Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за Гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Само да напомня, че второинстанционен съд е Административен съд - Пловдив. Това е известна гаранция за намалена шуробаджанащина.

    И ако това ще те успокои - по закон за без Г.О. се спира автомобила от движение и се отнема СУМПС на водача.
    Това, след мотивирана заповед на ръководител. Но 90% от полицаите нарушават закона и го правят без заповед.

    Чл. 172.
    (3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) В случаите по чл. 171, т. 1, букви "б", "е" и "ж"свидетелството за управление на моторно превозно средство на водача се изземва със съставянето на акта за установяване на административното нарушение.

    Можем да се радваме, че не се е случило.
    Още нещо, което малко може би ще е успокои - глобата е 250лв от тази година. През изминалата, започваше, от 400лв.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #47
      За коментара на pakumba разбира се че говоря общи неща, аз така и започнах "по принцип", не съм юрист и не знам тънкостите за присъди и т.н. затова написха наполовина, дето се казва на око. Колкото до обжалването не съм казал, че не трябва да го има, а че се използва в голям процент неправомерно, на принципа "мой човек". А това със захващането за точица или запетайка си е майсторлък на адвоката, така например Цецо Василев ще се окаже чиста водица ненапита с 5 милиарда евро в джоба.
      Колкото до автора на темата, нека си обжалва човека, нямам нищо против него и не го визирам в коментара си.
      Последна редакция от NikMar; 09.08.2017, 12:38.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #48
        Понякога без твой човек в съда си изгорял.
        Пример:
        Съдията е завършил ВИПОНД, и е работил като милиционер.
        Съдията от там решава, никога в съдебната практика, да не отменя милиционерско НП.
        Независимо колко незаконосъобразно е то.
        Ако ще да си стоял на дясната седалка, и да са ти написали акт за алкохол, а да има трима свидетели!
        Та така.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар

        Working...
        X