Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин в маслото - Браво!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин в маслото - Браво!

    Привет колеги! Преди седмица се сблъскахме с тежка болест с мойта убавица (Браво 1.4 12v).При профилактично преглеждане на щеката за маслото, с просто око забелязах покачено ниво доста над максимума!Колата беше спряна на абсолютно равен терен и студен двигател!Снимка на щеката:Консултирах се с местния майстор, който ме увери че e смесила маслото с бензин, поради повреда в електрониката (изгорял датчик някакъв имало). Все още не сме я закачали за диагностика, тъй като спешно трябваше да замина извън града. Но преди да замина завъртях на ключа контакт и забелязах, че на таблото ми свети един индикатор, който до сега не съм забелязвал и нямах идея какво сигнализира.Поразрових се малко из форума и ето какво установих.Снимка на светещия индикатор с пояснение за значението му:Та от тогава ме тресе едно огромно притеснение, въпреки че светенето на индикатора си го обяснявам с това, че щом меси бензина с маслото, и има нещо неработещо по електрониката (датчика според майстора) би трябвало да си свети поради повредата. Но все пак.. Ако някой може да изкаже компетентно мнение по въпроса, да се чувства длъжен да го напрви! А прибера ли се, на момента утиваме на кадърен доктор! Благодаря!ПП: Също така скоро преди да направя проверката на маслото, усетих рязко покачване в разхода на колицата, като сигурно си смучеше двойно на това което трябва! Споделих и това на майстора, който не се учуди от този факт, защото било нормално в такава ситуация. Та ако се осланям на неговите думи, ще се оттървем с смяната на масло + каквото е изгоряло по електрониката.

    #2
    Това се случва обикновенно при ’пикаеща’ дюза. Пълни цилиндрите с бензин и се стича в картера. Маслото трябва силно да мирише на бензин. Ако не се покачи много нивото не е опасно, защото маслото не се пресича от бензина, а бензина сравнително бързо ще се изпари от там. Опасно е да не се покачи нивото прекалено, щото все от някъде ще избие и може да е от много неприятни места. Другото, че маженето не е достатъчно добро, докато бензина е там. Не виждам кой датчик ще ти пълни цилиндрите с бензин. Според мен ти свети индикацията заради много богатата смес и ламбдата алармира. Дави ли се на студена като запалиш първите минути? Моя съвет - отиваш в първата морга и си купуваш дюза(ако можеш с уговорка за 1-2 дена проба). Смяната е елементарна.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Може да е от заминал термостат,аз го имах този проблем,оправи се със смяна на масло и термостат,съответно датчика на термостата също.Та обърни внимание,дали колата загрява нормално.Или ако я караш на къси разстояния и не загрява до нормална температура,пак може да се случи същото.За индикацията на таблото,мисля,че ако е от ламбдата,няма да светне чека,най-добре я закачи на диагностика и ще разбереш от какво е.

      Коментар


        #4
        wwalker написа:
        Дави ли се на студена като запалиш първите минути?
        Не, никакъв проблем няма при запалване, освен че държи едни високи обороти, но те винаги са ми правили впечатление, че си ги има (според бащата от автоматичния смукач).Маслото не е пресечено, и на цвят и на гъстота е нормално (каквото си беше преди).За избиването от неприятни места.. за това ме беше страх дори да я запаля
        replayko написа:
        Или ако я караш на къси разстояния и не загрява до нормална температура,пак може да се случи същото.
        Вярно е, че голяма част от времето е каране на къси разстояния, но бях чел, че при такава ситуация може да смеси с много малко бензин, който се изпарявал уж бързо. А моето ниво на маслото според мен е фрапиращо високо, и не спада от самосебе си (Поне за 12 часа не можах да зебелжа разлика).
        wwalker написа:
        Най-добре я закачи на диагностика и ще разбереш от какво е.
        Така ще направя колега, и се надявам да сменим "недъгавите" елементи без много болка!Благодаря за отзивите!

        Коментар


          #5
          Управление на автомобила на много къси разстояния и много стартове за деня също повлияват за това покачване на нивото на маслото ,но пък се замислям защо пък няма разход на масло след като се управлява на къси разстояния.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Колата е Фиат крома 2007г. 1.8, 16v, на газ. Двигателят е опелски. При профилактична проверка на маслото виждам че е 10-12см. от стоманената тел. Естествено понамирисва на бензин. Проблеми с палене и движение няма.
              Чека на двигателя ту свети, ту не, като светва при най-различни обстоятелства- от празен ход до много зор.
              Отидох в сервиза, майстора гледа маслото - нормално. След каране около 2км и престой около 5-10 Мин.
              И почнах наблюдение. 1час след спиране - покрито е "патрончето". 2 часа след спиране - около 8 см от стоманената тел. 2 дена след спиране - около 12 см от стоманената тел.
              Гъстотата на маслото изглежда нормална.
              Имате ли идеи какви са тези чудеса?
              Fiat Croma 1.8 16V 2007г
              Golf 3 1.8 ABS 94г
              ВАЗ 2101 74г

              Коментар


                #8
                Почисти си бензиновите дюзи, при каране на газ те не работят и е нормално да се запушат.

                п.п. Изпаряването на бензина от маслото не става като се покара 2-3-5км, маслото трябва да е в работна температура, най добре при каране извънградско или на магистралата.
                При каране на къси разстояния е добре и маслото да се сменя на по къс интервал, а не на "заветните" 10 000км.
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Този мотор е малко скъп за газифициране,така,че не вярвам да е с газова уредба

                  Коментар


                    #10
                    Колата е Фиат крома 2007г. 1.8, 16v, на газ.
                    Колегата го е написал, че е на газ, ако не е с директно впръскване не виждам кое му е скъпото за газифициране.
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Неможе да направи регенерация на катализагора и дпф. От там е бензина и да това мига лампичката
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X