Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - загуба на мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Добре де, като са принудително пробити не смуче ли въздух от там? След дебитомера?Или важи само за турбинирани коли без дебитомери?То не може да не се събират масла там, защото коко и да е хубав мотора, си вади от картера пари, а зависи и от самото масло.Аз си мисля че кутията по скоро играе ролята на буфер за маслените изпарения - да не ги прекарва турбото от раз, а полека -полека - постоянно да си ги засмуква по малко.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #32
      То отвора е много малък 3,4 мм. и не оказва влияние на пълненето.пък и маслото се събира там много бавно.При мене имаше такава дупчица и аз я запуших,но колектора започна да се омаслява като че ли повече.Това са мой разсъждения и може да не съм съвсем прав но да служи за заглушител на турбината е меко казано несериозно.По скоро служи за моментен резервоар на преминалия в излишък въздух през дебитомера.Моя сензор беше целия в масло и затова ръчках там,затова смятам,че е свързано по скоро с въздуха отколкото с маслото.Отначало и аз мислех като теб ама щом ми зацапа чак сензора не мисля че е свързана с маслото.Иначе колата върви като бясна и не доливам масло въобще.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #33
        FGRC написа:
        То отвора е много малък 3,4 мм. и не оказва влияние на пълненето.пък и маслото се събира там много бавно.При мене имаше такава дупчица и аз я запуших,но колектора започна да се омаслява като че ли повече.Това са мой разсъждения и може да не съм съвсем прав но да служи за заглушител на турбината е меко казано несериозно.По скоро служи за моментен резервоар на преминалия в излишък въздух през дебитомера.Моя сензор беше целия в масло и затова ръчках там,затова смятам,че е свързано по скоро с въздуха отколкото с маслото.Отначало и аз мислех като теб ама щом ми зацапа чак сензора не мисля че е свързана с маслото.Иначе колата върви като бясна и не доливам масло въобще.
        Хм, откакто изолирах тая кутия мина вече цяла година - трябва да взема да погледна сензора - да не се е омаслил и моя!И поне да източа събралото се масло.Аз за 13000км с това масло ( за смяна е) съм долял под половин литър и ми е над средата. В интерес на истината можех и да не доливам - ама обичам на дисплея да ми показва малко над средата като паля колата.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #34
          При мен тая тубичка беше откъртена още като купих колата, и таз зима я довърших съвсем. От тогава маркуча е затапен, и мисля че няма допълнителни ефекти.Няколко пъти съм я чистил, и пак се пълни с масло, така че за мен не е резонатор :D
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #35
            Това разклонение от маркуч 10 при мене май го няма.На тази снимка от епер като ,че ли погрешно е дадено свързването на въздуховода с турбината.Въздуховода трябва да е във средата на компресора а не както е даден с пунктира.Там се връзва въздуховода към интеркулера и смукателния колектор
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар

            Working...
            X