Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при шофиране извънградско Браво 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако чека не свети при откачен маркуч на регулатора, а като го закачиш светва, по-скоро търси проблема в дебитомера. TPS-а можеш да го провериш, като му откачиш конектора (при загасен ДВГ, естествено), вържеш омметър към средния и някой от крайните изводи, и видиш дали не прекъсва при някое положение на педала. Съпротивлението му трябва да следва точно движението на педала за газта. Според мен, проблема ти не е свързан с него. Разсъжденията ти за връзката между инжекторните времена и температурата не са съвсем точни, до колкото съм забелязал, този двигател си влиза в режим още при 60-тина градуса, времената на празен ход са 2-2,5 мсек още тогава. Като светне чека, не записва ли някаква грешка?

    Коментар


      #17
      Имам читави дросел с датчик и дебитомер като за нашите двигатели. Да поомекне времето и можем да направим проба.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #18
        veselin10 написа:
        Имам читави дросел с датчик и дебитомер като за нашите двигатели. Да поомекне времето и можем да направим проба.
        Ще е супер че много гадно на дълго пътуване да ти свети чека.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа:
          wwalker написа:
          Не се изказвай толкова категорично, че повреден термостат (незатварящ) влияе само на разхода. При някои двигатели (1.8 16V май е точно един от тях) ЕКУ минава в авариен режим точно когато не държи температура продължително.
          Има нещо такова, когато термостата отвори по рано и не държи температура, датчиците подават инфо към ЕКУ-то и то почва да блъска повече бензин за да достигне оптимална температура, но Ламбдата казва сместа става прекалено богата и подава инфо към ЕКУ-то да обедни сместа, от там термостата отново охлажда и термодатчиците отново подават инфо за ниската температура и в един момент ЕКУ-то им тегли една мъжка и почне да работи по таблица.
          Това е омагьосан кръг, според мен не се случва това.Имай в предвид, че по време на ускорение ламда сондата не се отчита - сместта е винаги богата.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            Така ново развите по темата.Правих едно пътуване до Русе, проблема не се прояви и чека не свети, НО само в посока Русе, на връщане чека свети и повече от 140-150 няма.Връщайки се в София, веднага на диагностика, но имах глупоста да угася двигателя и грешка нямаше, а човека с диагностиката видя светналия чек, пробвахме с Виза, ФЕС, Бош тестер и нищо грешка няма, обаче забелязах че проблема се проявява когато я вкарам на принудителен празен ход или карам с ниски обороти на висока предавка. Дросела е чист, нов въздушен филтър, колата е адаптирана като по учебник, няма колебание на оборотите, няма неритмична работана мотора, МАФ.а е чист.изключвам варианта с термостата защото за 400 км при това каране все щеше да се сети че не и е топло калкото трябва.Идей някакви?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              колега ти този проблем рещи ли го

              Коментар


                #22
                Изтупвам темата от прахта с въпрос:Какъв се оказа проблема в края на краищата, защото в момента при мен положението е същото
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар


                  #23
                  S_BANKOV написа:
                  забелязах че проблема се проявява когато я вкарам на принудителен празен ход или карам с ниски обороти на висока предавка.
                  И аз имах същия проблем и както пишат колегите по-горе се оказа термостата, въпреки че имах топло той не държеше оптималната температура, след смяната преди 2 г. всичко е ОК.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    Punto_II_HGT написа:
                    Изтупвам темата от прахта с въпрос:Какъв се оказа проблема в края на краищата, защото в момента при мен положението е същото
                    Ламбда сонда. просто старата не ставаше за нищо, нищо че беше нова. Смених сондата и проблема изчезна от всякъде.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      S_BANKOV написа:
                      Punto_II_HGT написа:
                      Изтупвам темата от прахта с въпрос:Какъв се оказа проблема в края на краищата, защото в момента при мен положението е същото
                      Ламбда сонда. просто старата не ставаше за нищо, нищо че беше нова. Смених сондата и проблема изчезна от всякъде.
                      Изглежда е крайно време и аз да я сменя Мерси за инфото
                      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                      Коментар


                        #26
                        И сонда само на НЖК или Денсо, ония китайски истории ги забрави.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X