Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ако в тези км има климатик, няма какво да искаш. Разхода е супер.На мен на Бравата ми дава при скорост 90-100 от 7 до 7,5/100 без климатик и сам.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      Alex_RT написа:
      Ако в тези км има климатик, няма какво да искаш. Разхода е супер.
      Мда, забравих да го напиша това - с климатик, с жената, две деца и малко багажец отзад.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        Малко багажец????!!!???Две Деца?!!!???? Нещо съм пропуснал!Миналата седмица от Русе до София 33л. / 340км. ми даде 10/100разход при следните условия скорост средно - абе да кажем че бързах малко .Товар - Мойте 100кл. Жена ми, детето и малко багажец, абе нямаше ич място. Време на пътя 2часа и 40мин. На отиване Към Русе ми даде разход 8 с 33л. 410км. със същия товар + още един човек. разтоянието е минато за 6часа Май ще трябв да си поиграя с насторойките, вие как мислите?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          Мяташ рейката и редууктора в коша , сменяш с нови и настройка
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Най простия начин да определиш дали ти е наред разхода е като си погледнеш ауспуха. Ако е леко черен означава богата смес (има налични неизгорели фракции по една или друга причина), трябва да е бял. Зависи и самия мотор в какво състояние е, зависи и от гарнитурата волан седалка.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              Alex_RT написа:
              Най простия начин да определиш дали ти е наред разхода е като си погледнеш ауспуха. Ако е леко черен означава богата смес (има налични неизгорели фракции по една или друга причина), трябва да е бял. Зависи и самия мотор в какво състояние е, зависи и от гарнитурата волан седалка.
              И ако гори масло какво правим с цвета на ауспуха ???По добре да се видят свещите след дълго извънградско , дори и да гори масло то не се отразява толкова на цвета на свещите, просто прави повече нагар.
              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

              Коментар


                Alex_RT написа:
                Най простия начин да определиш дали ти е наред разхода е като си погледнеш ауспуха. Ако е леко черен означава богата смес (има налични неизгорели фракции по една или друга причина), трябва да е бял. Зависи и самия мотор в какво състояние е, зависи и от гарнитурата волан седалка.
                На моята кола ауспуха е керемидено червен(ръждив),какво се прави в такъв случай?
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  Моя ауспух е с лек черен опръстен. Колата не ми гори масло при положение, че я карам с пълна синтетика, разхода съм коментирал как е. С нови свещи съм ( на 20 000 км ), това че цвета е такъв не ме притеснява. Днес засякох Ситроена- 2 души с климатик- 420 км и разхода е 8/100,, карах 90-100 и спазвах ограниченията, мисля че при положение, че фиатите са доста по-леки предвид мощността,(ситроена е 1200 кг и 88 к.с.) смятам за разхода съвсем приемлив. Според мен разход с климатик и сравнително натоварена кола , разход от около 8 и отгоре е напълно нормален.
                  Play Golf ,but not drive golf!!!
                  Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                  C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                  Коментар


                    Разход

                    Пунто 1.2 82 к.с. спотинг 9/100 в София, което е супер ако Г.И не беше направен така, че да прехвърля на 60 градуса заради което ми се налага да зареждам газ и бензин съотношение 50 на 50. Пример ако реша да заредя за 20лв гориво зареждам 10лв газ и 10лв бензин иначе рискувам да остана без бензин и колата да ме остави на пътя някъде, а зимата когато е студено съотношението е още по лошо на 10лв газ сипвам 20лв бензин. Извод: следващата ми кола най вероятно ще е дизел, газта е изгодна на дълъг път но не и в града на къси разстояния, алтернативата е обикновена газова уредба при която може да се прехвърли на газ веднага след запалване но този тип уредби са ненадеждни и носят само главоболя.

                    Коментар


                      Грешиш !1. Защо обръщаш на 60гр ?2. Минимума при който ГИ обръща гладко според мен е 25гр. в студовете. Или 1 мин най-много 2 работа на място.Но за да се изпълни точка 2 трябва качествен хардуер, не става с маде ин Турция....
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Преди седмица ми даде близо 15-ка с доста студени стартове и разстояния по 5-10км.Зачудих се дали нещо не е наред и веднага почнах да карам леко и спокойно и даде 11 и мъничко/100.Вчерашното засичане пък даде точно 13/100 с динамично каране.За градско бива
                        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Грешиш !1. Защо обръщаш на 60гр ?2. Минимума при който ГИ обръща гладко според мен е 25гр. в студовете. Или 1 мин най-много 2 работа на място.Но за да се изпълни точка 2 трябва качествен хардуер, не става с маде ин Турция....
                          Това е ГИ аз не обръщам нищо, зимата звънях в един сервиз и им обясних за проблема това което ми казаха, че било нормално да показва на таблото 60 градуса първо защото не показвало точно, второто защото температурата на изпарителя е различна от на тази на антифриза т.е. ако 55 градуса антифриза изпарителя е 42. На кратко един вид според майсторите колата не обръщала на газ на 60 градуса както показвало на таблото а на 42 както е стандартно при повечето ГИ, предложиха ми ако искам да ми намалят тази температура от 42 на 30 но според тях това можело да доведе до увеличаване на разхода на газ които обезсмисля спестения бензин.Иначе колата е нов внос от Италия и ГИ е монтиран в Италия и е Ланди Ренцо "уж хубав уредба се води", но няма възможност за принудително прехвърляне на газ ако температурата не достигната нито чрез копче нито чрез подаване на обороти. Понеже ми писна от това, че инвестирах толкова много пари за кола с ГИ и да сипвам толкова много бензин със сигурност като имам време и пари или ще доплатя за монтиране на функционалност за принудително прехвърляне на газ (да прехвърля на газ когото си поискам без да чакам да загрее) или ако не е възможно просто да програмират софтуера да обръща на възможно най ниската температура - 20,25, 30 ли ще е но да е по рано да може в най лошия случай да прехвърля на газ за 3-4мин работа на празех ход.

                          Коментар


                            Taka де, проблема не е в бензина/газта , а в калпавото изпълнение Разбирай настройка, състояние на ГИ с неясен пробег и години.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              -

                              Това повече от ясно, че всичко опира до настройка там в Италия не им дреме на тия жеги и на 90 градуса може да си ги настроят да обръща ама тук в БГ климата по хладен освен това и разстоянията които минаваме са по къси и колкото по малко колата върви на бензин толкова по добре.

                              Коментар


                                Проблема ти е в оборудването. От там тръгват приказките, че газта е калпава работа. Ама то и при дизела е същото.140 коня дизел ми папа 10-11 нафта градско140 коня бензин ми папа 15 газ макссмятай дали е по-евтиноОбръщам на газ на 20гр. - дертове никакви.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X