Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

    Колеги карам Фиат Браво 1,6 103к.с. 1997г. с обикновена газова, има някакви симулатори но не е инжекцион. Харчи различно, най-много съм стигал до 12/100 градско газ. Извън града на дълго съм го докарвал до 6,3/100 със 120-140 средна скорост. Напоследък карам смесено и харчи около 9-10/100. Вашите коли как харчат?Редактирано заглавие!Модераторски екип.

    #2
    Браво 1.8 карам го на чист бензинец ( малко съм като мазохистите ама карай ФЕРАРИ ВСЕ ПАК :D ) около 10л-12л градско ( според карането ) и 7.5л - 8л извън града
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Re: Колко ви харчи Фиата?????????

      rosen.m написа:
      Колеги карам Фиат Браво 1,6 103к.с. 1997г. с обикновена газова, има някакви симулатори но не е инжекцион. Харчи различно, най-много съм стигал до 12/100 градско газ. Извън града на дълго съм го докарвал до 6,3/100 със 120-140 средна скорост. Напоследък карам смесено и харчи около 9-10/100.
      ............и мармотите се обърнаха и продължиха да завиват швейцарския алпийски шоколад в станиол........
      rosen.m написа:
      Вашите коли как харчат?
      Виж в подписа
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        Аз още не съм я засичал изцяло извънградско на газ,но в града се върти около 11+/- литър на 100км...зимата стигна почти 14.Навън предполагам,че ще е не повече от 7-8.На бензин беше съответно 5,5-6,5/9,10 извънградско/градско.Добре е като за архаичен мотор с още по-архаична газова
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Знам, че има хора които сигурно ще сметнат моето мнение за някаква измишльотина, но както и да е аз казвам какви са данните от това което пресмятам. 200 км (до момента) с 20 лева газ заредена на 1,18 са приблизително 17 литра газ.Все още карам и не е загаснала колата. За града лятото ми дава 8,5 зимата 10.Извън градско не мога да кажа тъй като още не съм излизал на дълъг път.Става дума за браво 1.2 с италианска газова уредба BRC слагана в Италия (така я закупих).Бензин ми дава около 8 градско без значение зима или лято.Карам нормално 1-2-3 до към 3000 оборота после 4-5 2500 оборота.
          Fiat Bravo 99' 1.6 GT
          Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
          Fiat Bravo 99' 1.6 SX

          Коментар


            #6
            разхода...

            и аз я карам така 1-2-3 до към 3000 оборота, 4-5 по-малко. Последния път сложих някакво масло ИГАТ 10-40 вчера го гледах, за около 5000 км.минати с него съвсем леко е започнало да потъмнява, предишните масла където съм слагал - Шел, Валволин и Статойл всичките 10-40 при тези км ми се струва че бяха по-тъмни. Държа да кажа че този път смених въздушния филтър на 4800 км с нов и си оказа влияние, а сега си купих и от тези устройства за запалката където пестят гориво, но немога да определя все още колко пести или само си даваш парите за него.

            Коментар


              #7
              Re: Колко ви харчи Фиата?????????

              rosen.m написа:
              Колеги карам Фиат Браво 1,6 103к.с. 1997г. с обикновена газова, има някакви симулатори но не е инжекцион. Харчи различно, най-много съм стигал до 12/100 градско газ. Извън града на дълго съм го докарвал до 6,3/100 със 120-140 средна скорост. Напоследък карам смесено и харчи около 9-10/100. Вашите коли как харчат?
              Мисля, че може още да падне. Ако сложиш подходяща добавка в маслото на мотора и тя свали триенето до почти отрицателни стойности, спокойно това смесено 9/100 ще стане 7/100.Комбинирано с устройството в запалката и специален колектор за входящия въздух, който създава турбулентно-ламинарен бернулиев ефект на смесителната плочка, още надолу ще слезе консумацията.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                10/100 км градско,и 7/100 извънградско,и няма промяна дали ще я карам с 140 или с 90 км/ч- това на газ,а на бензин съответно е 11/100 градско и 5,5 извън

                Коментар


                  #9
                  Re: Колко ви харчи Фиата?????????

                  muns61 написа:
                  Мисля, че може още да падне. Ако сложиш подходяща добавка в маслото на мотора и тя свали триенето до почти отрицателни стойности, спокойно това смесено 9/100 ще стане 7/100.Комбинирано с устройството в запалката и специален колектор за входящия въздух, който създава турбулентно-ламинарен бернулиев ефект на смесителната плочка, още надолу ще слезе консумацията.
                  +1При добавяне и на спортен филтър и премахване на катализатора - ще се постигне консумация на малолитражен дизел, като същевременно средната скорост ще се увеличи с поне 10-20% и ще достигне 153 - 167.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Градско 10.Извънградско- 7-7.5Газ това, дзимбин не знам
                    `95 Punto ELX 1.2 75hp + LPG
                    http://silenbg.blogspot.com/ - Блогът ми за тренировки, хранене, здраве, уелнес...

                    Коментар


                      #11
                      8 извън градско със приблизително 100км., 13 градско LPG!Винаги сменям скорости на 2300rpm (освен ако не кара приятелката ми) Настъпя ли разхода се вдига доста......1.6 16v 103hp
                      Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                      Коментар


                        #12
                        градско 10/12 на газ без симулатори и тем подобниизвънградско 7/8 със 120/130км
                        Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                        Коментар


                          #13
                          Re: Колко ви харчи Фиата?????????

                          Stefanaki написа:
                          muns61 написа:
                          Мисля, че може още да падне. Ако сложиш подходяща добавка в маслото на мотора и тя свали триенето до почти отрицателни стойности, спокойно това смесено 9/100 ще стане 7/100.Комбинирано с устройството в запалката и специален колектор за входящия въздух, който създава турбулентно-ламинарен бернулиев ефект на смесителната плочка, още надолу ще слезе консумацията.
                          +1При добавяне и на спортен филтър и премахване на катализатора - ще се постигне консумация на малолитражен дизел, като същевременно средната скорост ще се увеличи с поне 10-20% и ще достигне 153 - 167.
                          Ще ви пляскам ей.Стефан,доколкото си спомням Вие също използвахте оная течност за обработка на метал
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #14
                            http://www.carspending.com/bg/profil...punto-sporting

                            Коментар


                              #15
                              Re: Колко ви харчи Фиата?????????

                              MartoModev написа:
                              Stefanaki написа:
                              muns61 написа:
                              Мисля, че може още да падне. Ако сложиш подходяща добавка в маслото на мотора и тя свали триенето до почти отрицателни стойности, спокойно това смесено 9/100 ще стане 7/100.Комбинирано с устройството в запалката и специален колектор за входящия въздух, който създава турбулентно-ламинарен бернулиев ефект на смесителната плочка, още надолу ще слезе консумацията.
                              +1При добавяне и на спортен филтър и премахване на катализатора - ще се постигне консумация на малолитражен дизел, като същевременно средната скорост ще се увеличи с поне 10-20% и ще достигне 153 - 167.
                              Ще ви пляскам ей.Стефан,доколкото си спомням Вие също използвахте оная течност за обработка на метал
                              Сигурно, за да получа описания разход трябва да включвам нещо в запалката, да добавям чиста водица в допълнителни бълбукатори, да сменя хидравличното масло и това в скоростната кутия и не на последно място - нова течност за чистачките.А относно "оная течност" - вече не я изполвам, но имам уверението че съм защитен за идните 50 - 60 хил. км
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X