Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Златен талон"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз като собственик на такъв талон да си кажа мнението. Фишът също се води за нарушение. Не трябва да имате никакви нарушения регистрирани с фиш или акт. Не случайно официалното име е - контролен талон за водач на МПС без наказания.А единственото нещо от което този талон ви спасява е отнемане на точки. Глобата си я плащате до последната стотинка. А дали помага, на мен лично ми свърши много хубава работа. Спряха ме без включни светлини и ме пуснаха без глоба и без да ми вземат талона
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      Колко трябва да се зъбиш на катаджията, че да ти напише фиш за мръсен номер?!?!?Де ги намирате такива катаджии бе!? Честно, направо не мога да повярвам.Мен са ме пускали без наказание, БЕЗ ДА ДАВАМ ПАРИ (никога не давам!!!), за следните нарушения:- не минат технически преглед за повече от 1 ГОДИНА назад;- превишена скорост 70 км/ч в населено място (с.Подслон край Стара Загора);- превишена скорост 130 км/ч на място с ограничение 80 км/ч (в края на магистралата край Чирпан - преди да пуснат участъка до Стара Загора);и други.Де ги намирате тия, дето пишат фишове за мръсен регистрационен номер, не знам. А и след всяка локва на пътя ли трябва да спирам да си чистя номера?!?Верно че въпрос на късмет, ама... просто разсъждавам от моята гледна точка... Пък после - ямболските катаджии били лоши
      Аз не съм ги търсил, те ме намериха Както си карам вчера културно и изведнъж до мен буркани - тинонио, пиу, пиу. Поглеждам аз през прозореца и от вътре ми махат.Спирам.- Добър вечер.- Добър вечер.- Еди кой си там, документите за проверка.- Извадих му всичко и му давам.- Той гледа, гледа, отиде пред колата и я погледна. Погледна и на стъклото лепенките за прегледа и гражданската.- Ако обичате слезте и елате при колата (те спрели зад мен).- Аз слизам и отивам при колегата.- Така, обърнете се към колата и си вижте номера.- Аз се обръщам и гледам номера мръсен.- Виждаме, че последно сте си мили стоповете, защото са малко по-чисти, ама номера е мръсен, не е бил измит.- Седнете си в колата и ние ще ви извикаме.- Викат ме да се подпиша на фиша.- Подписвам и се разделихме.Между другото ме накараха да си го избърша.Аз си го избърсах с една салфетка с надеждата да нямам проблеми, ама накрая си взех фиша.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        BO написа:
        Immortal написа:
        Колко трябва да се зъбиш на катаджията, че да ти напише фиш за мръсен номер?!?!?Де ги намирате такива катаджии бе!? Честно, направо не мога да повярвам.Мен са ме пускали без наказание, БЕЗ ДА ДАВАМ ПАРИ (никога не давам!!!), за следните нарушения:- не минат технически преглед за повече от 1 ГОДИНА назад;- превишена скорост 70 км/ч в населено място (с.Подслон край Стара Загора);- превишена скорост 130 км/ч на място с ограничение 80 км/ч (в края на магистралата край Чирпан - преди да пуснат участъка до Стара Загора);и други.Де ги намирате тия, дето пишат фишове за мръсен регистрационен номер, не знам. А и след всяка локва на пътя ли трябва да спирам да си чистя номера?!?Верно че въпрос на късмет, ама... просто разсъждавам от моята гледна точка... Пък после - ямболските катаджии били лоши
        Аз не съм ги търсил, те ме намериха Както си карам вчера културно и изведнъж до мен буркани - тинонио, пиу, пиу. Поглеждам аз през прозореца и от вътре ми махат.Спирам.- Добър вечер.- Добър вечер.- Еди кой си там, документите за проверка.- Извадих му всичко и му давам.- Той гледа, гледа, отиде пред колата и я погледна. Погледна и на стъклото лепенките за прегледа и гражданската.- Ако обичате слезте и елате при колата (те спрели зад мен).- Аз слизам и отивам при колегата.- Така, обърнете се към колата и си вижте номера.- Аз се обръщам и гледам номера мръсен.- Виждаме, че последно сте си мили стоповете, защото са малко по-чисти, ама номера е мръсен, не е бил измит.- Седнете си в колата и ние ще ви извикаме.- Викат ме да се подпиша на фиша.- Подписвам и се разделихме.Между другото ме накараха да си го избърша.Аз си го избърсах с една салфетка с надеждата да нямам проблеми, ама накрая си взех фиша.
        Стана ли дума дали ти си съгласен с така констатираното нарушение ? ... Иначе независимо дали е акт или фиш все си е нарушение, но тънката линия е че при хартиеният фиш е едновременно и наказание, просто облекчена процедура ...и за оранжевият талон след 6 г. пак опитай . Наказание е и НП със или без точки

        Коментар


          #19
          Колега ВО, има едно такова законче, че трябва да се виждат регистрационните табели и да са чисти и осветени, и не трябва да се закриват от товара на МПС. Не ми се рови да го търся. Има и една друга глупост, че ако в момента когато си отнесъл глобата, улицата е била кална, не пепелява а кална, вследсвие на което нмера ти се е замъсил, имаш право да съдиш общината за това че си наказан заради тяхната немърливост, по отношение чистотата на пътното платно. Подробности за процедурата не се сещам, ако не се лъжа миналата година го обсъждаха по телевизията точно този проблем. Ако пътя обаче е сух, нямаш извинение. А за да не се стига до такива нелепи глоби, поне номерата и осветлението си пддържай. Въпреки че може и за мръсни стъкла на авомобила да те глобят :D За тях поне се надявам че си ги чистиш за да виждаш :D Аз лично в такова гадно време, ако в момента е сухо си избърсвам номерата и стоповете, точно за да не отнеса някоа излишна глоба. На фаровете имам пръскалки, за тях съм спокоен.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            e те затова днес си измих и двете коли, че и на комшиите двете....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #21
              И аз имам такова талонче.Засега не мога да кажа дали ми върши работа. Просто го смених, защото старото се беше опърпало, а това оранжевото го ламинирах, за да избегна овехтяването на хартията.А и редовно ме плашат, че ще ми го вземат...от сорта на "Язък за хубавия талон...сега за каква глупост ще ти го вземем"...подудне, подудне малко и като види, че няма да има финансова полза от цялото говорене ме изпраща по живо по здраво и те така
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                BO, тази случка е с БМВ-то, нали...?

                Коментар


                  #23
                  Миналата година и мен ме треснаха с фиш но не за мръсен номер, а за изгорели крушки на номера.Оня се държеше арогантно, подскача и ми вика "Ами в тъмното как ще ти видя номера" а на мен на върха на езика ми беше да му отвърна "А, ти в тъмницата каква работа имаш" Но си замълчах. Сърбал съм попара като по-млад шофьор като се правих на отворен пред полицаите! На мен никога не ми е вървяло на полицаи, всички се държат отвратително. Днес една полицайка ми разказа играта - фиш за знак "СТОП"

                  Коментар


                    #24
                    Странно, при мен е обратното. Винаги са любезни, никога не съм попадал на арогантни, че даже и в повечето случаи минавам само с препоръка. Но и не правя груби нарушения де.

                    Коментар


                      #25
                      tomny написа:
                      Странно, при мен е обратното. Винаги са любезни, никога не съм попадал на арогантни, че даже и в повечето случаи минавам само с препоръка. Но и не правя груби нарушения де.
                      И при мен е така.А относно глоба за изгоряла крушка - не мисля, че някой полицай има право да ви пише глоба.Крушката може да е изгоряла 2 секунди преди да ви спре!!!!И точно това трябва да ви бъде обяснението - "Преди да потегля, проверих всички крушки - работеха.Явно е изгоряла сега, няма как да я видя в движение!"След което да извадите резервна такава и да я смените пред полицая.

                      Коментар


                        #26
                        Ама резервна тцЪ! Номера ми е шибнат максимално нагоре и реално няма как да смъкна плафончетата - обясних му го на него това, а той ми каза, че нямал нищо общо със слагането на номерата Правех се на луд, какво е работното време на КАТ, че да ми го смъкнат малко по-надолу. Аз реших сам да се оправя, махнах си номера и така си смених крушките

                        Коментар


                          #27
                          coolboby написа:
                          Ама резервна тцЪ! Номера ми е шибнат максимално нагоре и реално няма как да смъкна плафончетата - обясних му го на него това, а той ми каза, че нямал нищо общо със слагането на номерата Правех се на луд, какво е работното време на КАТ, че да ми го смъкнат малко по-надолу. Аз реших сам да се оправя, махнах си номера и така си смених крушките
                          А ти обясни ли му, че ти също нямаш нищо общо със слагането на номера, и че тъпия служител на фирма БМВ, упълномощена (без конкурс) от КАТ да монтира номерата са ти го монтирали така, и че има пломба на КАТ-МВР върху номера, и да си е..е п...ката майчина?!?ДА е...а тия смотани полицаи, да е...а.... Що не ми се падне на мене един такъв само не знам. Ще го накарам лично той да ми смени крушката на номера, като свали и после пак монтира пломбата, на която пише КАТ-МВР....нямал бил нищо общо... ама си получава заплатата от там, нали?!?Ей, много се ядосах.

                          Коментар


                            #28
                            и аз знам, че не трябва да имаш дори и фиш за дадения период за да вземеш златен талон.а за полицаите.. на 8ми ме спряха за забранен обратен завой, който направих проради това, че пътя по който трябва да мина е затворен поради ремонт и си ме спряха след като ме догониха на бурани. Въртяхме, сукахме и ми се размина, че даже и кебабче ме почерпиха :D Тъкмо си виках.. ей година и нещо без нарушения и сега ще ми развалят всичко ама ми се размина :D
                            Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                            Коментар


                              #29
                              Дидо, извинявай, не се ядосвай.

                              Коментар


                                #30
                                uBoy написа:
                                и аз знам, че не трябва да имаш дори и фиш за дадения период за да вземеш златен талон.а за полицаите.. на 8ми ме спряха за забранен обратен завой, който направих проради това, че пътя по който трябва да мина е затворен поради ремонт и си ме спряха след като ме догониха на бурани. Въртяхме, сукахме и ми се размина, че даже и кебабче ме почерпиха :D Тъкмо си виках.. ей година и нещо без нарушения и сега ще ми развалят всичко ама ми се размина :D
                                Къде това?

                                Коментар

                                Working...
                                X