Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показание на уреда за температура на охлаждащата течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Когато не ми работи климатика температурата е в идеално положение - точно в средата. Без климатик всичко е ОК. А относно перката аз си мисля, че и при мен степента, на която работи е втората, а не първата. Това възможно ли е да ти работи 2ра, а 1ва - не Защото нали ти казвам - като работи климатика, първо започва да се върти леко и безшумно и почти веднага след това по-бързо, а без климатик - направо си тръгва на бързата степен. А до колкото разбрах при теб е обратното - с климатик ти е нормална температурата, а без климатик - по-висока. Е направо съвсем се омотах
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #32
      ами дастана доста интереснопри мен си го обяснявам със следното - при включен климатик перката работи постоянно и температурата е о.кпри изключен перката се включва на втора степен - при 94-99 градуса и затова държи по-висока температурано при теб е обратнотоне се сещам какво може да е, освен перката от време на време да не работи при включен климатикможе би има някакъв проблем там, но не съм сигурен
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #33
        И аз вече не знам какво да мисля. Все пак мерси за съветите и ще гледам да прочистя системата както ми каза. Не знам как ще се оправя, но... винаги има първи път!P.S. А при включен климатик перката работи нон-стоп. Въобще не изключва.
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #34
          щом работи перката би трябвало да има смисъл от почистванетоважното е да си намериш добавка за 10 литра , за да можеш 2 пъти да чистиш и да е по-голям ефектапри включен климатик, ако стрелката стои като на първата снимка не се притеснявайпускай си климатикавече ако е съвсем близо до червената зона е опасно
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #35
            Ето така стои стрелката и след това изключвам климатика, че ме е шубе да не се покачи още. И след като го изключа температурата постепенно се нормализира и си застава в средата.
            Прикачени файлове
            Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #36
              височко еако не стане с почистването ще е доста тъпо обачещото са си париима няма ще отидат 50 леваможе първо да отидеш на някоя от срещите с консултативна целможе на някой да му хрумне нещо
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #37
                Еми по тия срещи не ми е много удобно да ходя, ча там всеки нещо човърка, а аз като нищо не разбирам ще се явя само като някой консуматор без да мога да помогна с нещо на някой.
                Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #38
                  е, че те са точно за това срещитеда си помагаме един на другколегите ще се радват да ти помогнат
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #39
                    chris написа:
                    Еми по тия срещи не ми е много удобно да ходя, ча там всеки нещо човърка, а аз като нищо не разбирам ще се явя само като някой консуматор без да мога да помогна с нещо на някой.
                    Ха-ха! Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 В дълбоко заблуждение си! На последните срещи не си спомням някой да си изцапа ръчичките. Виж, лаф мохабет - да!Иначе, сериозно - никой не мери кой на кого колко пъти е помогнал. Все пак не сме се събрали да купуваме и продаваме нещо! Особено пък за такива неща - всеки на драго сърце ще сподели опита си.
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #40
                      Пич нищо ти няма на колата не се кахъри толкова стрелката не влиза в червеното перката ти се включва,просто е било много топло.и при мен оня ден в жегите когато беше 40 градуса вънка, с пуснат климатик стрелката стоеше някъде там
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #41
                        Todor_Gagovski написа:
                        Пич нищо ти няма на колата не се кахъри толкова стрелката не влиза в червеното перката ти се включва,просто е било много топло.и при мен оня ден в жегите когато беше 40 градуса вънка, с пуснат климатик стрелката стоеше някъде там
                        Епа то не е само в жегите, тая снимка е от вчера вечерта към 20:30 часа.А не, че се кахъря толкова ама все пак...То най-лесно ми е да не карам на климатик ама нали знаеш - баба ми цял живот на климатици живяла жената и аз сега да не съм назад
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #42
                          Би трябвало като си на градско и с климатик температурата да ти бъде малко по стабилна и ниска тъй-като перката му трябва да е постянно включена(провери го това). А на извънградско да тие малко по висока тъй-като тормозиш двигатела повече, а охлаждането си е от скороста само. Но наистина на снимката ти е доста висока темп. Аз лично го имах същият проблем и ходих до Ванто. Те смениха антифриза и почистиха радиатора (беше многооо зле) но не мисля че се оправиха драстично много нещата.
                          FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MJT '09
                          FIAT BRAVO 1.6 16V '97

                          Коментар


                            #43
                            Здравейте, колеги!Повдигам тази стара тема, защото имам питане за температурата на охладителната течност.Решил съм да слагам обикновена газова, на която ключът ще превключва на газ на обороти, затова искам да знам къде приблизително е 40 градуса на уреда на таблото.Качил съм снимка, която е на колега от АХМ-АУТО форума, той е отбелязал градусите, но е писал, че не е сигурен, само предполага.Колата е Браво 1.6, ’96 г. Термостатът отваря 2 черти преди средата /на 80 градуса на снимката/. В аутодата излиза, че отваря в диапазон 81-85 градуса.Според мен за тази кола е 81, защото е правена за Италия.Ако някой е правил замервания, моля да сподели дали е както на снимката.Благодаря предварително!
                            Прикачени файлове
                            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                            Коментар


                              #44
                              slav4o_p написа:
                              Здравейте, колеги!Повдигам тази стара тема, защото имам питане за температурата на охладителната течност.Решил съм да слагам обикновена газова, на която ключът ще превключва на газ на обороти, затова искам да знам къде приблизително е 40 градуса на уреда на таблото.Качил съм снимка, която е на колега от АХМ-АУТО форума, той е отбелязал градусите, но е писал, че не е сигурен, само предполага.Колата е Браво 1.6, ’96 г. Термостатът отваря 2 черти преди средата /на 80 градуса на снимката/. В аутодата излиза, че отваря в диапазон 81-85 градуса.Според мен за тази кола е 81, защото е правена за Италия.Ако някой е правил замервания, моля да сподели дали е както на снимката.Благодаря предварително!
                              Филмираш се излишно,обикновена газова я палиш директно на газ или чакаш малко и я обръщаш на газ,само не я гаси веднага
                              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                              EX.Fiar Ritmo 105TC

                              Коментар


                                #45
                                viktorsterev написа:
                                ,обикновена газова ......само не я гаси веднага
                                Това как да го разбирам? Какво искаш да кажеш?

                                Коментар

                                Working...
                                X