Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход с ГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ами ако я кара,като бегачка от 4000 до 7000 оборота ще си гори,нали съм го писал.Само тои си знае как шофира,но се предполага,че като засича разход,трябва да я гали през повечето време и да се дъни яко само в екстремни ситуации.
    Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

    Коментар


      #32
      По-високото диф. налягане, ще ми намали времената. А те не са ми проблем, поне на празен ход.Оставяме градското настрани. Говорим за извънградски разход, нормално каране с 3100рпм (100км/ч), никой не може да ме убеди, че при такава скорост 10/100 е нормален разход.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        Днес се погаврих с настройките.Има опция при постоянно отворени газови инжектори да прехвърля на бензин.В момента с Валтека и 2.8мм газовото ми време при пълен товар е 12мс.Толкоз е и бензиновото. Тамоната не превключва на бензин, вече на ръка като вдигнах газовите времена яко нагоре, при ускорение ми се разписка и мина на бензин.Та да питам тогава ... за какво ми е необходима бърза рейка ?Всеки ми казва дръж максимално ниски газови времена, добре обаче руснаците като условие си го поставят газовото време да е 5-5.5мс. на празен ход.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #34
          Ами аз като натисна до дупка и бензиновите времена скачат над 30мс,ако твоите максимални са 12мс това означава че има принципна разлика в управлението на моя и твоя мотор които са напълно еднакви и с еднакви компютри дори.А ако това наистина е така нямаш нужда от бързи дюзи за да си свършиш работата.Въпреки това качествените рейки не се ползват само защото са бързи а и защото много по прецизно отработват управляващите импулси.Валтека му дават 3мс отваряне,ама кога е 3 кога 5 само той си знае,затварянето му е 2мс-да бе ,може, ама като са нови пружинките,после я затвори ,я не.

          Коментар


            #35
            Толкоз МЕМО, от логове на самото ХИТАЧИ:Injection time:max - 11.47 това е на газА на бензин:max - 13.87ms
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Да не ги мери на място ,само с форсиране.Струва ми се почти невъзможно да са с такива.

              Коментар


                #37
                В движение.Ето лог от фес - цедил съм само 1ва и 2ра ама одеве и на 4та с 6000+рпм не беше повече от 12 бензиновото.
                Прикачени файлове
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  Здравейте, да попитам и аз.Тази програма TamonaGAS може ли да показва в движение моментния разход на гориво? Нещо като борд компютър. И докато си в движение да си поправяш разхода на горивото.Питам не да си барам настройките а просто за информация да не съм толкова бос с новата технология

                  Коментар


                    #39
                    Току що погледнах времената на друга либра 1.814мс е максималното на бензин.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #40
                      Разхода на газ не се засича просто в литри/100км.Разхода на газ се сравнява с разхода на бензин при един и същ режим на шофиране и при колкото се може еднакви условия.Разхода и на бензин и на газ трябва да се засича като от пълен резервоар се изминават 200-300км. и след това се допълва до горе на същата колонка.Ако разхода на бензин си го засичал на дълго миналата година до морето,не означава че и сега е същия.Засечи колко ти гори бензин на дълго сега.Ако ти гори 9/100км. бензин,нормално е разхода на газ да е 10/100км.За разхода на бензин не гледай борд компютъра,трябва да се засече реално колко е.
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #41
                        Знам как се засича разход, не съм малоумен.Бензин - 6.6Газ - 10/100еднакъв маршрут, еднакъв стил на каране.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          emzo написа:
                          Знам как се засича разход, не съм малоумен.Бензин - 6.6Газ - 10/100еднакъв маршрут, еднакъв стил на каране.
                          Чакай ве нали беше паднал на 8,6л/100км.???
                          FIAT BRAVO 1.6
                          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                          Коментар


                            #43
                            emzo написа:
                            Разхода обаче е същия .... 10 литра свършиха на 47км. градско, вярно покрай логовете отиде доста газ,
                            Вече споменах че така не се засича разхода.Гледам че бутилката е втора ръка.Сигурно ли е че поплавъка работи коректно и винаги затваря входа при едно и също ниво?
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              #44
                              Иха много бре аз с 4 литра минавам 35/38 км градско. Това е разход празно празно.

                              Коментар


                                #45
                                ivan_pop написа:
                                emzo написа:
                                Разхода обаче е същия .... 10 литра свършиха на 47км. градско, вярно покрай логовете отиде доста газ,
                                Вече споменах че така не се засича разхода.Гледам че бутилката е втора ръка.Сигурно ли е че поплавъка работи коректно и винаги затваря входа при едно и също ниво?
                                Проверена е и пълно-празно.Разхода си е същия.Просто ми е по-лесно да изгоря 10 литра газ, отколкото да пълня 50 литра и да чакам сума ти време да я изгоря.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X