Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Планка №2 - за затапване на ЕГР !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Планка №2 - за затапване на ЕГР !

    Здравейте, колеги!Направил съм чертеж на планки, които успешно се използват за "затапване" на ЕГР системата!!!Принципно е по-готино с тези планки, защото се освобождава място при двигателя. Понеже гофрираната тръба и "гъбата" ме дразнеха много, а и пречат за лесен достъп до вакуум помпата си реших проблема чрез тези планки. Предоставям ги и на ВАС!забележка: за монтажа на планката при изпускателния колектор, трябва да се ползват различни от оригиналните болтове, а именно ПО-КЪСИ ... лошото е, че незнам точният им размер, ще измеря и допълня по-късно; за монтажа на горната планка, тази към всмукателния колектор може да се ползват и ори-гайкитеп.п. архива има два файла: pdf и dwg, а лазера, който ползвам в Пловдив работи dwg !
    Прикачени файлове
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    здравей адаш тръбата от изп. колектор до всм. колектор наистина е много гадна и твърда, и си направил добре.От къде ги взе тия планки, или ти си ги прави ?интересно ми е, горе да се пробие планката на всмукателя и да се забоде един буустметър дали ще бачка :D
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    Коментар


      #3
      Jimy написа:
      Здравейте, колеги!Направил съм чертеж на планки, които успешно се използват за "затапване" на ЕГР системата!!!
      Евала,Джими :P
      jimi69 написа:
      интересно ми е, горе да се пробие планката на всмукателя и да се забоде един буустметър дали ще бачка :D
      Идеално ще бачка,ама ще иска да е достатъчно дебела пластината,за да може да се навие хубаво щуцера за бууста

      Коментар


        #4
        Радвам се, че ви харесва идеята и реализацията!!! Материала е 3мм , обикновена стомана.Има обаче нещо, което не съм съобразил: при прехвърлянето на чертежа от програма в програма се е получил гаф с ЗАПЕТАЯТА НА ДИМЕНСИИТЕ!!!Моля ви да вземете предвид, че всички дименсии са в "мм" !!! Като имате предвид това, отчитайте всяко число със запетаята изместена напред с една цифра!Например най-важните цифри за планката на изходящия колектор: радиуса за монтаж е 4,5мм, а осовото отстояние е 60мм. За другата планка са съответно: 4,25мм и 42,5мм !!!Извинявам се за грешката и при първа възможност ще я поправя, и ще сменя файлчетата!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Jimy, покорно благодаря за пластините. Цената за куриера си струваше всяка една стотинка. Днес ги монтирах и се получи много добре. Болтовете и аз не ги измерих, но пазя оригиналните - навихме 2 по-къси и всичко заспа
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Jimy написа:
            Извинявам се за грешката и при първа възможност ще я поправя, и ще сменя файлчетата!
            Да те подсетя да сигнализираш на някой да изтрие тези от първия пост, като си готов. Иначе копирах уточнението и там. А нещо като гарнитура използвал ли си между планките и колекторите? Поне горе, долу едва ли е от голямо значение.

            Коментар


              #7
              Благодаря Оги, със сигурност ще сигнализирам да се подменят файловете!Между планката и съответния колектор се ползва оригиналната гарнитурка! Поне при мене, след разглобяването се запазиха идеално здрави и си ги ползвах. В противен случай ... не знам, вие знаете по-добре от мен, как трябва да се изолира подобен възел в ДВГ?!
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                И при мен оригиналните (графитни?) гарнитури свършиха работа.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Може ли оферта на ЛС колко струват планките ако автора ми ги изработи?Друг въпрос - размерите ще паснат ли за 2,4 JTD ДВГ?
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    На теб ти трябва само 1 , преди тротъл бодито.Лявата от втората снимка.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Първо благодаря на Jimy, за информацията .Второ, някой от София ще прави ли? Да направим партия, за повече бройки. Предполагам и други ще искат
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Аз бих искал, но не знам къде правят такива услуги :Д По-скоро ме сърби шмиргела да си поиграя един следобед...
                        In JTD I believe, in Nm I trust !

                        Коментар


                          #13
                          Това са преработените файлове!!! Ще помоля някой колега-модератор да ги замести на съответните им места в началото на темата.Готово!Модераторски екип на fiat-bg.org
                          Прикачени файлове
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #14
                            Искам да попитам за Alfa 156 2.4JTD 136 к.с. ще свършат ли работа тези планки?И пак ли мога директно да махна тръбата и самия клапан, за да не се пречкат из коша?И един последен въпрос... Колко горе-долу излзиат тези планки да се направят? Видях тук в Пловдив няколко места, които предлагат лазерно и плазмено рязане, но не съм имал време още да отида да видя колко пари ще ми кажат за планките
                            ex. 95' FIAT TIPO "Mania" 1.6 i.e.; 97' Alfa Romeo 146 1.4 TS; 95' Alfa Romeo 155 2.0 TS; 97' Alfa Romeo 156 1.8 TS.
                            98' Alfa Romeo 156 1.8 TS
                            00' Alfa Romeo 156 2.4 JTD
                            00' Fiat Marea 2.4 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Deathbringer написа:
                              ... за Alfa 156 2.4JTD 136 к.с. ще свършат ли работа тези планки?И пак ли мога директно да махна тръбата и самия клапан, за да не се пречкат из коша? ...
                              Нямам представа, трябва да си свалиш ЕГР тръбата и да измериш всички необходими диаметри! За другото трябва някой с такъв двигател да се произнесе, зада сме сигурни.Цената в Пловдив, в тази фирма: http://www.virtual-bg.net/ е много приемлива!!! Ползвал съм услугите им няколко пъти и съм много доволен. Лошото е, че като режат неръждавейка се получава една гадна шлака, нагар ли ... квото е там и изисква обработка в зоната на среза! И едно уточнение, режат само с лазер, т.е. нямат водно рязане.
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар

                              Working...
                              X