Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Казвайте кой е с плочка, кой с ГИ.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      Забравих,аз съм с обикновенно атикер ,имам симулатор само на дюзите
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #33
        white_shark написа:
        Вече успях да засека и смесен разход с лек превес на градските километри от точно 9/100 газ.Това затвърждава предните ми измервания,че в града се върти около 11,а навън около 7
        Обикновена уредба с плочка и вакуумен изпарител Волтран на 1.4 мотор без никакви емулатори и симулатори
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #34
          В момента с 20 лева минавам 115-120км. във Варна ,с малко климатик което си е около 14 .Извън града най честия ми маршрут е Варна-Трявна .Сто километра по магистралата до Шумен-под 140 не карам и оттам до края с 90-120 /където може/ -от 7,5 до 8,5 литра на 100 .Никога през живота си не съм засичал разход извън града по голям от 9 независимо от климатик и скорост с която съм шофирал.Това при положение ,че обичам да изпреварвам със 7000 оборота, а и в града си я рязкам от време на време.Много ли е,малко ли е не ме вълнува ,важното е че колата върви перфектно и ми прави кефа.Забравих: 1,8 /VFD ГИ

          Коментар


            #35
            MEMO написа:
            В момента с 20 лева минавам 115-120км. във Варна ,с малко климатик което си е около 14 .Извън града най честия ми маршрут е Варна-Трявна .Сто километра по магистралата до Шумен-под 140 не карам и оттам до края с 90-120 /където може/ -от 7,5 до 8,5 литра на 100 .Никога през живота си не съм засичал разход извън града по голям от 9 независимо от климатик и скорост с която съм шофирал.Това при положение ,че обичам да изпреварвам със 7000 оборота, а и в града си я рязкам от време на време.Много ли е,малко ли е не ме вълнува ,важното е че колата върви перфектно и ми прави кефа.Забравих: 1,8 /VFD ГИ
            Имортале, прочете ли го внимателно, ама внимателно ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              emzo написа:
              MEMO написа:
              В момента с 20 лева минавам 115-120км. във Варна ,с малко климатик което си е около 14 .Извън града най честия ми маршрут е Варна-Трявна .Сто километра по магистралата до Шумен-под 140 не карам и оттам до края с 90-120 /където може/ -от 7,5 до 8,5 литра на 100 .Никога през живота си не съм засичал разход извън града по голям от 9 независимо от климатик и скорост с която съм шофирал.Това при положение ,че обичам да изпреварвам със 7000 оборота, а и в града си я рязкам от време на време.Много ли е,малко ли е не ме вълнува ,важното е че колата върви перфектно и ми прави кефа.Забравих: 1,8 /VFD ГИ
              Имортале, прочете ли го внимателно, ама внимателно ?
              1/Ти тая голяма Либра с тоя аеродинамичен куршум ли ще го сравняваш?2/Каква е марката на ГИ-то на VFD-то не е ясно. 4 години сме имали у нас Делтата със същия двигател. НИКОГА, повтарям НИКОГА не е падала под 9/100, а обикновено 10-11... Това на дълъг път. За Дедрата знаеш, там е друг двигателя, има и причина да гори повече - ниската компресия.Което ме подсеща - ти мерил ли си компресията?

              Коментар


                #37
                Не съм, утре ще я свърша таз работа.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  Фиат Типо 1,4i.e. с обикновена газова с електронен превключвател и без емулатори или симулатори.При последното ходене до морето без клима през нощта - 9,6/100 със скорост 110-120 докато мина гадния участък от магистралата и след това 130 до края.По нормалните пътища 100 без резки ускорения,спазване на всички ограничения в населените места,къде на 4та,къде на 5та.Много яко каране без никакво щадене по наклоните и завоите преди магистралата на Kарнобат и изпреварвания на каквото може.После 130 оттам до бургас и после пак с ограниченията навсякъде.Разходът не е засечен точно,защото е с пълнене догоре,но не е много далеч от истината.На връщане,дневно шoфиране на климатик през целия път под 10/100,но заредих преди да ми свърши и не разбрах колко точно,като имам над 100км градско преди да заредя,така че разходът сигурно е около 8,5-9(Очаквах доста повече заради климатика).Скорост 100-110 по магистралите,100 по нормалните пътища и пак с ограниченията в населените места.В града лятото гори около 11,5/100,като пада надолу и се качва нагоре в зависимост от задръстванията и тежестта на крака.С климатик около 12-13 с много леко каране..на стъпка сигурно ще прави и 15,не я юркам с климата и не знам.Зимата е около 13 докато не паднат под -5/10 температурите,качвала се е и до 17,като не я чакам да подгрее много.Нормално е,като се прехвърля рано на газ.
                  Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

                  Коментар


                    #39
                    газов инжекцион фобос на пунто мк2 HGT16 литра на 100км градско каране без климатик мисля си че е много, днес изпрах филтъра да видим дали ще има промяна

                    Коментар


                      #40
                      BRAVA 1,6 16в 103 коня, извънградско с включен клима и ръчка колкото поеме - 8,9, градското - около 12 - обикновена газова и със спортен K i N
                      vasilaki87
                      FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

                      Коментар


                        #41
                        снощи сипах за 10 лева и минах 60 км с изпрания филтър, отново само градско и без климакак ви се струва, нормално ли е?

                        Коментар


                          #42
                          bagera написа:
                          снощи сипах за 10 лева и минах 60 км с изпрания филтър, отново само градско и без климакак ви се струва, нормално ли е?
                          13.66l/100km не е изобщо нормално за тая малка кола

                          Коментар


                            #43
                            Доста си е
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #44
                              rotdot написа:
                              bagera написа:
                              снощи сипах за 10 лева и минах 60 км с изпрания филтър, отново само градско и без климакак ви се струва, нормално ли е?
                              13.66l/100km не е изобщо нормално за тая малка кола
                              този месец монтирах уредбата, навъртял съм около 1500км, слушал съм че в началото разхода бил по-висок но за тези километри би трябвало всичко да се е напасналоявно ще трябва да ида пак да донастроим

                              Коментар


                                #45
                                Аз трябва да се гръмна сигурно. Фиат Брава 1.4 -извънградско София-Созопол и обратно със 130-140 по магистралата и включен климатик разхода е точно 10,3 газ на 100. Градско във София с включен климатик в задръстванията е 11,2.Много малка разлика имам от градско и извънградско-един литър.Гледам колеги с градско -12 на сто и после отиват на 8-8.5 извънградско???

                                Коментар

                                Working...
                                X