Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo - динамика - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    wiliams написа:
    didich написа:
    Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
    Върви половин идея повече от моя Sporting Mk1...
    Малко си ми далече колега, но щеше да ми бъде интересно де се замерим и да видим колко е тая една идея.
    punto HGT

    Коментар


      #32
      didich написа:
      wiliams написа:
      didich написа:
      Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
      Върви половин идея повече от моя Sporting Mk1...
      Малко си ми далече колега, но щеше да ми бъде интересно де се замерим и да видим колко е тая една идея.
      На клиповете, ускорението на колата, изглежда по-бавно, от реалното! Невъзможно е да сравняваш спортинг с ХГТ, има някак си едни 40-на коня, между двете коли, които не са никак малко.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #33
        didich написа:
        wiliams написа:
        didich написа:
        Ето колко се набира пунтото с пасажер, който снима да кажем примерно около 60-70кг, това е на бензин.http://www.youtube.com/watch?v=uy_HgWWYAj0ако някой мисли, че е сила неземна благодаря, но аз не мисля, за това предложих да направим по един старт, преди да са паднали преспите
        Върви половин идея повече от моя Sporting Mk1...
        Малко си ми далече колега, но щеше да ми бъде интересно де се замерим и да видим колко е тая една идея.
        1.2 16V е Пунтото и наистина тази модификация на Спортинг си върви повече от предишната с 1.6,ако са стокови колите...но затова визирах моето Пунто - генерация на ф50,моднати са и двата компа и на бенза и на газта,лек маховик,подобрено окачване и само със мен в купето мисля,че е към 10 ниски секунди от 0-100 км/ч,а HGT стокоео в тази дисциплина гони ниска 9-ка,ако не и висока 8-ца...но на клипа ги прави за малко повече...вврвам че ако се пуснем ще ми вручиш бинокала но за пъргавс кола се гони лекота,баланс и резпонс който до някъде компенсират липсата на много повер,а пък и аз в момвнта си търся 1.8 16V VFD да скача в моя кош и тогава мисля, че нещата ще седят по друг начин Поздрави!
        Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

        Коментар


          #34
          Аз не ги сравнявам като мотири и мощност там наистина няма какво да се сравнява, но разликата в килограмите е доста, все пак обикновенно по леките макар и не толко мощни коли обикновенно бият, а и колегата е писал, че е пипал колата така, че със сигурност ще бъде интересно сравнение, но за съжаление колегата е в Пловдив.
          punto HGT

          Коментар


            #35
            Сега като се загледах по- внимателно, колегата Didich явно е натоварил колата доста... Преди спортинг-а карах фиат купе 1.8 ( със същия мотор като пунто ХГТ) беше със иридиеви свещи, генерация на 55( каквато е фабричната) но изцяло нова и само с крайно хубаво гърне, панелен филтър К§Н и на 2 ра вдигаше 105, на 3 та до 150 като доста по- живо вдигаше оборотите до 7200, където ми удряше прекъсвача. Купето имаше изолация по вратите, но останалото всичко си беше налично седалки, резерна гума и т.н. Е верно че сигурно щото много вървеше му направих и близка среща с мантинела със 160 ама ...

            Коментар


              #36
              Ще има и клип от 0-100км/ч,сега се опитах да заснема един на лаута ама явно съм правил снимка а не клип и междувременно някаква ибиза се напъваше с мен,та до 170 и направих тамън автовоз и половина...точка за Спортинга срещу Ибизата p.s.А иначе това много ми харесва като замисъл : http://www.youtube.com/watch?v=TTmqRR6Gpt4
              Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

              Коментар


                #37
                мда интересно е И има доста ефектр. Но все пак има едно правило което аз съм забелязал: слага се възможно най-големия двигател и той се тунингова. Но и това е хубаво 1.2 110 к.с. да тупа разни ТДИ-та.
                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                FIAT Punto sx 75 '94

                Коментар


                  #38
                  wiliams написа:
                  А иначе това много ми харесва като замисъл : http://www.youtube.com/watch?v=TTmqRR6Gpt4
                  Това пунто със сигурност върви повече от хгт, леле аз ако съм на 900кг няма да ми се верва какво ще е
                  punto HGT

                  Коментар


                    #39
                    didich написа:
                    wiliams написа:
                    А иначе това много ми харесва като замисъл : http://www.youtube.com/watch?v=TTmqRR6Gpt4
                    Това пунто със сигурност върви повече от хгт, леле аз ако съм на 900кг няма да ми се верва какво ще е
                    Какво му е на замисъла.Да направиш толкова модификации, да ти гръмне главата от този шум, да захапваш първата локва като плисне да караш варел и да бориш всяка бабунка по пътя - хайде няма нужда.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      Когато човек има една такава кола за фън и я изкарва 1 път в седмицата, защо пък не, иначе ако искам по меко возене карам на жената колата ама там всичко е много скучно, даже и двигателя не се чува как работи
                      punto HGT

                      Коментар


                        #41
                        Да започнеш да се занимаваш с модове по 1.2 16V ще да има малко приложения - фън,рацинг(в ниските класове),драг(също в ниските класове) или стриит рацинг от неделя на неделя, но едва ли някой ще ползва подобен тип возило за евридей кар...също така както спомена колегата обикновенно нещата по тунинга на истинска рацинг машина (ако ще се кара най вече по стриит събиранията а и не само) започват с конверсия към най-голямия двг който може да побере коша и от там се тръгва нагоре...затова пуснах линка и писах,че ми е интересен подобен проект ,защото има само един смисал да го подхващаш - нещо в тази пазарска количка е запалило спортния ти дух...и без никакво притеснениее звуча като сектант смея да твърдя- това само Италянска малолитражка може да го стори...Било то Пунто Спортинг или динамиката на легендарното "иноишес"...Колкото и недълновидно да е бих си помпал пунтото за фун ,а за евридей,ако е дал Господ - 159 Спортвагон с който и да е дизелов двигател...
                        Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                        Коментар

                        Working...
                        X