да не е да я загубя някъде от вибрациите и да иде зян... И така беше за около месец. След това се сетих, че имам Crossover Sony XEC 505 който се настани доста удобно в жабката и поусили доста нещата. И последната покупка ми беше преди около половин месец - CD Pioneer DEH-6400BT с което музиката свирна уникално чисто и приятно и така по музиката останаха само малко довършителни работи за които трябва да се погрижа този месец.И покрай музиката се амбицирах да почна и визията на колата като исках да се получи максимално изчистено без никакви претруфени и излишни неща по колата, и от идея на идея се започна с търсенето на джанти. И така пробвах ето тези джанти които не ми харесаха толкова много, но пък самата големина на джантите - 17" и ширината на гумата 205мм отвориха колата много, което ме амбицира още повече.И след около месец търсене ми харесаха 1000 Miglia HT3 17" които ми допаднаха като цяло, и им се "метнах" :D. Те вървяха с гуми 215/45 така ги качих за пробата да видя как ще изглежда и така си и останаха. Едва ли е нужно да споменавам, че опираха доста и колата беше станала като малко джипче заради самите гуми които бяха доста високи. Затъмних задните прозорци. Ето за какво ставаше на въпрос.Докато си чаках другите гуми ми пристигна добавката за броня (ножа) от Рено Лагуна и междувременно премахнах "ребрата" на декоративната решетка и премахнах емблемите като оставих само логото на Фиат на решетчицата и се получи това.И накрая пристигнаха така очакваните гуми 205/40 с което колата слезе малко на земята най-накрая И за сега не съм в провинцията, но усилено издирвам спортни пружини на първо време пък после и амортисьори, другото което ще направя като се прибера в любимата ни страна е да взема фарове с лупи и задното крило което върви с някои брави, огледала с цвета на купето и бели мигачи. Лошото е че като махнах емблемите и под тях лака беше паднал на места и сега страничните калници трябва да се пръснат. За двигател мислех да купя цяла блъсната Мареа 2.0 20V и да се вземе всичко спокойно каквото си трябва заедно със задните дискови спирачки, както и да се вземе таблото. Дискове не съм сигурен дали с надупчени 257мм ще спира като хората или ще трябва 287. Трябва да взема средна конзола с подлакътник и копче за ел. огледала, конзолката за 4 ел. стъкла и задните моторчета и механизми за стъклата. Евентуално за салона исках да стане с кожа и плюш, но има време за него.

    #2
    хм..

    Евалата..колата е красавица продължавай ще чакаме :P :P
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Браво,доста добре е тръгнало да се получава Ще чакаме развитие и занапред.
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        Колега с какъв размер гуми караш и опират ли
        "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

        Коментар


          #5
          Хем съм написал ..... 205/40. А аз да попитам, много ли е преправянето за слагането на двулитровия мотор и какви спънки може да се срещна при конверсията ? Ще видя ако изпадне от някъде турбо мотор може и него да взема, но това с двигателя трябва да е по-нататък защото сега трябва да завърша аудио-то и да попипна още малко външния вид. Приемам всякакви съвети, снимки и идеи за проекта .

          Коментар


            #6
            Ето малко снимки може да ти дойде някоя идея http://prikachi.com/images/390/52333...5233393E.jpgа да те питам колега как си захванал ножа от лагуна
            Fiat Brava ELX 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Ножа съм го захванал с рапидки за гипскартон :D. Но сигурно ще сложа 5-6 болта за да не се разделя с него както се разделих с чистачката. Въпреки, че колата е гаражна пак се намират хора да пипат мамицата му ... Благодаря за снимковия материал от който се досетих за дръжките на вратите .

              Коментар


                #8
                Такааа и малко новини откъм аудио проекта. Нови чинчове HIFONICS HFP5RCA успях да взема днес, защото старите бяха тотални боклуци. Другата седмица пристига и кондензатора HIFONICS HFC1000, надявам се усилвател HIFONICS ZEUS X3 и звукоизолация която ще стигне за багажника и колкото остане отива по задните врати . Дано да завърша докрай аудиото поне за феста, ако не... ще бъде и без последните две придобивки....

                Коментар


                  #9
                  Такаа имаше малко отсъствие от моя страна, но ето до къде стигнах с аудио проекта -Кондензатора е поставен (за съжаление не е HIFONICS, но ... все тая), кабели 33квадрата от акумулатора до кондензатора и 25 квадрата от кондензатора до усилвателя (просто в усилвателя не влизат 33 квадрата и нямаше как безопасно да се направи), 25 квадрата кабел за маса от усилвателя до шасито и още една допълнителна маса от акумулатора до шасито пак 25 квадрата (преди всички кабели бяха 16квадрата и те бяха от боклуците където ги продават по техномаркет които дори не могат и да се запояват защото не са медни, а алуминиеви). Всичко е в поставено в гофре. Изолацията е налепена по багажника, двете задни врати и вратата на пасажера, не ми достигна само за вратата на шофьора, която трябва да я налепя до края на месеца, и предполагам ще остане изолация и за пода. Говорителите вече са обърнати с магнитите на вън. Току що ходих да купя и хубави бас рефлекси на audison защото естествено тези с които съм са поредните боклуци за по 2 лева парчето (к’во да се прави в нашия мил град други нямаше). Поставих терминалчета в корите на задните калници отляво и отдясно за елипсите за да може да се маха кората когато ми потрябва. И така остана да се сложат по 4 квадрата кабели за суб-овете и един плот да се тапицира и сложи така че да покрива кабелите, но да се виждат кондензатора и усилвателя и съм готов с аудиото. На следващ етап започва проекта по двигателя които все още не съм решил какъв да е точно, но за сега клоня повече да си взема цяла Мареа 2.0 20V за донор. А забравих и още нещо което смених :D - RCA (чинчов) кабел от еквалайзера до CD-то Connection FS2 100 кабелчето е дълго 1 метър и ми стигна точно .Стойката я обърнахме малко ама.... и гофрето е "облечено" в червено вечеЕто я и допълнителната маса която си чака гофрето като се прибера, че само тя остана "гола"Говорителите:И рефлексите:

                  Коментар


                    #10
                    Колега една малко тъпо питане,ама какво направи със старите джанти на Бравата
                    Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                    Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                    Ventura garage

                    Коментар


                      #11
                      Еми те си стоят със зимните гуми колега. Защо питаш ?П.п. Ето го и крайния вид при стойката :D

                      Коментар


                        #12
                        браво колега супер се получава аз имам един приятел дето и той е луд на темата музика и там е нещо страшно ама и твощ проект си заслужава браво и дано скоро да го видим завуршен с двигател и като си му е реда успех
                        като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                        Коментар


                          #13
                          супер ставаП.С. пробвай кутия с порт но да е изчислена спрямо говорителитеще си по-доволен отколкото с рефлексите

                          Коментар


                            #14
                            Колега може ли схема на касата от вътре? литраж обем размери Че имам бас ама не е това дето искам мисля за кутия.
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Ами няма никаква схема :D Прост сандък с две разпънки между стената на говорителите и успоредната на нея. По късно ще направя снимки на почти финалния вид на системата (с нови кабели 4кв.м. за говорителите и пуснатите гофрета по тях и сложени новите бас рефлекси с които вече наистина баса слиза много ниско и свири много меко ).

                              Коментар

                              Working...
                              X