Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изкачване на язовир Калин в Рила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изкачване на язовир Калин в Рила

    Вчера мисията по изкачването на язовир Калин мина успешно и в тази тема ще дам малко инфо и снимки за желаещите да го посетят.Язовир Калин е язовирът с най-голямата надморска височина в България и на Балканите - кота на преливника 2394 м. Историята му и технически подробности за него можете да прочетете в -http://vsichko-polezno.blogspot.com/2011/02/blog-post_8240.html Достъпът с автомобил става през село Пастра, което се намира на пътя за Рилски манастир. Разстоянието от селото до язовира е около 16 км, като денивелацията за това разстояние е около 2100 метра. Тоест стабилно изкачване от началото до края. Слизането е по-неприятният момент, защото става почти изцяло на първа скорост и спирачка. Настилката е бетон, който не е в цветущо, но не е и в твърде лошо състояние като за такъв високопланински път. Най-лош е в началото си от страната на селото. Не се отказвайте първите два-три километра и после ще се изненадате, че колкото по-нависоко се изкачвате, толкова по-добър става. Опасни дупки никъде няма, но изронванията на места са по-големи. Ние сме с висок автомобил и не съм имал проблеми, но при кола със стандартен просвет може би е нужна една идея по-внимателно каране на някои участъци. Горе освен джипове имаше качени Клио, Пасат и Легаси. В началото пътят минава през двора на лудница, където може би е по-добре да не спирате при опитите на някои пациенти да ви стопират за да ви споделят някоя своя теза или да питат за цигари. Ние тютюн нямахме и дадохме газ, когато един човечец викайки ,,спри бе
    Прикачени файлове
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    #2
    Продължение:
    Прикачени файлове
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Продължение:
      Прикачени файлове
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Продължение:
        Прикачени файлове
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #5
          Продължение:
          Прикачени файлове
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #6
            Колега мерси за инфото! След две седмици съм решил и аз да отида и се чудех дали ще мога да се кача с фиатчето, но така като чета ми се струва, че ще успея. П.С: Горе температурата каква е и ако знаеш какви са цените за нощувка в тази хижа?
            Fiat Tipo 1.4 i.e

            Коментар


              #7
              maistor4eto написа:
              Колега мерси за инфото! След две седмици съм решил и аз да отида и се чудех дали ще мога да се кача с фиатчето, но така като чета ми се струва, че ще успея. П.С: Горе температурата каква е и ако знаеш какви са цените за нощувка в тази хижа?
              Типото е голяма машина . Ще се качиш без проблем. Аз с моето едно време по какви пътища съм минавал.....Горе през деня е топло, а нощем си е доста хладно.Това на моята снимка не е хижа. Поне аз не разбрах да е такава, а и никъде не пишеше. Според мен е сграда на хидроинженерите, които работят по подръжката на каскадата.А ако говориш за хижа Иван Вазов, там цените са си като за хижа, но трябва да знаеш пътя. Стига се пеша и не е много далеч. Виж карта на Рила.
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #8
                Поздравления за разходката и чудесните кадри.Да питам само тая рошавата риба с големите уши ,на каква стръв я хванахте? За колегата от Бургас http://www.ivanvazovhut.info/about.html
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  dannybo написа:
                  maistor4eto написа:
                  Колега мерси за инфото! След две седмици съм решил и аз да отида и се чудех дали ще мога да се кача с фиатчето, но така като чета ми се струва, че ще успея. П.С: Горе температурата каква е и ако знаеш какви са цените за нощувка в тази хижа?
                  Типото е голяма машина . Ще се качиш без проблем. Аз с моето едно време по какви пътища съм минавал.....Горе през деня е топло, а нощем си е доста хладно.Това на моята снимка не е хижа. Поне аз не разбрах да е такава, а и никъде не пишеше. Според мен е сграда на хидроинженерите, които работят по подръжката на каскадата.А ако говориш за хижа Иван Вазов, там цените са си като за хижа, но трябва да знаеш пътя. Стига се пеша и не е много далеч. Виж карта на Рила.
                  Това на снимката е ведомствена сграда на ПЯК за инженерите по подръжката.Аз съм спал там, но бях служебно командировка.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Изкачване на язовир Калин в Рила

                    Аааааа.....суперска разходчица !!!
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #11
                      Изкачване на язовир Калин в Рила

                      Защо ви трябва да си трошите колите да ходите на язовир Калин.Пътят е опасен и освен това вече е затворен. Пътят е частен от 2000 г. и собствениците са поставили табели, че е затворен. Поддръжката му сигурно е скъпо удоволствие. Местността е доста гола, камъни и треви, няколко алпийски върхове и нишо друго. Освен това язовирът е охраняем, защото е за питейна вода. Спускането е опасно, преди три години една кола се беше забила в дърво, защото се налага почти непрекъсната употреба на спирачките.

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Как частен та Рила на ли е на всички :D или не точно .Сигурно някой си е помислил за Бог и е завзел това където не е негово да е затворен заради това че е вододайна зона може но за друго не Колите не са да седят в гаража А джипките неса направени само да се карат само по магистрали Аз със Пунтото съм ходил на хижа Вихрен и на Белмекен - до където може де
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: Изкачване на язовир Калин в Рила

                          vavi написа:
                          Защо ви трябва да си трошите колите да ходите на язовир Калин.Пътят е опасен и освен това вече е затворен. Пътят е частен от 2000 г. и собствениците са поставили табели, че е затворен. Поддръжката му сигурно е скъпо удоволствие. Местността е доста гола, камъни и треви, няколко алпийски върхове и нишо друго. Освен това язовирът е охраняем, защото е за питейна вода. Спускането е опасно, преди три години една кола се беше забила в дърво, защото се налага почти непрекъсната употреба на спирачките.
                          Пътят не е частен и не е затворен. Достъпът до язовира е свободен. А мотивацията да се качиш там са именно тези камъни, треви и алпийски върхове. Друго не е и нужно да има
                          преди - TIPO
                          сега - VOLVO XC60

                          Коментар


                            #14
                            Абсолютно подкрепям @kluchar и @dannybo !И освен това някак е жалко да се регистрираш само, за да се изсе@еш с такова мнение...какво да кажа...даже нямам думи - то е очевАдно за всички
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #15
                              рила

                              Ми как да пропусне човек това .
                              Прикачени файлове
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X