Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Емо хубаво си настроил но само не разбрах защо си казал на компа че работи на обикновена газ а не на метан. :D

    Коментар


      #17
      В софта е зададено CNG, не знам защо излиза така в конфиг файла.Пак ще видя утре. Предполагам ЕКУ-то си сменя чрез тази опция някакви предварително зададени му настройки.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Баш на LPG е било, дадох го на CNG и почнаха да играят оборотите на празен ход.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          Емо аз не съм голям спец ама тея 2,1мм на дюза са много малки бате за метан, мисля си че под 3мм нема да паднеш за тея коне и за CNG прост пример ще ти дам само, газова печка която може да бачка на газ и на метан има два комплекта дюзи, при нея знаеш че всичко е ясно няма реглаж на налягане, и там метановите дюзи са с два пъти по големи отвори от газовите. На моя фиат 103 коня на газ дюзите бяха на 2,3 мм на 1,1 налягане, напраи сметка при тебе колко трябва да са като имаш предвид че хем си повече коне, хем си на метан а до колкото съм запознат метана е в по високо съотношение гориво въздух от тва на ЛПГ въздух. Слагаи 3мм сложи 1,3-1,5 и да видиш как ще заспи, аааа обаче обърни внимание щуцерите на реиката колко мм са, да не стане ти долу да сменяш размери пък те горе да са 2,5 и да си е все тая, на реиката винаги трябва да са по големи или равни на долните.Тоест саморедактирам се да не се объркаш, щуцерите с които определяш размера било то на реиката или на колектора трябва да бъдат съобразени с другите. Примерно ако определяш с реиката то на нея ако сложиш 3мм долния на колектора не може да е 2,5мм, може да е по голям или равен но не и по малък, защото така тои става определящ независимо колко голям ще сложиш на реиката.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #20
            Опааа, аз не знам размера на щуцерите в колектора.Ще питам после.Според калкулатор на Бардолини, при зададената мощност и моя изпарител и диф. налягане щуцерите трябва да са на 2.5мм.Обаче на 2.5мм не можа да се калибрира.Отгоре на дюзите в рейката, какво се регулира, че и там доста ги пипаха. Да не се окаже, че рейката ще трябва да минава реглаж.Изобщо тая рейка, читава ли е ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Малко кофти си я снимал, но има вероятност да се окаже че и там се регулира, и ако си пипал лекинко си се омазал но не е безвъзвратно. Реиката на Бигаз е подобна, при нея освен че щуцера и дупката му играя роля за сместа , също така от ОГРОМНО значение е колко е завит щуцера в реиката, иначе казано щуцера се калибрира към буталцето което го затваря. Всеки щуцер индивидуално се калибрира към буталцето. Има два вида калибровка, бърза и лесна или прецизна и изнервяща Първата е за по непретенциозните , до колкото разбрах ти няма да се разминеш с нея щото обичаш да изпипваш нещата, но преди да изпиша камара приказки, искам да снимаш реиката хубаво от 4 страни, ако може да свалиш и магнитите от нея. Ако не ти се занимава със снимки макар че си цар поне я разгледаи и ми кажи на щуцерите има ли странични малки болтчета които играят роля на законтрящи. Демек завиваш щуцера и законтряш с болтчето за да не се саморазвии. А, моли се да няма Ако има такива болтчета тогава щи обяснявам как се калибрира
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #22
                Няма такива болтчета.Това което пипаха е отгоре на самите инжектори/елетромагнити или к’вото са там.Лошото е че преди малко прецаках кабела и чак утре ще имам нов.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  А хубуу, аз се надявах че друга фирма няма да повтори тва недоразумение на Бигас, начи няма кво да си разбъзикал, само може за лично успокоение, щото гледам че щуцерите на реиката са ти правени а не са фабрични да провериш дали всяка дюза има еднаква пропускливост, малко е относително но ако някоя е много зле ще я усетиш. Хвани някои д аподава ток на вскя дюза поотделно пък ти надуваи през маркуча и гледаи всички ли като отворят пропускат еднакво. За тоя екперимент реиката трябва да е свалена. Един колега от варна беше купувал няква Стар газ и каза че и неговата реика се калибрирала, а както я купил въобще нямала никва калибрация, всяка дюза си пускала колкото и скимне. Тва се влияе от това колко високо се вдига буталцето над дюзата когато я отваря. Ако примерно се вдига на 2мм Ок но ако едното се вдига на 1мм, пък другото на 1,5 третото на 0,8 сам се сещаш що не можеш да си опрвиш настроиките на колата. Та провери това нещо за да си сигурен че всички отварят еднакво.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #24
                    Slavi_Lancia написа:
                    А хубуу, аз се надявах че друга фирма няма да повтори тва недоразумение на Бигас,
                    За кое недарозумение на biGas става дума?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      Tornado написа:
                      Slavi_Lancia написа:
                      А хубуу, аз се надявах че друга фирма няма да повтори тва недоразумение на Бигас,
                      За кое недарозумение на biGas става дума?
                      за рейката за кое калибрации простотии, за смяна на дюзи тряя калибрираш реика, кабелчетата на бубинките пък са с измекярска изолация дето се чупи , а опазването на кабелчетата да не се скъсат от бубинките си е истинско предизвикателство. Само не ми обясняваите сега че реиката ми е на топло и от тва се е втвърдила изолацията или че ми се мандахерцат кабелите и за тва се късат А и да не забравя бърже бърже се разтраква, от горе са едни мижави О-пръстенчета дето като си чукнат главите 5 пъти в корпуса и вече са се смачкали. Такива ми ти работи, инак хубава желязна цялата като я видиш вдухва доверие но до тук
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #26
                        На клапанчетата се регулира хода на плунжера, винтчето е отгоре на цилиндъра на клапана. Ако са ги разбъзикали, трябва нова настройка, да имат еднакъв ход.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #27
                          Slavi_Lancia написа:
                          А хубуу, аз се надявах че друга фирма няма да повтори тва недоразумение на Бигас, начи няма кво да си разбъзикал, само може за лично успокоение, щото гледам че щуцерите на реиката са ти правени а не са фабрични да провериш дали всяка дюза има еднаква пропускливост, малко е относително но ако някоя е много зле ще я усетиш. Хвани някои д аподава ток на вскя дюза поотделно пък ти надуваи през маркуча и гледаи всички ли като отворят пропускат еднакво. За тоя екперимент реиката трябва да е свалена. Един колега от варна беше купувал няква Стар газ и каза че и неговата реика се калибрирала, а както я купил въобще нямала никва калибрация, всяка дюза си пускала колкото и скимне. Тва се влияе от това колко високо се вдига буталцето над дюзата когато я отваря. Ако примерно се вдига на 2мм Ок но ако едното се вдига на 1мм, пък другото на 1,5 третото на 0,8 сам се сещаш що не можеш да си опрвиш настроиките на колата. Та провери това нещо за да си сигурен че всички отварят еднакво.
                          Слави,на това му се вика регулиране хода на буталото. След като рейката е пипана,според мен нека да отиде някъде,където има стенд и да му регулират хода на буталото на 4-те инжектора,за да е сигурен,че ще са с еднакъв дебит.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #28
                            muns61 написа:
                            На клапанчетата се регулира хода на плунжера, винтчето е отгоре на цилиндъра на клапана. Ако са ги разбъзикали, трябва нова настройка, да имат еднакъв ход.
                            Ба, така е на модерните реики може и неговата да е такава ама каза уж че не е пипал там, но на БиГаз се регулира долу от щуцера, от горе няма болт.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #29
                              Slavi_Lancia написа:
                              за рейката за кое калибрации простотии, за смяна на дюзи тряя калибрираш реика, кабелчетата на бубинките пък са с измекярска изолация дето се чупи , а опазването на кабелчетата да не се скъсат от бубинките си е истинско предизвикателство. Само не ми обясняваите сега че реиката ми е на топло и от тва се е втвърдила изолацията или че ми се мандахерцат кабелите и за тва се късат А и да не забравя бърже бърже се разтраква, от горе са едни мижави О-пръстенчета дето като си чукнат главите 5 пъти в корпуса и вече са се смачкали. Такива ми ти работи, инак хубава желязна цялата като я видиш вдухва доверие но до тук
                              Добре де обяснението е добре дошло.За кабелчетата съм съгласен ,но за каква калибрация и какви о-пръстени и глави чукащи се става дума?
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #30
                                Сега гледам за Бисмарк по НГ , апа и много ще оцапаме темата на Емо, ще кажа само на кратко: От това колко са завити щуцерите в реиката зависи какво разстояние над тях ще остане за буталцата да се вдигат на горе от ел-магнита и да отварят щуцера за преминаване на газ към мотора. Ако тея щуцери не са калибрирани а са завити е така до откат както бяха при мен, стержените-буталцата ( както ги наричат някои) отварят различно и от там и не може да се направи хубава и еднаква смес за всеки цилиндър. Когато в София в сервиза на Бигаз правиха моята реика, човека веднъж мереше от челото на буталото до основата на цилиндъра, след тва мереше от основата на реиката до челото на щуцера, смяташе на елката нещо и нагласяше щуцера. Това е ако знаеш предварително колко трябва да е разстоянието при отворено клапанче. Аз съм калибрирал реика но преди да сваля щуцерите и да ги сменя с другите измерих с дълбокомер колко точно всеки щуцер е навит в корпуса, и така смених новите без да се налага тази сложна калибрация. Лошото е че нито запомних нито записах тези стоиности, сега щях да знам колко е нормалното разстояние което клапанчето отваря при задеистване на ел-магнита.За О-пръстените, те са едни съвсем дребнички иам няма 1мм. дебели и към 4мм диаметъра, намират се отгоре на буталцето и служат за буферчета да не се блъска буталото в цилиндъра и да чука, но понеже са много тънки след известно време се смачкват и реиката почва да трака, верно струват по 10 стотинки, не толкова струват обаче ако отидеш да ти ги сменят в некои сервиз поискаха ми 40 лева те от змия вълна стригали ли са хихихи. Смяната е лесна и не се нарушава калибрацията, просто ги сменяш едно по едно почистваш буталцата от разните мизерии заедно с пружинките и сглобяваш, реиката после мърка , е за известно време поне, но операцията е проста и евтина 0,40лв за 4 те пръстена не пречи да се прави на всяко разтракване дори на място без да се сваля реиката.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X