Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мечо очиларка Е300тд вс фиат купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ни в клин, ни в ръкав, отново да подсетя ВО за 1.9 ТвинТурбо от 2008г., който не е чак 204 конье, но все пак и 190 не са малко

    Коментар


      #47
      BO написа:
      Ако следваме пътя на темата до сега Фиат изостават 5 години в изваждането на такъв агрегат от своите 1.9/2 литрови дизели.
      Прекрасно знаеш, че абсолютно всеки от големите производители може да надуе много над мощността с която се продават автомобилите, стига да иска. Въпроса е дали има смисъл. Освен че BMW е супер велико, и фиат е супер боклук, друго не успях да разбера от коментарите ви. Бимеро, цитираш някакви статистики, които какъв смисъл имат в случая. Хубаво е, че BMW печели награди, но това по какъв начин показва, че jtd на фиат е с 4 години зад другите. Кажете и двамата нещо конкретно като технология, което е 4 години назад при фиат. Какво точно се опитвате да напишете и двамата.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #48
        majarina написа:
        Братле ясен си ми само като ти вида поста.... Ни лук ял,ни мирисал и с некви данни от нета ми излизаш нема смисъл да си говориме... Покарай малко дизелчета и тогава седни да приказваш,кво си видял в нета слаббо ме интересува,също така спести си определения за коне и за капаци,аз не си отварям устата за неща който не са ми ясни,бих те посъветвал да направиш същото. Щото като си се качиш в пробития немски дизел и почне да чади като за финал и показанията на борд компютъра са всичко друго но не и близки дори до тия в книжката и тия в нета,нема да минеш със разни данни от интернет в сервиза,капиш?
        От София ли си?Ако си казвай кога да те кача на едно пробито 320д Е90 163к.с,ще ти дам КАМЕРА да снимаш каквото си поискаш(пушек,ускорение,зареждане на гориво,разход,звук в купето),после КАЧВАШ тук във форума клипа и всеки си прави изводите!Имам и един МЛ 270цди 2005г,качваш се,виждаш колко е пробит,как чади пРАВИШ задължително клип и пак го качваш тук!Бмв 740д 2011г,качваш виждаш и пак коментираш с КЛИП...........................................кол и БОЛ,кои ЛИЧНИ,кои на ПОЗНАТИ,кои на ПРИЯТЕЛИ и т.н....................не ме познаваш и затова мисля не е нужно да ми изкарваш ИМЕ........ОК?Карам,карал съм доста коли,дори сегашната кола на жената е дизел 2004г и то ФРЕНСКИ,и на него ще те кача пак ще коментираш.Да не кажа голяма дума,обаче 90% от хората ходещи по гонки,събори,драгове,мероприятия и т.н от Алфа форума са ми ПРИЯТЕЛИ,недей да ме убеждаваш кое какво е и как е става ли!Ако си от София пишеш ми лично съобщение,водя те на Горубляне на ОМВ-то избираш си дизел(от немски произход),който присъства и си правиш впечатленията!Ако искаш по молба на мой много добър приятел може да присъства и Николай Минков(дано знаеш кой е)в момента кара едно "скапано" 330д и пак ти ЩЕ СИ ИЗГРАДИШ САМ мнение,кое какво предлага!Алфи предполагам мога да помоля да присъстват няколко страхотни екземпляра(Jtd-та,МултиДжет)!Аз не те нападам,просто ти показвам какво се случва в света,в МОМЕНТА!МИсля,че не е нужно и ти да ме нападаш!Не ме нападай по този начин(все едно не знам за какво говоря)и се правя на интересен!Не ме познаваш,не знаеш с какво се занимавам,нито пък ти е ясно имам или нямам представа за какво говоря!Затова ти предлагам един НОРМАЛЕН начин да ти покажа нещата каквито са,а ИМЕННО на живо да те кача в няколко коли и САМ да добиеш представа за какво ти говоря!А,и ако си пичага ще те повозя в на брадчеда на жената колата,която ще е изненада(и ще е БМВ с дизелов мотор)!

        Коментар


          #49
          за триене

          Коментар


            #50
            Bimero написа:
            Сега ще дам малко сектантски пример,но това ми прилича на Ауди vs БМВ(относно 4х4 задвижването),Ауди си помислиха,че са открили НАЙ-доброто при задвижването 4х4 и задържаха на едно ниво,което позволи на БМВ да произведат(измислят и сътворят) НАЙ-интилигентната ситема за задвижване на 4-те колела в СВЕТА...............!!!!!!
            Я виж този клип http://www.vbox7.com/play:abe1df60и пак ми кажи, че БМВ е номер 1 БМВ може да е само номер 1 по звук.

            Коментар


              #51
              vsd написа:
              BO написа:
              Ако следваме пътя на темата до сега Фиат изостават 5 години в изваждането на такъв агрегат от своите 1.9/2 литрови дизели.
              Прекрасно знаеш, че абсолютно всеки от големите производители може да надуе много над мощността с която се продават автомобилите, стига да иска. Въпроса е дали има смисъл. Освен че BMW е супер велико, и фиат е супер боклук, друго не успях да разбера от коментарите ви. Бимеро, цитираш някакви статистики, които какъв смисъл имат в случая. Хубаво е, че BMW печели награди, но това по какъв начин показва, че jtd на фиат е с 4 години зад другите. Кажете и двамата нещо конкретно като технология, което е 4 години назад при фиат. Какво точно се опитвате да напишете и двамата.
              Виж АЗ НЕ КАЗВАМ,че Фиат са БОКЛУК(покажи ми къде дори и малко съм намекнал за това)!Просто в момента Фиат не обръщат внимание толкова на развиването на дизеловите си мотори!Ако трябва да съм обективен,покажи ми какво ново са изкарали(като дизелов мотор),което същевременно да е показало и нещо революционно????Това имах в предвид,като изоставне(и то не БУКВАЛНО),дори смея да твърдя,че съм и прекалил малко с изказването си и не СЪМ баш,баш МНОГО ПРАВ!!!!!!!!!Но факт е,че има изоставне, и Фиат в МОМЕНТА гонят съвсем други пазарни ниши(особено с революционния бензинов мотор при 500)!Хора четете ми постовете ВНИМАТЕЛНО не ви нападам,опитвам се да комуникира ме,а вие все едно не приемате ВИДНОТО!Фиат е страхотна марка с ХАРАКТЕР,но по ред причини в МОМЕНТА не е на нивото на повечето "Премиум" производители!А и как може да нарека Фиат груп "Боклук" при положение,че под "вашата" шапка се намира Ферари?????????????Стига аз не нападам,камо ли да обиждам,не виждам защо вие да го правите!?

              Коментар


                #52
                chaveto написа:
                Bimero написа:
                Сега ще дам малко сектантски пример,но това ми прилича на Ауди vs БМВ(относно 4х4 задвижването),Ауди си помислиха,че са открили НАЙ-доброто при задвижването 4х4 и задържаха на едно ниво,което позволи на БМВ да произведат(измислят и сътворят) НАЙ-интилигентната ситема за задвижване на 4-те колела в СВЕТА...............!!!!!!
                Я виж този клип http://www.vbox7.com/play:abe1df60и пак ми кажи, че БМВ е номер 1 БМВ може да е само номер 1 по звук.
                Ти сериозно ли???????????И къде видя X-drive система в този тест????????????????????????Само се заяждате,тъпо е и не мисля,че някой ви предизвиква!

                Коментар


                  #53
                  Бимеро,пичага не рабираш кво ти казвам.Говорех предимно за коли 2002-2004 там за мене jtd-to e номер 1,под чадилка визирам най-вече тди все пак и тва е немски дизел,нали така? Бмв в тия години са слаби в малкия клас,на тях силата им е в 3те литра. Карал съм всичките изброени от тебе автомобили,колкото и да ти е чудно,та не е нужно да ми показваш нищо и да ме возиш в квото и да било. Подразни ме изказването ти за изоставането с некви години,което все още твърдя,че е нелепо,а това,че Бмв имат най-силния 3литров мотор никога не съм го отричал,напротив евала за Mpower дизела тая кола си е космос. От софия съм,ще следя темата и ако имам възможност,което рядко се случва,ще взема Алфата и ще дойда на горубляне да се реши въпроса на място и всичко ще е 6 точки. Не те нападам по никакъв начин,за мене тва е лаф и нищо др. Та така ако се случи така,че да се видиме задължително ще премериме силите и с немския,и с френския дизел.

                  Коментар


                    #54
                    Bimero написа:
                    Виж АЗ НЕ КАЗВАМ,че Фиат са БОКЛУК(покажи ми къде дори и малко съм намекнал за това)!
                    Bimero написа:
                    И според теб,МултиДжет(кото дизелов мотор) може да се мери по качества/разход с преките си конкуренти от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди??????Няма начин,да ги стигнат и след ПОНЕ 3-4 години!
                    Това звучи доста обидно за всеки фен на jtd.Между другото, абсолютно никой от сегашните дизелови двигатели не предлага нищо ново и революционно както е бил например дизела с директно пръскане или комън рейла или помпа дюзата или мулти еър или променливото газоразпределение или пълната инжекция при бензина и т.н.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #55
                      vsd написа:
                      BO написа:
                      Ако следваме пътя на темата до сега Фиат изостават 5 години в изваждането на такъв агрегат от своите 1.9/2 литрови дизели.
                      Прекрасно знаеш, че абсолютно всеки от големите производители може да надуе много над мощността с която се продават автомобилите, стига да иска. Въпроса е дали има смисъл. Освен че BMW е супер велико, и фиат е супер боклук, друго не успях да разбера от коментарите ви. Бимеро, цитираш някакви статистики, които какъв смисъл имат в случая. Хубаво е, че BMW печели награди, но това по какъв начин показва, че jtd на фиат е с 4 години зад другите. Кажете и двамата нещо конкретно като технология, което е 4 години назад при фиат. Какво точно се опитвате да напишете и двамата.
                      Не мисля, че не ме познаваш. Просто има един колега, който чел, недочел и говори някакви неща, които и той не ги разбира, ама дава мнение.А и аз не съм казал, че Фиат били боклук, а БМВ е номер едно. Просто технологично Фиат не развива никакви дизели в по-големия сегмент, които да са последен модел, хай-тек чудеса. Просто не е там силата. Силата, която си дават е в малките двигатели. За това при малките двигатели са в технологична надпревара с другите си конкуренти. Големите двигатели са в разработка в другите автомобили от концерна - я Ферари, я Мазерати. Но това няма нищо общо с пазарния сегмент на масовите Фиат автомобили - Ланча ги оставяме, защото там вече работата потъва.Я се замисли 2.4 двигателя кога излезна последно - 2005 година. От тогава няма развитие. Стои си там и това е. Просто няма интерес. 2 години по-късно се заговори за 4.8жтд, което трябваше да е В10 или демек 2 двигателя 2.4 залепени. И какво? На кой модел щеше да го сложат? На Жулиета? Или пък на Бравото?За това е неуместно да ги съпоставяме един срещу друг.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #56
                        Какво разитие да има като за съжаление няма модел кола на който да се сложи по-голям двигател, но това си е съвсем друг проблем на концерна. Като цяло скоро едва ли ще видим нещо революзионно при който и да е производител на дизели. Поне още 10-тина години всички ще експлоатират парите наляти в развитието на сегашните технологии.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #57
                          ivailo rachev написа:
                          ivanko_rs написа:
                          Хахахахахаха,поредния смях в раздела с участие на "ино и шес",честно не се бях смял скоро така във форума П.П.Съжалявам ама не можах да се сдържа да не коментирам
                          Следя темата без да пускам мнения,защото нямам наблюдение над този кораб(мерцедеса),ама колега къде изкопа това 1.6 в тая тема въобще не ми стана ясно
                          верно трудно се хваща логика
                          fiat coupe 1.8 16V

                          Коментар


                            #58
                            vsd написа:
                            Какво разитие да има като за съжаление няма модел кола на който да се сложи по-голям двигател, но това си е съвсем друг проблем на концерна. Като цяло скоро едва ли ще видим нещо революзионно при който и да е производител на дизели. Поне още 10-тина години всички ще експлоатират парите наляти в развитието на сегашните технологии.
                            Е как да не видяхме. Ей на, изкараха вече 381к.с. от 3 литров дизел. Според мен това не е просто ей така, защото някой си решил да го направи от нищото, без никаква развойна дейност или без наляти пари
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #59
                              jimi69 написа:
                              BO написа:
                              Две еднакви коли на хартия. Въпрос на чест е кой ще бие.А и мерото не е комън рейл.
                              охо той и ако не е ком рейл начи по добре да ходи да си мутрее на първа и втора, кви гонки тая кола я ползват за катафалка, тва е лукс номер 1 какви гонки, се едно дизел и гонки...
                              Верно май не е... не мога да видя точно какво става под смукателните..ма ми се виждат доста тръбички от помпата...демек не е а в 2 сайта го засекох...пише че е ...се 1 ще го разучавам
                              fiat coupe 1.8 16V

                              Коментар


                                #60
                                ivailo rachev написа:
                                Ако е 3000 кубика турбо дизел,който е 177 коня и се разработва от 1996,той е комън рейл(ако модела е w210),а ако е 3000 турбо дизел 147 коня е обикновен дизелов двигател.
                                да де тва е в210 е300тд !!!
                                fiat coupe 1.8 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X