Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнението ви за Citroen

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    nikolce написа:
    Всички говорите за дизел, офертата обаче е за 1.1 бензин 60 коня. Този двигател още в AX го имаше, не е лош. Остава само колата да е хубава. Старата C3-кa примерно не е лоша.
    Колегата горе не е писал, че колата е бензин. За 1.1 съм съгласен - карал съм и АХ и Саксо с този мотор и се държи доста прилично, но при С3 нещата стоят доста различно - колата е доста мудна, натискаш газта като на стара дизелка и горе долу така и реагира, а и разхода е доста голям особено в градско каране.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #17
      Отказах се,колеги.Доколкото разучих колата е добра,но с тая остатъчна сума и тн реших,че на този етап е най-добре да си остана с Мимито

      Коментар


        #18
        Браво! Тъкмо и аз се каниих да те разкандардисвам, причината е Ксантията на сина, който измени на ФИАТ. До преди 2 месеца караше Браво, та сегае с Ксантия, наистина голям кораб просто плува на пътя, НО както и му казах преди да я вземем - скъпо удоволствие, тази джаджа на снимката се счупи вчера и се оказа че струва грам на лев, 56 лв. за това парче желязо, но го заварихме и в понеделник ще го караме на майстор. Това командва регулатора на хидравликата за вдигането, та причината за счупването му освен ръждата е можа би блокиране на този регулатор. Та той трябва да се почисти, после се регулира височината, като се долива и масло. В сервиза на Ситроен му казали за цялата далавера с ново желязо е 120 лв. Та така с цените при френските автомобили. Карал съм и служебно Пежо 405, цените на частите им са Х2 спрямо ФИАТ. И за Реното частите са пак по-скъпи, синът имаше Рено 19 и после Клио, та патихме и пак продължаваме да патим от французойките, ама може ли да му се набие в главата
        Прикачени файлове
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          Колеги да двигна леко темата, един приятел се интересува от колата по долу.Освен тази много красноречива снимка горе интересуваме ме мнение за следната кола: Citroen Xsara Picasso 1.6ihttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=2k58lqМоля да ми дадете мнение за мотора. Добре ли му се отразява газифициране? Предполагам, че ще е само газов инжекцион? Не му ли идва малко тежко купето на този мотор, все пак е голяма кошница Колко долу горе му излиза обслужването на този мотор - ролки, ремъци, филтри, масло и т.н. Колко литра масло събира двигателя?И долу горе какъв разход дава колата на бензин градско и извън града?Предполагам, че данъка няма да е голям защото е под 100 коня, ама все пак ако знаете конкретно, добре дошло ще е инфото.Има ли някакви детски болести този мотор и кола и ако знаете какви са моля да споделите.

          Коментар


            #20
            todorakiggg написа:
            Колеги да двигна леко темата, един приятел се интересува от колата по долу.Освен тази много красноречива снимка горе интересуваме ме мнение за следната кола: Citroen Xsara Picasso 1.6ihttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=2k58lqМоля да ми дадете мнение за мотора. Добре ли му се отразява газифициране? Предполагам, че ще е само газов инжекцион? Не му ли идва малко тежко купето на този мотор, все пак е голяма кошница Колко долу горе му излиза обслужването на този мотор - ролки, ремъци, филтри, масло и т.н. Колко литра масло събира двигателя?И долу горе какъв разход дава колата на бензин градско и извън града?Предполагам, че данъка няма да е голям защото е под 100 коня, ама все пак ако знаете конкретно, добре дошло ще е инфото.Има ли някакви детски болести този мотор и кола и ако знаете какви са моля да споделите.
            Колата е добра. Това е "луксозното Берлинго" иначе казано почти всичко на основата му е на Берлинго 2, ламарините са различни. Малко е дразнеща 3-ната задна седалка ама се свиква. Мотора е слабия, има 1.6i, който е 110 коня. Принципно 1.6 бензин не е скъп за поддръжка и обслужване дори, и от АМК. Съветвам те да звъннеш в АМК и по последните 8 цифри от шасито да се ориентираш колко ти струват частите. Аз общо взето веднъж съм си купувал части за Берлингото от друг магазин различен от официалния и не останах кой знае колко доволен. Разход на бензин няма да ти е по-малко от 10/100 и единственото газифициране за него е ГИ. Болест на мотора е дросел клапата но след сваляне и ревизиране си е напълно функционална. Също така трябва свещите да се сменят редовно, че стават драми с 2-ната бобина.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #21
              Ситроен наближи ли 120 000 трябва да се продава. След това почва едно наливане на кинти... Не, че преди това не е ама след това става страшно. То май за всички нови европейски коли е така. Наблюденията ми не са върху С3 а от Берлинго.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #22
                Мотора не е лош, газифицирането става с ГИ. Като цяло се абстрахирай от това какво ще чуеш за марката Ситроен, а по-скор се поинтересувай какво ще разбереш за конкретен модел.Пунто и браво и двете са фиат ама нямат едни и същи проблеми.За 4000 лева недей има кой знае какви очаквания, всичко е до късмет, колата е на 11 години и ще е поне на 220 000 км.Гледай колата да ти хареса.Имаме С4, много приятен автомобил , все още е рано да дам отзиви, за сега е добре 5000км сме изминали с него.Прави впечетление специално за С4 , че като по-нова кола е много по наблъскана с пластмаса- пластмасови калници, алуминиев капак , т.н..Ситроен и Пежо са до голяма степен едно и също- просто в различна кожа.
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар

                Working...
                X