Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте колеги. Извинявам се за офтопика но не открих къде да си задам въпроса. Като за начало аз съм с Фиат Брава 1.8 GT с обикновена ГУ. Казаха ми че газовата ми била заводска но това хич не ми се вярва заради тъпото разположение на изпарителя ми. Намира се до левия халоген..... Не знам по каква причина но и ми прави проблеми-над 80 км/ч изключа ли от скорост угасва. На празен ход на място като си загрее оборотите падат до толкова че почва цялата задница да подскача, а на бензин не ми държи празните обороти от 1500 катери бавно до 2000 и след това рязко ги отрязва на 1500 и цикъла се повтаря безкрайно. Първия ми въпрос е къде се намират вашите изпарители? Гледам на по малките кубатури все има къде да се тикне ама при мен газаджия ми каза че нямало къде.Второ има ли някой с подобни проблеми или симптоми та да ме насочи. Чистих и проверявах клапичката за празните обороти-без промяна. Опитах да почистя MAF-a отново нищо не помогна. Благодаря на отзовалите се предварително и се извинявам отново за офтопика.
    Последна редакция от emsa; 06.04.2017, 13:05.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      смуче въздьх от гофрятата, ама що не си пусна тема неразбрах,
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        Нов съм колега все още разучавам кое как защо и т.н. В такъв случай ще пусна нова темичка.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          Фиат Брава 1,8 GT с обикновена АГУ ми изкара 6,1л./100км. извънградско. В града и по бих казал смесено си изкарвам грубо 400 км. с 42л. Възможно ли е с намаляването на количеството газ в бутилката да ми се вдига разхода?
          Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

          Коментар


            Темпра 1.4 карбуратор - 14/100 газ в София. Без зорене.
            С изпарител от 2002г. - толкова.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              типото с обикновена газова харчеше 13 в града.
              същата газова прехвърлена на бравата беше литър два надолу.
              новото браво с ланди ренцо е някъде десетак в софия и 8/100 с каране до 100км/ч. Над 120 се изравнява с градско.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                Здравейте колеги, взехме на приятелката ми едно браво 1.4 80к.с 97 година на газ, да се научи да кара. Но като гледам вашите разходи това е непостижимо вече няколко пъти я засичам пълно пълно, чисто градско и под 15 неиска да падне. Сменихме изпарител и въздушен филтър, но засега неможе да се свали. Каква може да е според вас причината

                Коментар


                  Къси разстояния, тежък трафик, климатик евентуално- съвсем нормален разход. На мен Бравото 1,6 ми харчеше 18 газ. Знам, че си беше наред, понеже извънградско харчеше 10 /8 при жената/.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    Трафика не тежък, живеем в Габрово, това е без пуснат климатик и да не на много дълги разстояния

                    Коментар


                      Толкова си харчат 12-15/100. Ако караш на къси разстояния и палиш всеки път на газ. Виж си изпарителя дали ти е настроен хубаво след смяната, може да паднеш малко, но не очаквай чудеса.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        Вече 2000км. с газова Газитали на Стилото. Градско предимно студена/студена 10,5/100. Събота Добрич - Русе - Добрич извънградско с яка стъпка м/у 110 и 160 - 10/100.
                        Неделя Добрич - Китен - Добрич с 4 човека и климатик, нормално каране с много трафик през целия път - 8,5/100.
                        Колко грешни пари за бензин съм дал досега... :D
                        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                        Коментар


                          Fiat Croma 2ie 116k 1991г. Преди 16г. с обикновена газова разход - под 7/100 до 100км., беше на 130 000 км. и обикновена газова. Сега с газов инжекцион под 7,5 не пада с до 100км.в час ,но е вече на 400 000 км.Ако карам с 60 дали ще падне под 7л. /100км. ??????
                          [size=11]Croma 2000IE CHT,1991г./154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни с-ми: Dos6.22 / WIN98/WINXP-SP3/Дъно-Canyon 6LEBMS-T.Процесор Пентиум 1G/Hz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B,Ram 768М/B, Bтори акумулатор и UPS. Принтер Canon PIXMA TS305 на батерии . Хладилник на 12В. Соларен панел 3А/h.

                          Коментар


                            rosen.m написа: Преглед на мнението
                            и аз я карам така 1-2-3 до към 3000 оборота, 4-5 по-малко. Последния път сложих някакво масло ИГАТ 10-40 вчера го гледах, за около 5000 км.минати с него съвсем леко е започнало да потъмнява, предишните масла където съм слагал - Шел, Валволин и Статойл всичките 10-40 при тези км ми се струва че бяха по-тъмни. Държа да кажа че този път смених въздушния филтър на 4800 км с нов и си оказа влияние, а сега си купих и от тези устройства за запалката където пестят гориво, но немога да определя все още колко пести или само си даваш парите за него.
                            Тези устройства в запалката много помагат да се свали разхода.Обаче ефекта ще е още по-голям,ако си купиш масло политрон и добавиш в него екстракт от опашка на южноафрикански Лемур.Много е важно лемура да е именно южноафрикански,иначе едва ли ще има ефект.Така смесен с опашката политрона се налива в двигателя и разхода би трябвало да падне някъде с около 70%.Допълнителен плюс е ,че политрона се сменя на всеки 50000 км и така бързо се избиват разходите по доставката на лемура.
                            Fiat 1.4 12V
                            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                            Коментар


                              По борд компютър 8.5/100 по колонка 8.7-9/100 .
                              Не е от икономичните.
                              Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                              Коментар


                                valentino321 написа: Преглед на мнението
                                Тези устройства в запалката много помагат да се свали разхода.Обаче ефекта ще е още по-голям,ако си купиш масло политрон и добавиш в него екстракт от опашка на южноафрикански Лемур.Много е важно лемура да е именно южноафрикански,иначе едва ли ще има ефект.Така смесен с опашката политрона се налива в двигателя и разхода би трябвало да падне някъде с около 70%.Допълнителен плюс е ,че политрона се сменя на всеки 50000 км и така бързо се избиват разходите по доставката на лемура.
                                Основното което препоръчват да се сложи в двигателя е косъм от 40 годишна девственица.
                                След това разхода падал от -40 до -80%

                                Коментар

                                Working...
                                X