Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показание на уреда за температура на охлаждащата течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Показание на уреда за температура на охлаждащата течност

    Вчера като се връщах от морето при тези горещини от 35 до 40 градуса през цялото време стрелката на температурата ми беше над половината с включен климатик и скорост 120 до 150 км/ч ако някой е пътувал вчера при подобни условия нека да сподели как е било при него.А ето и снимка на уреда малко е размазана защото снимах на магистралата с около 160 км/ч.
    Прикачени файлове

    #2
    Явно ще е от климатика, защото на мен днес при 36 градуса навън ама без климатик в града ми беше около 1 до 2 чертички над средата. А като засилих на околовръстното падна една черта под средата.А на теб при тези скорости не ми се струва нормално да държи такава висока температура.
    Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
    Преди: Браво 1,6 16в SX

    Коментар


      #3
      И при мен като влязох в града а и при скорост 90/110 км/ч стрелката си беше в средата.това показание на снимката беше при по високи скорости а най-вече като стъпих на магистралата/Тракия/ там към 15 часа вчера на слънце сигурно беше 50 градуса, казвам го защото като спрях на ОМВ-то просто беше някакъв ад от вън имах чуството че влизам в пещ.

      Коментар


        #4
        Колеги,не забравяйте,че при скорости над 120 има голямо въздушно съпротивление и двигателя се товари доста.Като сложиш климатика и най-вече външната температура-резултата е налице.На моята Темпра/ без климатик /тия дни показанията са 90 и понякога една черта отгоре.Обикновенно съм на една черта под 90 и рядко 90 и нагоре.Така,че едва ли трябва да има някакви съмнения за нередности в охладителната системе.Успех
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Така,че едва ли трябва да има някакви съмнения за нередности в охладителната системе.Успех [/quote]Благодаря ти и аз съм на същото мнение но ми е интересно ако някои вчера е карал при подобни на моите условия дали е имал същите показания като при мен.

          Коментар


            #6
            Вчера се връщах от яз.Искър следобед и дори при спускането температурата ми не падна под 90.
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              аз пътувах по-раноно като стана към 11 часа и при скорост около 130 стрелката беше малко над средатавсичко е нормално
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                sev написа:
                аз пътувах по-раноно като стана към 11 часа и при скорост около 130 стрелката беше малко над средатавсичко е нормално
                Блаодаря започвам да се успокоявам.Между другото сега си спомням че и предишните ми коли които съм имал от марка Фиат,/ Регата Типо и Темпра/ винаги са държали висока температура особено при работа на място.Дали това не е нормално за Фиат ?

                Коментар


                  #9
                  Това зависи и от термостата,нали
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #10
                    lu40 написа:
                    Това зависи и от термостата,нали
                    Не знам не съм сменял досега термостат имали вероятност да е запушен и от това да вдига температурата ?

                    Коментар


                      #11
                      http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8251но явно си имал подобни проблеми и с Темпрата преди да си вземеш Бравата... http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7816
                      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                      --- в сърцето завинаги... ---
                      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                      Коментар


                        #12
                        chuni написа:
                        lu40 написа:
                        Това зависи и от термостата,нали
                        Не знам не съм сменял досега термостат имали вероятност да е запушен и от това да вдига температурата ?
                        Ако е запушен,да си я прегрял вече.

                        Коментар


                          #13
                          peho написа:
                          chuni написа:
                          lu40 написа:
                          Това зависи и от термостата,нали
                          Не знам не съм сменял досега термостат имали вероятност да е запушен и от това да вдига температурата ?
                          Ако е запушен,да си я прегрял вече.
                          Виждам че си с Брава при теб къде стои стрелката на температурата

                          Коментар


                            #14
                            Малко преди средата и на нея,зависи от горещината навън и как и къде карам.Когато включа климатика показанието минава малко над средата,но не чак колкото твоето.Обаче при мен си мисля че климатика не работи много добре,трябва му допълване сигурно и от това си мисля,че не отделя много голяма температура отпред пред радиятора за охлаждане на антифриза,заради това може да не ми се качва толкова температурата,а и не съм карал в големите горещини дълго време.

                            Коментар


                              #15
                              Аз на моя климатик му направих пълна профилактика /доливане фреон смяня филтър и др./,а сега се замислям че миналото лято /преди да направя профилактиката/ стрелката не ми се вдигаше чак до там.

                              Коментар

                              Working...
                              X