Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - загуба на мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило - загуба на мощност

    Здравейте колеги, днес се прояви следния проблем: както си карах по магистралата и колата изгуби мощност, стана ужасно тромава и мудна. Дори на празен ход оборотите бавно се качват, да не говорим, че баири съм ги карал на 2ра, дори на 1ва. Колата ускорява много бавно и чак след 3300 оборота почва турбото да се усеща. Въздушния филтър е сменен, EGR-a е затапен, доколкото проверих няма и пробив във въздушните пътища, но въздух недостига и колата адски пуши като стар Чавдар. Гледа я майстор и каза, че най-вероятно е турбината, тъй като ненадува достатъчно и че трябвало да се свали и да се види какво може да се направи. Ако имате други предположения и мнения ще съм Ви благодарен да ги споделите. Качвам и LOG-файл, който съм го правил аз на празен ход.P.S. възможно ли е това да е причината: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63668Забравих да спомена, че липсва записана грешка в ECU-то
    Прикачени файлове
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    #2
    А изключваш ли повреда в датчика след дебитомера, който е?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Дебитомера си е заминал.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #4
        По-скоро ЕГР-а е запушен.-------Или турбото ти е пътник или имаш пропуск във вакуума или клапана на турбото иска чистене.
        Прикачени файлове
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Дебитомера е нов, не ми се вярва да е заминал, но пробвах и при откачен, нали колата си влиза в някакви сервизни режими, та ефекта е тройно повече дим през аспуха. @emzo EGR-а е затапен
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #6
            Знам си аз, че е затапен Нарушени турбо пътища добавям.Свали маркуча на входа на турбото , хвани остта и провери за луфтове, ако пък текне масло от там ......
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Бе и моя е затапен, ама не показва такива стойности.
              Marea Weekend HLX Jtd 110

              oO(_)____////____(_)Oo

              Коментар


                #8
                Същите симтоми имах когато си прецаках дебитомера с тъпото чистене.Стана мудна и бавно вдигаше оборотите даже и на място.Ако колата върви по добре с откачен дебитомер,значи е заминал.Тя пуши защото подава повече гориво без дебитомера.Той не подава верен сигнал и компа реже горивото,от там и мудна работа.Нищо че е нов.А оригинален Бош ли е.Защото има 3 вида Бош.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  Колега, знам как е без дебитомер, карал съм колата така 1 месец, едно е да е мудна и бавно да набира, едно е въобще да няма мощност. Както съм споделил по-горе пробвал съм и с откачен дебитомер, освен че пуши 3но повече, тъй като вкарва по-голямо количество нафта, колата пак си е без мощност. Другото което е, че е оригинал Бош, директно ми го пратиха от Карлсруе чрез DHL. Ако предположим, че дебитомера мери правилно, то количеството въздух е недостатъчно. Проверени са пътищата на турбото преди и след него. Откачан е и аспуха преди катализатора. Проверен е въздуния филтър. Аз писах на колегата emzo, че турбината е заминала(така първоначално каза майстора), но след свалянето и нямаше никакъв луфт, нито аксиален, нито радиален, да не говорим за масло. Майстора каза, че блендата на турбината (геометрията) се движи без проблем и не е задръстена. Все пак колата е на 125 000 км, и на мен не ми се вярваше да е издухала. Проверен е и кулера. EGR-a е затапен, та остана само ел. клапана за контрол на вакуума към турбината. Сега съм взел един нов, до няколко часа ще споделя резултата. Симтомите на колата са същите, както колегата iavvu е описъл в т.3 Липса на налягане.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #10
                    След смяната на клапана положението е малко по-добре, но колата пак си няма мощност все едно нещо я спира. Възможно ли е толкова да се е задръстил всмукателния колектор, че да няма въздух двигателя и да не тегли???? При необходими 300 мг/л на свободен ход при 850 оборота, вкарвания въздух е само 25 мг/л.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      Toва показание е повлияно от тапата на ЕГР-а , не го гледай.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Колега виж да нямаш пробив във вакуумните пътища.Провери и отзад при резервоара за вакуум под ЕГР клапана да няма разхерметизирана връзка или маркуч.Да не би дросела да не е отворен както трябва или задръстен.Катализатора ако е задръстен също може да спъва колата.
                        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Toва показание е повлияно от тапата на ЕГР-а , не го гледай.
                          аз ли нещо не разбирам или логиката ми е грешна, значи ако ЕГР-а е отворен, следователно изгорелите газове заместват чистия въздух и дебитомера трябва да показва ниски стойности, но тъй като ЕГР-а е затапен, то тези стойности трябва да са високи.И друго при много сажди диаметъра на смукателната тръба няма ли да се намали, вседствие на което да има недостиг на въздух а от там и на пад в мощността и ниски показания на дебитомера.Поправете ме ако бъркам
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            FGRC написа:
                            Колега виж да нямаш пробив във вакуумните пътища.Провери и отзад при резервоара за вакуум под ЕГР клапана да няма разхерметизирана връзка или маркуч.Да не би дросела да не е отворен както трябва или задръстен.Катализатора ако е задръстен също може да спъва колата.
                            няма пробив, вскичко си е наред, откачахме и връзката преди катализатора, пак същотоДа допълня, че с откачен дебитомер ЕКУ-то отчита голяма стойност на входящия въздух(сервизна) около 6500 мг/л по спомени и вкарва следователно повече гориво. Следствието от това е, че при подаване на газ, мотора почва да тропа и да издава гърлени звуци и направо хвърля неизгоряла нафта.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #15
                              Лостчето от гъбката на турбото движи ли се и колко?Отдели дебитомера от кутията на въздушният филтър и виж в какво състояние е мрежата преди сензора. Възможно е да е много запушена,въпреки филтъра и да ограничава постъпващият въздух.
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар

                              Working...
                              X