Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катализатор на Фиат Купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катализатор на Фиат Купе 1.8

    Привет на всички колеги! Първо искам да се извиня че пускам такава тема, но информацията коато намерих е много противоречаща. Едни казват едно, други друго, трети трето. Искам да махна катализатора на Фиатката, понеже последните 1-2 години започна да върви доста спънато. не е доказано че е от него, но така или иначе трябва да се тръгне от някъде . Приятели ми казват че няма да има проблем, обаче оня ден като ходих да ми правят спирачките, в сервиза казаха да не го пипам заради ламбда сондата. Щяло да стане лошо. Вече не знам на кой да вярвам. По принцип съм намислил да сменяцялата тръба от отпред до отзад, да сложа резонаторно гърне и крайно спортно. Какво е вашето мнение по въпроса?Поздрави
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    До колкото съм проучвал въпроса ще имаш проблем ако ламбда сондатата ти е след катализатора /макар, че и това го лъжат вече/, но мисля, че при теб трябва да е преди катализатора, поне при пунтото със същия мотор е преди катализатора.След като махнеш катализатора на негово място слагат тъй наречените катализаторни гърнета, тоест такова което прави същото съпротивление на газовете като катализатора, но до сега не съм чул да имат проблем колеги, които са сложили резонаторно гърне или пък права тръба.Другия вариант е да изтърбушиш катализатора и пак него да си монтираш, май така ще излезе най ефтино
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Ако катализатора е здрав - не го махай!И за твое сведение (и за всички приятели разбирачи) в сервиза в който си ходил не са те излъгали.

      Коментар


        #4
        Така е kaci, щом е сложен попринцип има защо :D . Това е че не знам дали е от него, но ако го свалям да видя само, няма смисъл да го слагам наново. Или по не аз не виждам такъв. Мисля да взема хубаво спортно гърне и резонатор, като няма да го продавам и изхвърлям катализатора. Ако потрябва после да е под ръка. Надявам се колеги с Купета, които са нахнали катализатора да драснат няколко реда по въпроса.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Вярно е че ако катализатора е здрав е по добре да е на мястото си, поради факта че съпротивлението му подобрява изхвърлянето на изгорелите газове и че работната му температура способства за коректната работа на ламбда сондата.Но при условие че е станал на сол вътре, аз лично бих го махнал и задължително бих сложил резонаторно гърне на мястото му.Колегата дето мисли да кара с права тръба и спортно гърне може само ядове да очаква, при условие че двигателя му е атмосферен. При кола с турбо надуване правата тръба и "спортното" гърне са плюс но при атмосфрка ще почне да губи мошност, да мени оборотите, да му гори повече бензин, и ще му бръмнат ушите. До май месец карах с права тръба и дори нямаше гърене отдолу, звука беше готин и само толкова. Когато си възтанових системата колата утихна и стабилизира оборотите и вече има още по голяма тяга.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Вярно е че ако катализатора е здрав е по добре да е на мястото си, поради факта че съпротивлението му подобрява изхвърлянето на изгорелите газове и че работната му температура способства за коректната работа на ламбда сондата.Но при условие че е станал на сол вътре, аз лично бих го махнал и задължително бих сложил резонаторно гърне на мястото му.Колегата дето мисли да кара с права тръба и спортно гърне може само ядове да очаква, при условие че двигателя му е атмосферен. При кола с турбо надуване правата тръба и "спортното" гърне са плюс но при атмосфрка ще почне да губи мошност, да мени оборотите, да му гори повече бензин, и ще му бръмнат ушите. До май месец карах с права тръба и дори нямаше гърене отдолу, звука беше готин и само толкова. Когато си възтанових системата колата утихна и стабилизира оборотите и вече има още по голяма тяга.
            Значи колега ще бъде добър вариянт да се махне катализатора и да се зложи резонаторно гърне. Всмисъл няма да има проблеми относно работата на двигатела нали?
            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Преди две години се наложи да махна катализатора - дрънчеше. Уж за временно ми сложиха тръба - права. И досега съм с нея де.Разлика между двата режима никаква не съм усетил, само дето повече шуми сега около 3200-3500 оборота. Въобще по-шумна си е.
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                Преди две годими имах пунто и бях махнал всичко отдолу. Катализатор, гърне, сложих нови тръби, резонатор и накрая понеже бях раздвоил тръбите само накрайници. Мога с ръка на сърцето да кажа че разликата във вървежа на колата беше доста голяма. Но сега с Купето не ми се екпериментира излишно и за това поразпитвам.
                Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Четири години съм без катализатор и нямам проблеми нито със звук, нито с разход, нито с горене.

                  Коментар


                    #10
                    MEMO написа:
                    Четири години съм без катализатор и нямам проблеми нито със звук, нито с разход, нито с горене.
                    МЕМО ама с тръба ли си или с резонатор?
                    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Преди 2 месеца махнах катализатора и сложих резонаторно гърне и веднага усетих разлика във вървежа.... дори и на метан. Явно е било запушено или нещо друго но е факт при мен.
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        понеже съм с фиат купе 1,8 и искам да махна катализатора , може ли да ми кажете развръзката на слу4ая ? мерси предварително

                        Коментар


                          #13
                          spaiksr написа:
                          понеже съм с фиат купе 1,8 и искам да махна катализатора , може ли да ми кажете развръзката на слу4ая ? мерси предварително
                          Развръзка няма, ако ти е запушен катализатора след замяната му ще има разлика в положителна насока, ако не е запушен си карай с него, разлика няма да усетиш.
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            didich написа:
                            spaiksr написа:
                            понеже съм с фиат купе 1,8 и искам да махна катализатора , може ли да ми кажете развръзката на слу4ая ? мерси предварително
                            Развръзка няма, ако ти е запушен катализатора след замяната му ще има разлика в положителна насока, ако не е запушен си карай с него, разлика няма да усетиш.
                            Най - вероятно е запушен. Бях чел едно време специално на купето живота на катализатора е 80000 км. Със сигурност няма купе, което да е под тези километри . Моя като го махах се беше разбрицал отвсякъде и със сигурност беше запушен.
                            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              с тръба или резонаторно гърне си го сменил ?

                              Коментар

                              Working...
                              X