Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за Гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    6 години без никакво нарушение.
    Значи трябва 6 години да съм идеален :D
    this

    Коментар


      #32
      И не само 6 години . Даже и всички след шесте.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #33
        Значи трябва 6 години да съм идеален :D
        Не. Просто не трябва да те хващат
        Живот и здраве 2022 и аз ще взема златен талон...засега
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #34
          Ами аз съм си млад шофьор има няма половин година стаж .Иначе то затова е златния талон ако си забравил нещо колан или фарове да ти ги опростят .
          this

          Коментар


            #35
            Много смисъл няма в златния талон, защото реално не ти опрощават нищо, просто не ти взимат точки, което пък ако ти се случи веднъж така или иначе, а не е тенденция, след 2 години се възстановяват тия точки. Аз от 01.2015 имам златен талон, досега не се е налагало и да го показвам, дано така си и остане

            Коментар


              #36
              А бе има си разлика. Някак си лесно ти се разминават дребните провинения.
              99% съм сигурен, че ако имах златен талон, нямаше да ми пишат фиш за мръсен номер.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Доста вероятно е да не ти.Тва пък за пръв път го чувам,то моя номер винаги лъска а никога не съм го чистил :D единствено се чудя някога ако ми изгори осветлението на номера и не обърна внимание,че може да направят проблем..
                this

                Коментар


                  #38
                  А бе врътни едни 1000км зимата през нашите пътища и пак ще те питам дали винаги номерът ще ти е лъскав.
                  Отделно всичките познати около мен, които са с такива талони, не еднократно са споделяли, че като видят талончето, винаги са ги пускали за дребни провинения.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    Тва е хубаво щото от тука от там ти опростят 10/20лв ,колан,фарове,я си забравил книжката .
                    А тоя талон случайно да има определен пъти за използване или?
                    this

                    Коментар


                      #40
                      Immortal написа: Преглед на мнението
                      Аз например Застраховката ви наистина изтича в 23:59, и от тогава до сключване на следващата сте без застраховка - т.е. не е редно да карате колата. Не разбирам защо наричаш съвсем правилните действия на полицаите - гавра?
                      -Щото по буквата на закона е в нарушение жената, но никой не е наранен или ощетен. А къде по-големи престъпления се подминават с усмивка и се замитат под килима. И кво за 30 мин, докато си пуснем новата застраховка направихме 7-8 катастрофи и убихме две майки с деца на пешеходна пътека и пометохме спирка с десетима чакащи дядовци ли?
                      Аз бих ви глобил по същия начин, ако бях полицай. Какъв ви е проблема да си правите следващата застраховка както всички останали - няколко дни по-рано?!?
                      -Естествено, че на чужда гръб и сто тояги са малко, после може жената да се самосезира и да полежи в кафеза да се поусети, кво са тва идеали и сталинистки методи. Че явно малко ни е било 50-60 години под ботуша братски. Но колега, и ти си се молил като циганче и си правил мили очички, че Сливен ти е далече, като са те спряли, а си карал над ограничението и си изпреварвал на забранено, нали? Но никой май не ти чете морал в стил "Ако бях Аз". А ти си създал реална опастност както за себе си, така и за др участници. Ама нали документите са изрядни. Както и да е.
                      Глобата би трябвало да е от 400 до 600 лв.
                      -250 според последните изменения от минала година. Интересно, че на майка ми застраховката е 165лв за година, нали ?Престъпник от класа, без идеали и морал. Направо си е за Белене.
                      Вероятно обаче ще ви направят компромис, тъй като е видно, че предходната застраховка е изтекла на предния ден. Случва се човек да забрави, да не му остане време... предполагам, че ще ви напишат НП за по-малко пари.
                      -Не, не и не. "За бедната кокошка", колкото и да мразя чалгата, тоя мангал си е го казал по-добре и от Нострадамус.
                      Пиши като излезе акта.
                      Пиша:
                      Ето го и шиб@§№то Наказателно Постановление. Тоя Янчо Давчев-селския бек е най-големия цървул в околията. Да се чуди човек, кой го е уредил в полицията, може би майка му общинския съветник? Маргарита Давчева ЛИНК

                      Ще си го платим, от тва не се умира. Ама и тая ще умре.
                      Click image for larger version

Name:	НП-07.08.2017.jpg
Views:	1
Size:	219,2 KB
ID:	2094871

                      Tempras написа: Преглед на мнението
                      Сега ти избираш дали да обжалваш, или да си платиш.
                      Чак след това може да псуваш.
                      Друже, кво да му обжалваш, като си виновен по всички обвинения според буквата на закона? Тук не става въпрос за вина и кой крив и кой прав, а защо се стига до такива ситуации като "всички сме равни?". За човещинка говоря най-малкото.
                      Пред кой да го обжалвам, арменския поп?, та аз даже не съм потърпевш, а само представям събитията!
                      Виновен ли си-ДА. Изтекла ли ти е застроховката снощи в 23:59-ДА, в 08:50 на др ден спират ли те за проверка-ДА, застраховка-НЕ.
                      Кво повече?
                      250 кинта назад ли си-определено, що? Щото нямаш застраховка. Що нямаш застраховка, щото бяха 4 почивни дни, що не отиде пеш да си я пуснеш? Щот си мислех, че при такива обстоятелства, все ще се намери един по-съвестен полицай евентуално да Ви каже, "оставете си колата тук, оправете си застраховката и се върнете да оправим нещата".
                      Ама не," дай си малкия талон, аз щи напиша АКТА, ти пак иди си пусни застраховка и ми донеси копие да си ти дам талона".

                      Не било гавра, гледали си работата?! В кой свят живееш друже, а си общително момче. Пътуваш срещаш се с хора, общуваш, а още вярваш в законите, написани да облагодетелстват едни и да съдират кожите на други. Ама карай, всеки си съди по собствената черга. И аз ако взимах по 2-3 хилки на месец щеше ми е от единия крачол в другия, ама жалко че са... на санитарния минимум.
                      Та събираме пари от май месец да може да насмогнем на тая тъпня, от нищо-нещо. Ама весел съм, ей тука във форума майтап да става. Поне е безплатно да те понахокат тука за самочувствие, ако не друго. Щот другите само с устна забележка и намигване се разминават. Друго си е да си нашо момче.
                      Последна редакция от pl4 8rp; 07.08.2017, 23:49. Причина: Редакция
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #41
                        Сега ти избираш дали да обжалваш, или да си платиш.
                        Чак след това може да псуваш.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #42
                          Е това с обжалванията не го разбирам, ще пиша по принцип. Човек нарушава закона, има доказателства за това, осъждат го по закон и той има право на обжалване. Разбирам да обжалваш ако наистина нещо не е направено по закон, но на каква база ще обжалва ако всичко си е по правилата, сигурно з/о има право на това? И на всичкото отгоре в съда тези жалби в голям процент хващат дикиш, цялата истина е в добрия адвокат и нашите хора в съда. Не искам и не пожелавам на никого разбира се да изпада в такива ситуации, но обжалването е най-вече за това да се намали наказанието и после от спортна страст. Всеки ден четем за убийства, изнасилвания и какво ли още не, а рецидивисти с по n на брой присъди се разхождат по улиците и си правят каквото искат. Хванат ги, заканят им се с пръст, а те им покажат среден и пак са на улицата. Ако пък ги осъдят си правят признания и по кратката процедура присъдата става наполовина, Е ПА ТОВА НЕ ГО РАЗБИРАМ ВЪОБЩЕ, къде е логиката?
                          Последна редакция от NikMar; 08.08.2017, 09:00.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #43
                            Говориш някакви...общи неща. Смисъла на обжалването е ако не са доволни страните, да се гарантира минаването на казуса през повече магистрати и така да се получи максимално точно наказание. Може да обжалва не само преследваният, а и прокуратурата, както често става. Изхода от обжалване може да е + или - на присъдата. При съкратено производство се намаля с 1/3, а не наполовина. Смисъла му е, че винаги има риск да не могат да докажат обвиненията и така остава с 0 присъда.
                            В конкретният случай от обжалване ще има смисъл ако НП го провери юрист и види нещо, за което може да се хване. Нещо "техническо", някаква грешка, допусната при самото писане и т.н. На самото нарушение какво да му обжалва човека, като няма гражданска?
                            Последна редакция от pakumba; 08.08.2017, 16:05.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #44
                              Така и не разбрах каква беше тази пледоария насочена към мен в пост 40.

                              А защо законът допуска възможност да се обжалва при виновно извършено нарушение, проверете ЗАНН.

                              Или вижте Конституция на РБ, чл.4.
                              Според конституцията, България все още е правова държава.
                              Ако някога това се промени на "полицейска държава", да премахнат тогава, възможностите за обжалване.
                              Последна редакция от Tempras; 08.08.2017, 16:32.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар


                                #45
                                Колега, ти си пич и те разбирам!

                                Tempras ,
                                не е към теб насочена пледоарията, а само пъривя абзац, че @бания-@бан, бития-бит. Яд ме е, че в малките населини места си знеам дереджето и при всяка удадена възможност от чиста злоба и лична неприязън се правят тея изпълнения. Пред кой да го обжалваме, като тея са оплетени като свински черва и местния прокурор, съдия, ръководство, селския съвет са една и съща пасмина. Тука има двама дето могат да пишат актове и на тоя майка му е председател на общинския съвет. Кой ще му обори акта, като няма да влезнат пари в бюджета да имат за папане?

                                По-скоро обръщението ми е към колегата, който ни чете яко морал, не само на нас де, а на много колеги от форума, дръзнали по един или друг начин да изразят негодуванието си от родната съдебна система, законодателство, уреждане на каквито и да е обществени дела и неправомерните и измукани от пръстите на ръцете нелепи наказания.
                                Явява се морален стожер на обществото. Непоклатим идеалист и борец за правда.

                                Както наскоро чух една чужда поговорка" най-лошия тиранин е дребнавия такъв".

                                Разбирам, че твоето изказване е без лоши чувства към патилата ни, и ти самия таиш симпатии към хора попаднали под бича на "лошия късмет", но Човекът да съди всички подред, щото изразяват личното си мнение и правото си на свободно изказване в публичен форум ми дойде малко в повече.

                                Нито е страна по спор, нито е ощетен, нито някой му иска пари. Но с най-големия си авторитет почва "Ако бях АЗ", после в друга тема с най-голяма охота споделя, как бил направил две нарушения-изпреварва с превишена скорост на непозволено място и го спират, ама нали е ТОЙ, се примолва видиш ли, че бил на 400 км от там където е регистриран и да му спестят разходката, да не му пишат актове.
                                Ама нали ние с тоя бастун главния там къв е автоконтрольор ли, живеем през две къщи, що да ни жалят. Хакай здраво актовете и "Лельо Ване, лош късмет".

                                Тва е парадокса, тва е жалкото в случая. Че докато за 10-15 мин чаках в колата да й напишат акта, оня с палката колко ги пусна да минат, някои си профучаха и така в пълна идилия живота продължава. Нищо лошо. Тая година на Бравата застраховката ни е 250+165+ разни таксички за превод да кажем коло 10 лв=430 лв/ще бъде оправено в рамките на няколко дни/. И така, новите зимни гуми ще останат за догодина. Нарочно го казвам, да има закво да ме нахока моралиста на форума, че без гуми има по-голяма вероятност да утрепеш някой. Тва е нашият дан към обществото, благодарение на родната милиция.
                                Поздрави на всички
                                и отново призовавам, гледайте документите да са наред, да не забравите, я ГТП да минете, да не дава Господ и ГО да пропуснете, а пък за винетката... направо на бесилото.
                                Тук няма поука, само една тъжна лична история, дето утре никой няма да я помни.
                                Последна редакция от pl4 8rp; 08.08.2017, 20:11. Причина: Поправка на правописа тук-там
                                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                                Коментар

                                Working...
                                X