Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на Фиат Браво 1,4 12V. Резултати и въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика на Фиат Браво 1,4 12V. Резултати и въпроси

    Направих диагностика на Бравото с FES. Като съм прочел ABS и ECU. Доста трудно намерих буксата за диагностика на ECU-то. Тя се намира върху стартера в едно пластмасово капаче. А буксата на ABS-a e закачена за кутията с предпазители, която е до лявото бомбе (шофьорското място). И двата куплунга при мен са с два проводника т.е. К-линия и GND. Масата съответно и при двете е по средата (черно кабелче). Не съм правил снимки на местата където се намират буксите, че бях се омазал доста, но ще направя и ще кача.Резултатите, които даде диагностиката (не знам коко са верни и колко може да им се вярва) са:Надявам се, че грешките говорят нещо на някого. На мен малко ми е "тъмна Индия" кое какво означава.Искам само да отбележа, че диагностиката на ECU-то е под simulation mode т.к. за нормален режим се изисква платена версия на програмата. Не знам дали това има някакво значение. При диагностиката колата беше само на контакт, не съм я палил защото се притеснявах, че въздушните кабели, които бях закачил може да се разкачат от буксата пък и бях сам и лаптопа стоеше върху акумулатора.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 11'97
    1.4 12V A/C

    #2
    Това което си написал означава че с ЕСК -то на мотора въобще не си се вързвал! Симулационния режим е за нещо съвсем различно от диагностиката. За абс -а изчисти грешките и виж ще се върнат ли и ако да коя кога се връща ? Като подадеш контакт или като потеглиш?
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Утре ще направя отново диагностика и ще пиша какви са резултатите.
      Fiat Bravo 11'97
      1.4 12V A/C

      Коментар


        #4
        Съжалявам ама само платената версия за двигателя. Ако остане само грешката за предния датчик провери го с мултицет дали има верига.
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Провери си датчиците на АБС-а, и релето на помпата. Когато всички се ремонтира и е наред колата сама ще си изтрие грешките на АБС -а след около 150-200м.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Резултатите от диафностика на ECU-то с регистрирана версия на програмата:Не успях да направя диагностика на ABS-а, защото ми свърши батерията на лаптопа.Давам линк за сваляне на регистрирана версия на програмата http://www.soft4cars.org/description...сталира се от .ехе файла. След това стартирането става от файла Loader35.exe Опитах се да направя shortcut на това .ехе, обаче при стартиране от него, самия Loader крашва и програмата тръгва като free версия. Ако се стартира Loader-a от папката, в която е свалена програмата, след 10-тина опита (за да разбера дали ще крашне) няма проблем и тръгва с лиценз. Надявам се да съм помогнал.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 11'97
            1.4 12V A/C

            Коментар


              #7
              От това което въждам по графиките и данните съдя, че ламбда сондата ти е заминала. Стойности между 0.1 и 0.2В са на умряла сонда. трябва да е между 0 и 1В или между 0 и 5В. поне за такива сонди съм чувал. Ако има и друго ме поправете.като оправиш това грешките със O2 сензора трябва да изчезнат. Или по-точно след триене да не се появяват. Може това да оправи и адаптацията, но ако ако си на бензин, ако си на газ може и да не се оправи.п.с.имай предвид, че лапмбдата не тръгва веднага след палене трябва да минат наколко минути 1-2 ако е скоро палена колата може и по малко.Другите грешки вече някой друг да помага, че и аз не съм много навътре. А най - добре иди да ти ги разчетат в някой свестен сервиз даже може да ти кажат и каков точно де смениш за да се оправи
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                Абе що не зачистиш масата на Двигателя пък може и да се оправят след това естествено с триете на грешки.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите. Ще зачистя масата на двигателя и ще видя какво ще се получи. Колкото до ламбда сондата, диагностиката е правена при работа на газ(изгоря ми бензиновата помпа и още не съм я сменил) та затова данните й са странни. На газ ми работи симулатора на ламбда сондата. Не знам колко са верни данните за нейното напрежение, но с мултицет и осцилоскоп е настройван симулатора и по спомени напрежението, което трябва да дава 0,5-0,75V.
                  Fiat Bravo 11'97
                  1.4 12V A/C

                  Коментар


                    #10
                    Значи проблем имаш и в симулатора. Трябва данните от него да са в нормите назависимо кога(сега запалена кола, на газ, на бензин и т.н.). На мен ми слагаха симулатор на ламбдата за проба и той си бачкаше точно от 0.1 до 1.0 Волта. Така,че и тези които са ти я настройвали не са се справили според мен. От там е проблема със сондата и сместа, както и интегратора. Препоръчвам ти да ззчистиш всички грешки и да провериш дали ще се появят на бензин като оправиш помпата. Ако там ги няма значи проблема е чисто в газта. За другите вече не знам, но си зачисти и масата както те посъветва S_BANKOV, че е много съмнително всичко да прави късо на МАСА.Успех!
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      #11
                      Симулатора съм го правил и настройвал сам. Защо се стигна до там да ги правя тия неща сам не ми се обяснява сега, че е дълга и широка. Ще зачистя масата на двигателя. Колкото до симулатора ще видя да му вдигна малко напрежението. Той е генератор на правоъгълни импулси, които са с константно ниво и то се задава с един тример. Не мога да го направя от 0,1 до 1,0 В(задавам му стойност и това е).
                      Fiat Bravo 11'97
                      1.4 12V A/C

                      Коментар


                        #12
                        Преходник 3 пин Проблем

                        Закупих си кабел и преходник за фиат брава 1.4 12v и не иска да се свързва след кратко преглеждане на преходника открих че нещо в него май не е наред . Искам да знам кое краче с кое е свързано и да знам какво да правя моят е свързан така. Благодаря предварително
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Ето
                          Прикачени файлове
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар

                          Working...
                          X