Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова/стара Темпра или "Привет от Варна!"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Честито и от мен,колата ми събра очите... Има си всичко за една кола и определено не е с онова гадно табло,което ме отблъсква в други темпри.
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #32
      Благодаря благодаря От ден на ден все повече ми харесва машинката. Чакам да си платят клиентите, че да и сменя амортисьорините и носачите И без никой да се сърди, обаче е малко като автомобил от соц-миналото спрямо другата ми кола, толкова е "шофьорска", че не е истина

      Коментар


        #33
        Темпера вече е с нови носачи и амортисьори отпред и определено се държи доста по-добре

        Коментар


          #34
          Нова/стара Темпра или "Привет от Варна!"

          Честито и от мен !И аз за такава кола се замислям , защото с БРАВА си е живо наказване по далечни дестинации с 4 човека ...
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #35
            Второ зареждане догоре и колонката каза : под 8/100 в чисто градски условия. Ако трябва да сме точни - 204 км с 15.6 литра пълно - пълно.Което ама хич не е зле, според мен ...

            Коментар


              #36
              Chefo77 написа:
              Второ зареждане догоре и колонката каза : под 8/100 в чисто градски условия. Ако трябва да сме точни - 204 км с 15.6 литра пълно - пълно.Което ама хич не е зле, според мен ...
              Колега май я настъпваш повечко . На мен за дизелче ми се вижда множко. Моята съм я засичал зимата само градско на 7-8км и ми дойде 7/100, а сега ми е около 6. Е наистина празна върви , най-много 2 души
              Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
              ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

              Коментар


                #37
                Е дай да я карам като пенсионер Зазка Още свиквам, още и се кефя (не че върви много, просто се кефя на ритника около 2400 оборота) А и ти си със седан, аз съм с комби - нормално е да е малко по-лакома.Оня вече инсталира тромбите от Ровър (два броя, ниски и високи), мале какъв глас има

                Коментар


                  #38
                  Е тъй де тя турбинката си иска своето. :D И комбито е малко по-тежичко към 60-70кг мисля, пък мойта е олекотена заради ръждата :D но просто при дизелите мисля че няма голяма разлика. Голяма разлика съм усещал от различните бензиностанции ама това е друга тема :D Важното че ти е на сърце и и добавяш още екстри.
                  Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                  ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                  Коментар


                    #39
                    Мале колко време не съм писал ...Голям звяр. Голяма машина. Много и се кефя! Колко носи и колко товари не е истина. Колегата с Пасат-а вика "Най-накрая си взе КОЛА за работа" Взех си оригинални хальмин джанти - за летните гуми. От 2 седмици имам нова музика, вързах и задните колони и вече си имам 4 (доколкото 4х10 см могат да се нарекат колони), вчера се наложи да сменя бендикс (бррр, 65 лева + 30 за труда), а днес успях да пусна и тока на задния джам, че всички крачета бяха изкъртени и подгрев йок ... Да не пропусна новия Exide Premium 72/720. Да взема да и напълня климатика и да мирясам Ааа, и да не забравя новите зимни гуми Силно се надявам да не ме изгонят от къщи с тази кола. Другата си я направих кукла - няма втора такава - жената ме изтрая. Да видим на тая дали ще се пречупи

                    Коментар


                      #40
                      От миналата седмица вече съм с климатик и тази реши да се прави на интересна. Само на 233 000 км и ... може ли да не мога да изкарам лоста от втора скорост при запален мотор и педала на съединителя да остане странно мек ... На прибежки и припълзявания при Ивчо, лагера да вземе да се строши и да отнесе някоя и друга ламела от притискателя ... Та нов съединител комплект се наложи скоропостижно. Но сякаш ми се вижда нормално, с оглед навъртяните километри ...

                      Коментар


                        #41
                        Колко ти излезе Темпрата горе-долу до този момент в лева, би ли споделил?
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #42
                          Tempras написа:
                          Колко ти излезе Темпрата горе-долу до този момент в лева, би ли споделил?
                          Бих могъл да посмятам ...Цена 800Прехвърляне, ГО и преглед - 200Ремъци, ролки, масла, филтри и това-онова отпред, т.е. първоначално обслужване - 300Предни амортисьори и носачи - 300Акумулатор - 200Гуми зимни - 340Гуми летни - 160Спирачни цилиндърчета - 50Бендикс - 95Биалетки, щангички и това-онова отпред (друго, не това което беше предния път - 100Климатик - общо 150Съединител - 280Друго не се сещам по-голямо, но приблизително толкова - около 3 000.Ежегодните разходи не ги слагам - масла, ГО, данъциКолата е перфектна, заслужава си всяка една стотинка дадена за нея. Без да се замисля слагам багажа и тръгвам за ... да речем Германия ...

                          Коментар


                            #43
                            Още почти година по-късно ... невероятен автомобил. Перфектно работно добиче. От последния пост досега съм сменил ... 2 лагера на предните главини, и то наскоро.Разход на масло - около 500 мл за 10 000 км. Като се има предвид, че капе от някаква дефтунга отдолу ... И между другото, дюзите явно се прочистиха след масирана интервенция със STP ... освен всичко друго и върви, да И се не види!

                            Коментар


                              #44
                              Кефя се. Тя мойта мара с година по-млада, ама така ми е паснала на гъзо, че утре като си я зема с новия джам почвам да се замислям за цялосно външно реставриране....
                              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                              Коментар


                                #45
                                veselin10 написа:
                                Кефя се. Тя мойта мара с година по-млада, ама така ми е паснала на гъзо, че утре като си я зема с новия джам почвам да се замислям за цялосно външно реставриране....
                                Помисли още по този въпрос. По мое мнение предстоят вече и вътрешни реставрации, някъде там са фиатките напоследък, 16-18 години и ремонти.
                                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                                Коментар

                                Working...
                                X