Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мечо очиларка Е300тд вс фиат купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Работата е там, че те точно това направиха - пуснаха първия КомънРейл и после го продадоха на Бош.След продажбата на патента за първия КомънРейл, пуснаха второ поколение КомънРейл, докато Бош все още работеха с първото поколение.След това сътвориха МултиДжет! И т.н., и т.н....Сега на ход е МултиЕър П.П.Не ме разбирай погрешно - съгласен съм с теб

    Коментар


      #32
      Kuku написа:
      Работата е там, че те точно това направиха - пуснаха първия КомънРейл и после го продадоха на Бош.След продажбата на патента за първия КомънРейл, пуснаха второ поколение КомънРейл, докато Бош все още работеха с първото поколение.След това сътвориха МултиДжет! И т.н., и т.н....Сега на ход е МултиЕър П.П.Не ме разбирай погрешно - съгласен съм с теб
      И според теб,МултиДжет(кото дизелов мотор) може да се мери по качества/разход с преките си конкуренти от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди??????Няма начин,да ги стигнат и след ПОНЕ 3-4 години!Извинявай(съвсем колегиално ти го казвам)БМВ изкараха двигател с 3-турбини........................................... ...и мотори с налягания,дето направо те карат да се замислиш как не се е взривил тоя двигател!Лошото е,че МАЙ звуча като сектант,а по-скоро ми се иска да представа "виждането си" като "ОБЕКТИВНО"!Извинявам се ако някой ме разбира погрешно НЕ Е ТОВА ИДЕЯТА МИ!

      Коментар


        #33
        Само дето лекинко си се объркал пич,Мултиджета е от 2004г и е в пъти по добър от всичките си преки конкуренти за това време,сети ли се?Когато е имало мултиджет БМВ,Нисан,Рено и там другите споменати от тебе производители,не са и сънували дизел с такава технология....А сега ок Бмв напраиха най-силния дизел с 3 турбини,много добре,виж обаче 2.0 мултиджет в Жулиета е с пъти по-добри показатели като разход и вредни емисий от сите други 2000 кубикови дизели.Та може и да нямаме силни дизели във високия клас ама в ниския не с такова пренебрежение.

        Коментар


          #34
          През 2004г. (ако не се лъжа), когато МултиДжет се появява в сериино производство, той изглежда пред конкурентите си, точно като двигател с 3 турбини ВАГ още ползват помпа-дюза, Мерцедес/БМВ така или иначе се целят във високите класове, Рено прецаква Нисаните и остава читав само 1.5 с 82к.с., а ФОРД май си купуват МултиДжет за Фиеста После през 2008г. се появява и МултиДжет в би-турбо вариант при новата ’Делта’.... за съжаление не стигнал до вграждане в ’159’, което пък за мен е тотален бъг!!!Както и да е, на въпроса - да, смятам, че МултиДжет2 е напълно конкурентен на съвременните дизелови двигатели, но също така разбирам, че италианците правят грешка, като НЕ развиват до такива висоти своите машини, което обаче си е фирмена политика - никой не би купил Алфа Ромео на цената на БМВ

          Коментар


            #35
            majarina написа:
            ...виж обаче 2.0 мултиджет в Жулиета е с пъти по-добри показатели като разход и вредни емисий от сите други 2000 кубикови дизели.....
            Ха сега, кой прав, кой крив:Алфа Ромео Жулиета 2.0 жтдм:Разход (градско - извънградско): 5,3 - 4Вредни емисии: 119БМВ 320дРазход (градско - извънградско): 5,2 - 3.5Вредни емисии: 109Не ме разбирай грешно, но на технологично равнище Фиат доста изостават.Но и все пак е разбираемо. Едно е да произвеждаш коли за бюджетни клиенти, друго е да държиш клиентите си не с цена, а с удоволствие. Съответно и много повече усилия и инвестиции в развойна дейност трябва да хвърляш.Общо взето не е уместно да се сравняват дадени производители с различна пазарна нисша.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Еми не знам кой,какво и как просто мултиджета си е номер 1 през 2004,за мен е номер 1 и сега през 2012,предпочитам го пред всеки друг дизел.Карам 1.9jtd 115коня в Алфа Ромео 156 от 2002г и за нищо на света не я сменям за който и да е друг дизел със 115 коня под капака от това време,било то ТДИ,ЦДИ,ТДЦИ,ДЦИ,Д и т.н.С един резервоар от 63 литра минавам 1000км градско и 1400-1500км извънградско...за мене тоя мотор е безпорен ваворит в класа си.Оня ден се пусках с Мондео 2.0 ТДЦИ 115коня...еми от 2ра от 30км/ч до 110-120км/ч(имаше яко трафик и куки) му направих 3-4 коли не ми се мисли ако имаше вариант да стигнеме до към 150-160 колко щеше да е назад.

              Коментар


                #37
                Bimero написа:
                И според теб,МултиДжет(кото дизелов мотор) може да се мери по качества/разход с преките си конкуренти от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди??????Няма начин,да ги стигнат и след ПОНЕ 3-4 години
                Ще сравниш ли няколко технически характеристики, с които да се види че мултиджета е с 3-4 години по-назад от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди. JTD двигателите винаги са били малко по-напред от конкурентите като технология, надеждност и разход. Не те разбирам за какви 3-4 години говориш.Само пример3l дизел на BMW 2007 година е 230 коня2,4l дизел на фиат 2007 година е 210 коня3l дизел на Мерцедес 2007 година е 225 коня3l дизел на VW 2007 година е 225 коняСам сметни кс на литър. Просто ФИАТ правят дизели с по-малки кубатури, но винаги jtd-тата които излизат са малко по-мощни от другите производители и с добри показатели като разход на гориво.@BOТова, което го дават на книжка изобщо не го гледай, защото е доооооста пожелателно и зависи от хиляди неща. Дори и да е вярно, пак не виждам къде има 4 години разлика.
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #38
                  majarina написа:
                  Еми не знам кой,какво и как просто мултиджета си е номер 1 през 2004,за мен е номер 1 и сега през 2012,предпочитам го пред всеки друг дизел...
                  Това си е вече личен избор и мнение, за което не може да се спори :D
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    vsd написа:
                    Bimero написа:
                    И според теб,МултиДжет(кото дизелов мотор) може да се мери по качества/разход с преките си конкуренти от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди??????Няма начин,да ги стигнат и след ПОНЕ 3-4 години
                    Ще сравниш ли няколко технически характеристики, с които да се види че мултиджета е с 3-4 години по-назад от Форд,Нисан/Рено,Бмв,Мерцедес,Ауди. JTD двигателите винаги са били малко по-напред от конкурентите като технология, надеждност и разход. Не те разбирам за какви 3-4 години говориш.Само пример3l дизел на BMW 2007 година е 230 коня2,4l дизел на фиат 2007 година е 210 коня3l дизел на Мерцедес 2007 година е 225 коня3l дизел на VW 2007 година е 225 коняСам сметни кс на литър. Просто ФИАТ правят дизели с по-малки кубатури, но винаги jtd-тата които излизат са малко по-мощни от другите производители и с добри показатели като разход на гориво.@BOТова, което го дават на книжка изобщо не го гледай, защото е доооооста пожелателно и зависи от хиляди неща. Дори и да е вярно, пак не виждам къде има 4 години разлика.
                    Не си прав.3 литра дизел от 2007-ма година на БМВ е 286кс с по-малък технологичен разход от 2.4жтд ААА, да, 2007 година БМВ имат дизел от 2 литра с мощност от 204 кс, което си е колкото 2.4жтд :DАко следваме пътя на темата до сега Фиат изостават 5 години в изваждането на такъв агрегат от своите 1.9/2 литрови дизели.Но както споменах таргета на клиентите е друг и за това не е коректно да се прави съпоставка между двата производителя.Редно е да се съпоставят даден вид производител с даден модел автомобил. Иначе си пишем само...
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      Така или иначе,когато фактите говорят и боговете мълчат.Първия комън рейл в света се слага в Алфа Ромео 156 и е jtd,първия комън рейл второ поколение е мултиджет срещу това и да искате,и да не искате нема кво да кажете.Сега,че некой е решил да прави 3л двигател ако ще и с 20 турбини въпроса е кой е измислил и въвел технологията,и също така за ефикасността и издръжливостта на тая технология.През 2004 1.9 мултиджет е не 1,не 2,20 пъти по добър и от 320д със 150коня,и от 1.9тди със 150коня,и от който и да е друг двигател за това време.Така,че това със изоставането от 3-4години там си го отнасяйте към всеки друг не и към жтд,и мултиджет.През 2012г 2.0 мултиджет е един от водещите мотори в класа си(объркал сум ок,на хартия Бмв харчи 0.2-3десети по-малко като ср.разход и има по-малко вредни емисий пак нищожно по-малко),та къде точно се изразяват тия 3-4г не ми стана ясно и на каква цена най-вече само БМВ имат това смешно предимство пред мултиджет?(говорим в сегашно време,не в минало,че в минало време са направо трагични)

                      Коментар


                        #41
                        majarina написа:
                        Така или иначе,когато фактите говорят и боговете мълчат.Първия комън рейл в света се слага в Алфа Ромео 156 и е jtd,...)
                        Пак не си подготвен.Я прочети малко повече и пак се пробвай.Бог ли съм, не съм ли, щот не мълча
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          Я ти пробвай,да вида как точно ще пробваш.

                          Коментар


                            #43
                            за другите не знам, обаче под прозореца си имам ТДИ и ЖТД. Едната лична, другата на приятел, която ползвам, когато си поискам без да питам, демек все едно и двете са мои. ТДИ-то е пасат 1,9ТДИ 110 коня 2001 год, другата Либра 2,4 жтд 99 година- либрата върви мнооооооого повече, а в моите ръце харчи по-малко от пасата. Вероятно ако се карат много кротко и двете може да излязат наравно на разход, но при мъжко каране либрата е по-икономичната и значително по-вървяща. Пасата има предимство, че е по-нов, че почва да тегли от 1500 оборота, има по-малко вибрации вътре в купето и двигателя е по-тих, но на либрата май ми лопа веригата на помпата и затова.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #44
                              majarina написа:
                              Така или иначе,когато фактите говорят и боговете мълчат.Първия комън рейл в света се слага в Алфа Ромео 156 и е jtd,първия комън рейл второ поколение е мултиджет срещу това и да искате,и да не искате нема кво да кажете.Сега,че некой е решил да прави 3л двигател ако ще и с 20 турбини въпроса е кой е измислил и въвел технологията,и също така за ефикасността и издръжливостта на тая технология.През 2004 1.9 мултиджет е не 1,не 2,20 пъти по добър и от 320д със 150коня,и от 1.9тди със 150коня,и от който и да е друг двигател за това време.Така,че това със изоставането от 3-4години там си го отнасяйте към всеки друг не и към жтд,и мултиджет.През 2012г 2.0 мултиджет е един от водещите мотори в класа си(объркал сум ок,на хартия Бмв харчи 0.2-3десети по-малко като ср.разход и има по-малко вредни емисий пак нищожно по-малко),та къде точно се изразяват тия 3-4г не ми стана ясно и на каква цена най-вече само БМВ имат това смешно предимство пред мултиджет?(говорим в сегашно време,не в минало,че в минало време са направо трагични)
                              Ти си невероятния кон с капацииииииии!Първо ПО никакъв начин не омаловажавам JTD-то, МултиДжета и т.н,просто не са конкуренция на немските дизели(за хибриди не говорим,НЯМАТЕ ТАКЪВ ИЗМИСЛЕН)!Много ме радва,че има КОЛЕГИ,които са земни хора и гледат на нещата от РЕАЛНАТА страна,и ПОДЧЕРТАВАМ ,че не е насочено към някоя марка(демек да се заяждаме и да изкарваме кой какво и кога),просто си говорим с факти!А те са:Хонда-CTDi, който печели награда за най-добър дизелов двигател-2005гБМВ-от 2,5 до 3 л. (с 3-литровия си дизел от 535D)-2006гБМВ-Най-добър нов двигател на годината, което беше присъдено на двулитровия дизел с два последователни турбокомпресора с мощност 204 к.с.-2007гБМВ-BMW спечели и наградите в категориите от 2,5 до 3,0 литра, от 3,0 до 4,0 литра и над 4,0 литра, както и в категорията от 1,4 до 1,8 литра с мотора си 1,6 Turbo, създаден съвместно с PSA.-2008гБМВ-В класа от 1,4 до 1,6(318д) литра съвместно разработеният от BMW и PSA 1,6-литров турбодвигател победи отново, в класа от 2,5 до 3,0 литра най-добър двигател е 3,0-литровият агрегат на BMW с двойно турбо(535д 286к.с), а в сегмента от 3,0 до 4,0 литра отново победи 4,0-литровият V8 на BMW M3.2009гБМВ-от 1.8 до 2 литра, където техния нов дизел измести бензиновия агрегат на "Ауди" 2.0TFSI-2010гБМВ-Двигатели на фирмата BMW са определени за най-добри в три категории - с обем от 1.8 до 2.0 (печели двулитровия дизел на Баварската фирма), в категорията от 2.5 до 3.0 литра (печели трилитровия би-турбо дизел на BMW) и сред двигателите с обем от 3.0 до 4.0 литра, късето печели двигателят с 8 цилиндъра от M3.Тук говорим,че БМВ взимат ВСЕКИ път награди за ДИЗЕЛОВИ мотори,защото ПОДЧЕРТАВАМ Фиат също взиамт награди обаче за БЕНЗИНОВИ мотори.............сещаш ли се:Фиат-Най-добър двигател с обем над 4.0 литра

                              Коментар


                                #45
                                Братле ясен си ми само като ти вида поста.... Ни лук ял,ни мирисал и с некви данни от нета ми излизаш нема смисъл да си говориме... Покарай малко дизелчета и тогава седни да приказваш,кво си видял в нета слаббо ме интересува,също така спести си определения за коне и за капаци,аз не си отварям устата за неща който не са ми ясни,бих те посъветвал да направиш същото. Щото като си се качиш в пробития немски дизел и почне да чади като за финал и показанията на борд компютъра са всичко друго но не и близки дори до тия в книжката и тия в нета,нема да минеш със разни данни от интернет в сервиза,капиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X