Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за Гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това с лаптопите съм го виждал в Италия,рано или късно и тук в майка България ще стане така!!!!!
    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

    Коментар


      #17
      Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка.......................2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до сключването й;......................Чл. 172. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) Принудителните административни мерки по чл. 171, т. 1, 2, 4, т. 5, буква "а" и т. 6 се прилагат с мотивирана заповед от ръководителите на службите за контрол по този закон съобразно тяхната компетентност или от оправомощени от тях длъжностни лица.
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #18
        Здравейте колеги,

        ново питане относно актуална информация за акт написан заради липсваща "ГО".

        Та така, след празниците, тази сутрин майка ми се качва в автомибала, който си е на нейно име да ходи да оправи ГТП и ГО. По принцип си ходим по едно и също време всяка година, около тази дата 17.04.
        За зла беда по пътя я спира патрулен автомобил на КАТ и й съставят АКТ за нередовна гражданска. Разбира се старата полица е изтекла снощи на 17.04 в 23"59 мин. След кратки обяснения, че е въпрос на 200-300 метра ии 10-15 мин да стигне до пункта на ГТП и да й подновят полицата, служителят на закона просто й казал "лош късмет госпожо, подлежите на санкция".
        Взел малкия талон и й казал, "идете си направете ГО, ще ви върнем талочнето след представяне на копие на ГО и с него сте на ГТП".
        При въпроса "защо е било нужно да й съставят акт", й отговороли че при проверката им в компютъра в колата показало нарушение и оттам те били с вързани ръце, защото ги следили с три камери в служебния автомобил.
        Ходила до двама адвокати да се жалва, ама и двамата я отрязали, че по закон е в грешка и всичко, което може да направи е да си чака наказателното постановление, а в този три дневен срок може само да напише възражение, но нямала правни основания. Като дойдело НП, тогава вече можело то да се обжалва.

        Общо взето неприятна случка, и въпроса тук е, в какви срокове горе-долу и каква сума трябва да отделим от семейния си бюджет за тази нелепица? Не успявам да намеря нещо актуално, а от самосебе си се подразбира предполагам, че не съм на себе си от яд, как може да има такива... блюстители на "закона". Да сме живи и здрави по-важното.
        Не ми се пита какво може да се направи в случая, че то е ясно, че е нищо, но ако някой е преминал успешно през такава гавра нека сподели.
        Ще приложа една снимка на акта, но е като египетски йероглифи и нищо не му разбирам, даже по кой член и алиниея е наказанието, а и също снимка на плащанията ни на ГО през годините, че все ще се намери някой да ни набеди, че сме рецивидисти и тарикати да изкрънкаме някой ден без ГО.

        Поздрави!
        Click image for larger version

Name:	Akt.jpg
Views:	1
Size:	228,9 KB
ID:	2094583Click image for larger version

Name:	Гражданска.jpg
Views:	1
Size:	190,6 KB
ID:	2094584
        Последна редакция от pl4 8rp; 18.04.2017, 16:42.
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #19
          Аз пък сега бях до кат по една работа и на гишето едно момче отишло да си търси талона щото го спряли,че бил с нередовна гражданско обаче тя била активна сичко точно,НО застрахователката му сбъркала първата буква от номера и е станало мазало , той даже не е разбрал .... абе тука сичко е трагедия с тая държава.
          this

          Коментар


            #20
            pl4 8rp написа: Преглед на мнението
            все ще се намери някой да ни набеди, че сме рецивидисти и тарикати да изкрънкаме някой ден без ГО.
            Аз например Застраховката ви наистина изтича в 23:59, и от тогава до сключване на следващата сте без застраховка - т.е. не е редно да карате колата. Не разбирам защо наричаш съвсем правилните действия на полицаите - гавра? Аз бих ви глобил по същия начин, ако бях полицай. Какъв ви е проблема да си правите следващата застраховка както всички останали - няколко дни по-рано?!?
            Глобата би трябвало да е от 400 до 600 лв.
            Вероятно обаче ще ви направят компромис, тъй като е видно, че предходната застраховка е изтекла на предния ден. Случва се човек да забрави, да не му остане време... предполагам, че ще ви напишат НП за по-малко пари.
            Пиши като излезе акта.

            Коментар


              #21
              https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.n...26&oe=594ECAA0 та по тая снимка може и направо нова тема да отворя какво ни предоставя държавата - ето на един колега от горивния филтър от нафтата на марешки кво има ..
              this

              Коментар


                #22
                Здрасти Дидо,

                конкретни въпроси-конкретни отговори. Месри за което.
                Морала и нравоучението са за друга тема, която ще е изпълнена със субективизъм, независимо заобикалящата ни среда.
                Гавра, какво е гаврата? Нищо или нещо? Пак субективно е май, да гледаш как ти пишат АКТ, покрай теб да минават с превишена скорост, не пуснати фарове, без колани, най-спокойно си лафят по телефона и спират да кажат здрасти на КАТ-аджията, а ти стискайки устни да си мислиш, "а ся от де да търся там си някви 400-600 щот не съм съумил да обясня на майка ми, че вече няма човещинка в тоя народ и трябва да си вържеш гащите 3-4 дена по-рано". Че по буквата на закона си виновен и го отнасяш като стой та гледай, ама като дойде време за заплата-сори мейт, ще почакаш седмица-две, че няма преводи.

                Както и да е, не му е тук мястото да размахваме пръсти един към друг, а не е и съд да поставяме присъди на грешките на другите. Става дума за грешка, пропуск и е нямало умисъл в действията на потърпевшия. И явно, ако беше "добър късмет" и не ни бяха спряли всичко щеше да е иначе. Нямаше да сме тарикати, дето чакат до последно Голям майтап, гавра,?Ква ти гавра, направо ми вдинаха самочувствието като ме оцениха толкова високо, някви си там 400-600 по преценка, иначе всичко е по буквата на закона.
                И понеже аз пиша текста, го представям в първо лице единствено число, да е по-разбираемо , НЕ че аз съм потърпевш. Но така се обезверяват хората, никой не търси съпричастност, не че ще я намери в интернет, като в реалния живот я няма.
                Живи-здрави, всеки плаща за своите си пропуски, ние ще си платим нашите и обеца на ухото за в бъдеще.
                Няма гавра, ква ти гавра? Само радост и щастие ни дебнат отвсякъде. Никога не съм бил по-щастлив всъщност. Но какво ли съм видял в живота?
                Внимавайте колеги, да не се разсеете по празниците, че щастието дебне отвсякъде, буквално навсякъде
                Гавра, няма гавра...закона е над всичко.
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #23
                  Интересно, но моя застраховател вече от няколко години десетина дни преди да ми изтече застраховката ми праща съобщение на телефона с което ми напомня.Също ми праща съобщения и за застраховките на жилищата ми и така нямаме и двете страни недоразумения.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #24
                    Всички искаме да живеем в нормална, правова държава, а като дойде ред да си изпълняваме задълженията като граждани, все търсим компромис.
                    Слагам и себе си в това число, не съм по-различен.

                    В продължение на написаното от Коцев - на мен тази година ми се обадиха и от пункта за ГТП, където бях минал миналата година, за да ми напомнят, че трябва да минавам пак след десетина дни. Без значение дали при тях или не.

                    Коментар


                      #25
                      Кофти стечение на обстоятелствата. Това е. Няма смисъл да обвиняваш никой, че друг е карал с телефон и т.н. Теб (заради преразказа от първо лице, както каза) са те спрели и глобили. След теб ще е следващия и т.н.
                      Това, че през това време е имало толкова нарушители, това показва какви сме самите ние, а не органите на реда. Още по-добре, че да кажем те не са искали подкуп. Регистрирали са нарушение и са си изпълнили задълженията. Това е. Може да вървим към по-светли времена, знае ли се.
                      Аз какво да кажа, като последния ми фиш е за неправилно пресичане като пешеходец, а предпоследния е за мръсен регистрационен номер. Ами малко тъпо ми стана, ама фактите са си факти и съм подходил към двете нарушения небрежно. Особено за мръсния номер, защото ми оставаха само няколко месеца, за да взема прословутия "златен талон". И ме занулиха. Сега живот и здраве след 10 месеца пак ми предстои поредния опит да го взема, ако не ме занулят до тогава отново за такива неща, защото обикновено другите точки на закона гледам да ги спазвам. Ама все няколко месеца преди заветната дата все нещо такова ми се случва.
                      Последна редакция от BO; 19.04.2017, 08:59.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        Лош късмет бих казал.
                        Малшанс.
                        Или пък добър - ако вместо да я спрат полицаите и да пишат акт, беше станала катастрофа със сериозни щети и ранени хора?
                        Та от тази гледна точка, пак е малкият дявол.
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          #27
                          Та колега понеже спомена златен талон той след колко години стаж се взима?И ако направиш дребно нарушение всички години на вятъра ли ходят?
                          this

                          Коментар


                            #28
                            коцев написа: Преглед на мнението
                            Интересно, но моя застраховател вече от няколко години десетина дни преди да ми изтече застраховката ми праща съобщение на телефона с което ми напомня.Също ми праща съобщения и за застраховките на жилищата ми и така нямаме и двете страни недоразумения.
                            И при мен застрахователката направо ми я носи у дома, тъй като ми е комшийка, така и вълкът сит и агнето цяло, на дъщерята пък й звънят за да я подсетят.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #29
                              Та колега понеже спомена златен талон той след колко години стаж се взима?И ако направиш дребно нарушение всички години на вятъра ли ходят?
                              6 години без никакво нарушение.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                pl4 8rp написа: Преглед на мнението
                                Здравейте колеги,

                                ново питане относно актуална информация за акт написан заради липсваща "ГО".

                                Та така, след празниците, тази сутрин майка ми се качва в автомибала, който си е на нейно име да ходи да оправи ГТП и ГО. По принцип си ходим по едно и също време всяка година, около тази дата 17.04.
                                За зла беда по пътя я спира патрулен автомобил на КАТ и й съставят АКТ за нередовна гражданска. Разбира се старата полица е изтекла снощи на 17.04 в 23"59 мин. След кратки обяснения, че е въпрос на 200-300 метра ии 10-15 мин да стигне до пункта на ГТП и да й подновят полицата, служителят на закона просто й казал "лош късмет госпожо, подлежите на санкция".
                                Взел малкия талон и й казал, "идете си направете ГО, ще ви върнем талочнето след представяне на копие на ГО и с него сте на ГТП".
                                При въпроса "защо е било нужно да й съставят акт", й отговороли че при проверката им в компютъра в колата показало нарушение и оттам те били с вързани ръце, защото ги следили с три камери в служебния автомобил.
                                Ходила до двама адвокати да се жалва, ама и двамата я отрязали, че по закон е в грешка и всичко, което може да направи е да си чака наказателното постановление, а в този три дневен срок може само да напише възражение, но нямала правни основания. Като дойдело НП, тогава вече можело то да се обжалва.

                                Общо взето неприятна случка, и въпроса тук е, в какви срокове горе-долу и каква сума трябва да отделим от семейния си бюджет за тази нелепица? Не успявам да намеря нещо актуално, а от самосебе си се подразбира предполагам, че не съм на себе си от яд, как може да има такива... блюстители на "закона". Да сме живи и здрави по-важното.
                                Не ми се пита какво може да се направи в случая, че то е ясно, че е нищо, но ако някой е преминал успешно през такава гавра нека сподели.
                                Ще приложа една снимка на акта, но е като египетски йероглифи и нищо не му разбирам, даже по кой член и алиниея е наказанието, а и също снимка на плащанията ни на ГО през годините, че все ще се намери някой да ни набеди, че сме рецивидисти и тарикати да изкрънкаме някой ден без ГО.

                                Поздрави!
                                [ATTACH=CONFIG]102961[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102962[/ATTACH]
                                Здравей колега,

                                Малшанс! Глобата тази година не знам колко е, но миналата на колега му взеха 250лв за изтекла гражданска. А аз возейки се с друг колега бях свидетел точно на такъв случай - изтекла вечерта на предишния ден. Полицая ни каза да паркираме колата, посочи ни от другата страна на булеварда някакъв офис на застраховател, каза ни там си изкарайте една и елате за колата. Между другото на мен също ми се случи веднъж да ми изтече гражданската но отидох с градския транспорт до офиса на застрахователя и си изкарах нова полица.
                                Fiat Coupe 1.8

                                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                                Коментар

                                Working...
                                X