Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Как се отваря капака за наливане на масло в двигателя???

Фиат фанатик
    Регистр. на
    02.07.2006

Как се отваря капака за наливане на масло в двигателя???

Здравейте с поредния тъп ама за мен важен въпрос. Гледах си маслото в двигателя Пунто 1.1 94 г. и е на минимума, видях откъде се долива, една капачка черна на която пише FIAT Олио отляво на двигателя, опитах се да я отворя като я издърпвам, ама не ще, иначе си хлопа, има ли някакъв чалъм (нещо със завъртане, пробвах ама отзад има едно огънато на капачката трябва да го запретна или какво, страх ме е да не го скъсам....) или да дърпам колкото мога....и още един въпрос тоя дето ми сменя маслото не ми даде за доливане и сега не помни какво точно масло ми е сложил (помни че било май полусинтетика ама кой производител не помнел и аз бях толкова отнесен че не питах, аматьорска му работа) и сега се чудя какво да си купя за доливане че да не го пресека и да не стане нещо сериозно. Благодаря за отговорите, верно че само питам ама за да съветвам някой не му разбирам, така че съжалявам че съм само консуматор.........
    Пунто 1.1 1994 г.

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    За капачката-дърпай смело!Хвани я с две ръце на две различни места, където ти е удобно и дърпай!За маслото-няма да го пресечеш споко.За доливане си вземи някое полусинтетично масло, което да има характеристики ,в които да фигурира цифричката или 15 или 16 Успех! :P
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.02.2007

Хлабава и пропускаща капачка Пунто 1.1 94 г.

За много години, колеги ! Живи и здрави и безаварийно! Извинявам се предварително, но не успях да намеря друга тема по въпроса. Капачката на Пунто 1.1 моноинжекцион 1994г. ми се вижда доста хлабава и около нея има малко масло. Не виждам никакво уплътнение. Това за мене не е нормално. Да търся ли друга капачка ? Благодаря предварително !

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат javor_bg написа: Преглед на мнението
    За много години, колеги ! Живи и здрави и безаварийно! Извинявам се предварително, но не успях да намеря друга тема по въпроса. Капачката на Пунто 1.1 моноинжекцион 1994г. ми се вижда доста хлабава и около нея има малко масло. Не виждам никакво уплътнение. Това за мене не е нормално. Да търся ли друга капачка ? Благодаря предварително !
    За Много Години , Колега ! Ако искаш- купи си нова капачка , но не бързай да хвърляш старата.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    И зако да купува нова като ш остава старата? Нека първо да види дали няма да са счупи като земи да я дърпа, а за масло кот си харесаш в кауфланд или по бензиностанциите само да е двигателно
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Член на СФФБ
    Фиат фанатик
    Аватарът на FIRE 8V
    Регистр. на
    05.11.2004
    Ако е от този тип капачка за масло в което съм убеден на 100%, няма опасност да се счупи, защото е гумена.

Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion' <- Fiat Bravo 1.4 t-jet 'Eleganza' <-
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear' <- Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"
    Търси се..

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.02.2007
    Капачката се маха като се напъне малко и е от този тип, който е на снимката. Проблемът е само, че е хлабава. Благодаря ви!

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.02.2007
    Колеги, купих капачка на Febi Bilstein за около 10лв и едвам я сложих преди 2 часа, но сега вече не е хлабава и разликата е огромна! Запазихме за всеки случай старата. Благодаря !
    Последна промяна от javor_bg : 13.01.2022 в 22:24

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Цитат javor_bg написа: Преглед на мнението
    Колеги, купих капачка на Febi Bilstein за около 10лв и едвам я сложих преди 2 часа, но сега вече не е хлабава и разликата е огромна! Запазихме за всеки случай старата. Благодаря !
    Правилно сте я запазили. Едно време карах едно дизелово Рено, което хвърляше масло от капачката. Взех нова, смених я и взе да хвърля отвсякъде. Върнах си старата и всичко се укроти - хвърляше си само от нея.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Тема: Как се отваря капака за наливане на масло в двигателя???

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (1 членове и 1 гости)

1. StefanSS

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •