Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo - динамика - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По документи според мен няма смисъл от тия гонки с пунтото трябва да ги накажеш браво-та 1.6, 1.8 . За 1.6 не знам , но моето 1.8 си е цели 1250 кг . А пунтото май е под 1100кг ( не съм сигурен ако не и по малко ) което си е голяма разлика не зависимо от кончетата ....
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #17
      Малко ме съмнява, би трябвало да е 1100 кг 1.8 . 1.6 е 1050 , 2.0 147 к.с. 1190кг. според книгата. А пунто 1.8 131 к.с. е 1060 кг. Така че резултата е ясен. Няма логика да не е така. За мен смисъл има гонка с браво 2.0 20V или 155 20V или някоя марея с тоя двигател.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #18
        Колега, как 1050 кг бе ? В каталозите не ги гледай тия глупости. На талона на моето Браво 1.6 пише 1125 кг. Доколкото знам 1.8 са към 1150, а 2.0 си отиват 1200-1250 кг.Относно такава гонка - няма никакъв смисъл. Пунтото е по-леко и с много повече коне.за Браво 1.6 трябва някое Пунто JTD или не знам какви бензини имат към 90 коня.Гледал съм и гонки между Пунто HGT и Браво HGT и нещата са много спорни, като Пунтото има леко преимущество, така че...
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #19
          Сега си погледнах големия талон, явно и каталозите са верни, пише 1040кг, НО аз съм с ГИ, задно тежко гърне, кожен салон и т.н., качвал съм колата на кантар като минавах ГТП и показа 1140-1150кг със 17-ките. Аз съм 90кг и това всичкото прави около 1230-1240кг, което за кола от тоя клас е доста, така че съм на килограми колкото ваще коли да не кажа и по тежък. Вярно, че сега съм с оригиналните 15-ки, но като съм ги вдигал на ръка заедно с 17-ките не е толко голяма разликата, отделно в момента зимните ми гуми са по височки от оригиналния размер, което пак е в минус за мен, сега съм с 185/60, спрямо 185/55 оригинално.Пусках се с хонда сивик 1,5 90к.с., преправена с пълна инжекция, колектори, чипове, портвана глава и т.н. по думите на колегата около 110-120к.с., но беше на 950кг, ми тая хонда върви на кантар, че и по добре от пунтото, единствения и минус беше, че е на 16 цола, като задните бяха на 9J и предни гуми на галоши, ако беше с 14-ки щеше да ми обърне огледалата , така че в момента освен, че са ми повече кончетата, донякъде компенсирам на килограми и няма да се очудя ако някое браво 1,6 и особенно ако е олекотено и си е изхвърли седалки, резервни гуми и т.н. да е на кантар с пунтото, просто пунтото е доста тежно в момента, че даже си возя и столчето на малката на задната седалка.Тия мероприятие не се правят с цел някой определен да бие и след това да се хвали по форумите, все пак не сме на по 18 години, все пак го правим за кеф и най вече да си побъбрим на тема коли като изхабим някой и друг литър бензин п.п. още един минус за мен, колата не е зацепена с правилните пети спрямо валовете с които съм в момента, до 2000 оборота ми придърпва и празния ход е неравномерен, сега е момента да ме отупа некое бързо 1,6 103 коня , хора не ям Браво ХГТ в оригинален вид трябва да ми сипе доволно според мен
          punto HGT

          Коментар


            #20
            Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
            punto HGT

            Коментар


              #21
              Е, прав си, колега, не е голяма сила, но наистина е доста тежко. То си тежи колкото 1 Браво HGT. И все пак стокови Бравота 1.6, 1.8 и 1.9 нямат никакъв шанс. А за гонката, която споменах.. там Пунтото е абсолютно сток без ГИ и без големи джанти. Бравото също беше сток.Та, ако твоето Пунто е с нормалното си тегло, ще върви поне на кантар с Браво HGT. Гаранция!Иначе с такива Хонди и аз съм се пускал. Едната беше 5-та генерация хечбек 1.5 90 коня със сменена глава, генерация и други глупости и била към 110 коня и тя. Лично сме я тествали с 2-ма души прави 210 при 6200. Има много зверско ускорение до 140, ама после замира. Та тая Хонда ми удари ластик към 2-3 коли на летящ от 30 км на 2-ра до 120. Иначе беше с 14-ки джанти.Пусках се и с 5-та генерация, но купе - 1.5 101 коня с доста подобрения и.... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=100149
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #22
                я някой колега да ми каже колко пък да вървят тези 1.6 16 в браво ,всеки само пише, няма по бързо от ино и шес , по бързо е от светлината и т.нт ,не съм се возил и питам сериозно колко вървят тези 103коня ,возил съм се в мареа JTD 105 и определено си върви много добре и едва ли върви по бавно от 1.6 16в ,кажете колко вървят тези самолети :D :D
                FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                Коментар


                  #23
                  Ено и шес сложи ли втора и вече си на един автовоз отзаде.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #24
                    За да не продължаваме само да си ляляме кое колко върви не случайно предложих да си направим едно събиране на някой голям булевард и ще се види кое къде е, но ентусиастите нещо ги няма, тоест писането вече май се обезмисля.Поздрави и ще се чака летния сезон явно :D
                    punto HGT

                    Коментар


                      #25
                      fuel injekcion написа:
                      я някой колега да ми каже колко пък да вървят тези 1.6 16 в браво ,всеки само пише, няма по бързо от ино и шес , по бързо е от светлината и т.нт ,не съм се возил и питам сериозно колко вървят тези 103коня ,возил съм се в мареа JTD 105 и определено си върви много добре и едва ли върви по бавно от 1.6 16в ,кажете колко вървят тези самолети :D :D
                      Пускал съм се с Марея 1.8 комби от 0 до към 110 и я бия с 1 броня
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #26
                        uBaHoBB написа:
                        fuel injekcion написа:
                        я някой колега да ми каже колко пък да вървят тези 1.6 16 в браво ,всеки само пише, няма по бързо от ино и шес , по бързо е от светлината и т.нт ,не съм се возил и питам сериозно колко вървят тези 103коня ,возил съм се в мареа JTD 105 и определено си върви много добре и едва ли върви по бавно от 1.6 16в ,кажете колко вървят тези самолети :D :D
                        Пускал съм се с Марея 1.8 комби от 0 до към 110 и я бия с 1 броня
                        значи според мен JTD 105 ще бие браво 1.6 , вие кажете дали това е така
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #27
                          fuel injekcion написа:
                          uBaHoBB написа:
                          fuel injekcion написа:
                          я някой колега да ми каже колко пък да вървят тези 1.6 16 в браво ,всеки само пише, няма по бързо от ино и шес , по бързо е от светлината и т.нт ,не съм се возил и питам сериозно колко вървят тези 103коня ,возил съм се в мареа JTD 105 и определено си върви много добре и едва ли върви по бавно от 1.6 16в ,кажете колко вървят тези самолети :D :D
                          Пускал съм се с Марея 1.8 комби от 0 до към 110 и я бия с 1 броня
                          значи според мен JTD 105 ще бие браво 1.6 , вие кажете дали това е така
                          И аз искам да разбера какво ще стане. Имам 2 познати с Браво JTD. Единият сам предложи да се дръпнем, защото и на него му беше любопитно какво ще стане, но после се отказа. Беше сигурен, че ще падне. На другия аз му предложих да се дръпнем, но не пожела. След това му сложи чип и тогава беше мераклия, ама тогава пък аз не видях смисъл в гонката, защото с тоя чип Фиатката стана самолет. Във vbox има 3 дръпки на 1.6 с JTD и 1.6 бие с много. Но според мен, за да бие с толкова, не е сток 1.6.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #28
                            didich написа:
                            Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
                            Върви половин идея повече от моя Sporting Mk1... а трябва да е доста по добре за лагерница със 130 коня под капака...явно си е доста тежко твоето HGT Колега... а иначе съм се пускал със Брава иноишес,прилично вървяща за годините си,с моя Sporting на газ ( и аз съм ГИ) и до 120-130 съм пред него след това до 160 ми прави половин кола,но това на газ на бенз мисля,че са кантар колите...
                            Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                            Коментар


                              #29
                              wiliams написа:
                              didich написа:
                              Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
                              Върви половин идея повече от моя Sporting Mk1... а трябва да е доста по добре за лагерница със 130 коня под капака...явно си е доста тежко твоето HGT Колега... а иначе съм се пускал със Брава иноишес,прилично вървяща за годините си,с моя Sporting на газ ( и аз съм ГИ) и до 120-130 съм пред него след това до 160 ми прави половин кола,но това на газ на бенз мисля,че са кантар колите...
                              Нормално, колега. MK1 са доста леки, а и тоя твоя двигател никак не е за подценяване. Гледал съм гонка на Брава 1.6 с Пунто МК1 1.6 и вървяха на кантар, ама до към 130-40. После Бравата го отвява.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #30
                                Нормално, колега. MK1 са доста леки, а и тоя твоя двигател никак не е за подценяване. Гледал съм гонка на Брава 1.6 с Пунто МК1 1.6 и вървяха на кантар, ама до към 130-40. После Бравата го отвява.
                                На пунто мк1 1.6 което е 88 коня по каталог ускорението до 100 му е 11.5 сек, докато на 1.2 16В е 10.9. Спортинг-а 1.2 ( че има някои дето ги водят спортинг и 1.6) е 910 кила със седалки и цялото оборудване.

                                Коментар

                                Working...
                                X