Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Slavi_Lancia написа:
    Сега гледам за Бисмарк по НГ , апа и много ще оцапаме темата на Емо, ще кажа само на кратко: От това колко са завити щуцерите в реиката зависи какво разстояние над тях ще остане за буталцата да се вдигат на горе от ел-магнита и да отварят щуцера за преминаване на газ към мотора. Ако тея щуцери не са калибрирани а са завити е така до откат както бяха при мен, стержените-буталцата ( както ги наричат някои) отварят различно и от там и не може да се направи хубава и еднаква смес за всеки цилиндър. Когато в София в сервиза на Бигаз правиха моята реика, човека веднъж мереше от челото на буталото до основата на цилиндъра, след тва мереше от основата на реиката до челото на щуцера, смяташе на елката нещо и нагласяше щуцера. Това е ако знаеш предварително колко трябва да е разстоянието при отворено клапанче. Аз съм калибрирал реика но преди да сваля щуцерите и да ги сменя с другите измерих с дълбокомер колко точно всеки щуцер е навит в корпуса, и така смених новите без да се налага тази сложна калибрация. Лошото е че нито запомних нито записах тези стоиности, сега щях да знам колко е нормалното разстояние което клапанчето отваря при задеистване на ел-магнита.За О-пръстените, те са едни съвсем дребнички иам няма 1мм. дебели и към 4мм диаметъра, намират се отгоре на буталцето и служат за буферчета да не се блъска буталото в цилиндъра и да чука, но понеже са много тънки след известно време се смачкват и реиката почва да трака, верно струват по 10 стотинки, не толкова струват обаче ако отидеш да ти ги сменят в некои сервиз поискаха ми 40 лева те от змия вълна стригали ли са хихихи. Смяната е лесна и не се нарушава калибрацията, просто ги сменяш едно по едно почистваш буталцата от разните мизерии заедно с пружинките и сглобяваш, реиката после мърка , е за известно време поне, но операцията е проста и евтина 0,40лв за 4 те пръстена не пречи да се прави на всяко разтракване дори на място без да се сваля реиката.
    Благодарности за изчерпателната информация.emzo аз вече се оправих с таблицата и всичко описах в темата ми в КЛБ http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...242873#p242873
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      Slavi_Lancia написа:
      От това колко са завити щуцерите в реиката зависи какво разстояние над тях ще остане за буталцата да се вдигат на горе от ел-магнита и да отварят щуцера за преминаване на газ към мотора. Ако тея щуцери не са калибрирани а са завити е така до откат както бяха при мен, стержените-буталцата ( както ги наричат някои) отварят различно и от там и не може да се направи хубава и еднаква смес за всеки цилиндър.
      Слави, за кои щуцери точно говориш:Щото така като ги гледам те просто се навиват, докато свърши резбата.На мен ми въртяха на ръка ей тия (винтове или не знам как да ги нарека):
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        Е тея дето се завиват на реиката от долу бронзовите, с тях при Бигас се калибрира, но при теб калибрацията е от горе в сърцевината на цилиндъра има болт цапнат с червено, което пък ще рече че би трябвало да е калибрирана и да не я закачаш Инак реиката изглежда чудесно п.п. сега допрочетох..., кои ти въртя тея винтове и с каква цел?????? някои калибрира реиката или му скимна да вътри ???
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #34
          Ако са въртяни винтчетата отгоре, трябва наново да се калибрират клапанчетата.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #35
            Въртени са.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Това трябва да е КИТ-а за калибриране.Не мисля, че са я разбъзикали ама знае ли се
              Прикачени файлове
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #37
                Ихааа, де намери тва модерно нещо моя кит за калибриране е с уста, един път съм го правил ама заспа Как въобще им е дошло на ума да въртят е така едно към гиотере калибрацията не знам.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #38
                  Точно това е кита. Мисля,че си струва да се съберем няколко човека от форума и да го купим.Така ще можем профилактично да си правим промивка на рейките и да ги регулираме. Бях чел по руските форуми,че препоръчват за рейка Рейл да се пренастрои хода на буталцето (плунжера) още на нови рейки.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #39
                    Всяка рейка има определени стойности за ход на буталцата, след изминаване на повече километри или ползване на некачествена газ, тези стойности често се променят и оттам променят подаваното към мотора гориво. Желателно е след пробег от 50-60 000 км. рейката да се провери и да се калибрира с висока точност на специален микрометърен стенд. http://www.eurogas-bg.net/info_components.phpПолезно инфо въпроса е всички сервизи за газ ли го правят.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      Точна настройка не се прави с ролетка, шублер, микрометър. Прави се с измерване на разход за единица време. По този начин бяха и означенията на жигльорите за карбуратор. Не винаги означението на тях е диаметър, а милилитри са минута, при определен воден стълб.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #41
                        току що разпробих от 2.1мм на 2.4мм (както излиза на всички калкулатори), но на празен ход гасне.Нямам кабел и не мога да видя, какво се случва.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          dudulia написа:
                          Точно това е кита. Мисля,че си струва да се съберем няколко човека от форума и да го купим.Така ще можем профилактично да си правим промивка на рейките и да ги регулираме. Бях чел по руските форуми,че препоръчват за рейка Рейл да се пренастрои хода на буталцето (плунжера) още на нови рейки.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124336
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #43
                            http://www.youtube.com/watch?v=Y321mAcLZYg
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #44
                              Выбор диаметра жиклеров. Предварительно, для форсунок валтек 3 Ом и им подобных,можно расчитать по формуле:D=P/10k, где D- диаметр жиклера в мм.Р- мощность двигателя в кВт.К- количество циллиндров.Рекомендуется применить жиклер меньшего диаметра, чем расчетный. Окончательнымкритерием является длительность газового импульса на х.х., в установившемся режиме и напрогретом двигателе. Оно должно быть 5-5,5мс.Дифференциальное давление регулируется в редукторе при работе двигателя на газе.Нормальным считается диф. давление в пределах 0,9 - 1,1 Бар. В случае более мощныхдвигателей, можно поднимать до 1,1 -1,2Бар. Еще более высокое давление нужно выставлять, еслив качестве топлива применяется метан.
                              Oт ПДФа на тамоната.Д= 96квт/10*4 = 2.4ммНалягане 09-1.1бар-аПри метан още по-високо, колко обаче .... бабини им трънкини.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #45
                                emzo написа:
                                Oт ПДФа на тамоната.Д= 96квт/10*4 = 2.4ммНалягане 09-1.1бар-а
                                За 108 квт колко ще са 3,6 ли?
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X