Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се отваря капака за наливане на масло в двигателя???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се отваря капака за наливане на масло в двигателя???

    Здравейте с поредния тъп ама за мен важен въпрос. Гледах си маслото в двигателя Пунто 1.1 94 г. и е на минимума, видях откъде се долива, една капачка черна на която пише FIAT Олио отляво на двигателя, опитах се да я отворя като я издърпвам, ама не ще, иначе си хлопа, има ли някакъв чалъм (нещо със завъртане, пробвах ама отзад има едно огънато на капачката трябва да го запретна или какво, страх ме е да не го скъсам....) или да дърпам колкото мога....и още един въпрос тоя дето ми сменя маслото не ми даде за доливане и сега не помни какво точно масло ми е сложил (помни че било май полусинтетика ама кой производител не помнел и аз бях толкова отнесен че не питах, аматьорска му работа) и сега се чудя какво да си купя за доливане че да не го пресека и да не стане нещо сериозно. Благодаря за отговорите, верно че само питам ама за да съветвам някой не му разбирам, така че съжалявам че съм само консуматор.........
    Пунто 1.1 1994 г.

    #2
    За капачката-дърпай смело!Хвани я с две ръце на две различни места, където ти е удобно и дърпай!За маслото-няма да го пресечеш споко.За доливане си вземи някое полусинтетично масло, което да има характеристики ,в които да фигурира цифричката или 15 или 16 Успех! :P
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Хлабава и пропускаща капачка Пунто 1.1 94 г.

      За много години, колеги ! Живи и здрави и безаварийно! Извинявам се предварително, но не успях да намеря друга тема по въпроса. Капачката на Пунто 1.1 моноинжекцион 1994г. ми се вижда доста хлабава и около нея има малко масло. Не виждам никакво уплътнение. Това за мене не е нормално. Да търся ли друга капачка ? Благодаря предварително !

      Коментар


        #4
        javor_bg написа: Преглед на мнението
        За много години, колеги ! Живи и здрави и безаварийно! Извинявам се предварително, но не успях да намеря друга тема по въпроса. Капачката на Пунто 1.1 моноинжекцион 1994г. ми се вижда доста хлабава и около нея има малко масло. Не виждам никакво уплътнение. Това за мене не е нормално. Да търся ли друга капачка ? Благодаря предварително !
        За Много Години , Колега ! Ако искаш- купи си нова капачка , но не бързай да хвърляш старата.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          И зако да купува нова като ш остава старата? Нека първо да види дали няма да са счупи като земи да я дърпа, а за масло кот си харесаш в кауфланд или по бензиностанциите само да е двигателно
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Ако е от този тип капачка за масло в което съм убеден на 100%, няма опасност да се счупи, защото е гумена.

            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              Капачката се маха като се напъне малко и е от този тип, който е на снимката. Проблемът е само, че е хлабава. Благодаря ви!

              Коментар


                #8
                Колеги, купих капачка на Febi Bilstein за около 10лв и едвам я сложих преди 2 часа, но сега вече не е хлабава и разликата е огромна! Запазихме за всеки случай старата. Благодаря !
                Последна редакция от javor_bg; 13.01.2022, 22:24.

                Коментар


                  #9
                  javor_bg написа: Преглед на мнението
                  Колеги, купих капачка на Febi Bilstein за около 10лв и едвам я сложих преди 2 часа, но сега вече не е хлабава и разликата е огромна! Запазихме за всеки случай старата. Благодаря !
                  Правилно сте я запазили. Едно време карах едно дизелово Рено, което хвърляше масло от капачката. Взех нова, смених я и взе да хвърля отвсякъде. Върнах си старата и всичко се укроти - хвърляше си само от нея.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    И аз се опасявах от евентуално запушване на вентилацията на картерните газове, въпреки че не знам дали има на тази кола. За щастие всичко е наред.

                    Коментар


                      #11
                      Действително, като че ли малко беше запушен маслоуловителя в маркуча от въздушния филтър към главата , който е с диаметър 20 мм. Би трябвало да може да го сменя този маркуч, но да вкарам в него отново маслоуловителя.

                      Коментар


                        #12
                        Там би трябвало да има и една спирална решетка, която трябва да се почиства, още на Жигулите италианците слагаха такава и на това Пунто също фабрично я има.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Да, някаква решетка представлява.

                          Коментар

                          Working...
                          X