Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при шофиране извънградско Браво 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при шофиране извънградско Браво 1.8 16V

    Така проблема е следния, тръгна ли на извънградско пътуване след около 20-тина км. ми светва чека на таблото и колата ограничава скороста до 140 пряко сили 150 км/ч.На диагностика правена със СОК1 установихме че ламбдата не клати до нормалините стойности, и започва да работи по таблица. Термостата отваря на около 80 градуса но на дълго пада и не държи температурата. Мислех че колата влиза в авариен режим заради некоректните стойности на ламбда сондата и термо датчиците на термосата, но на последваща диагностика ламбдата си показваше коректни стойности от 0.1 до 0.95Дебитомера работи коректно, оборотите са заковани на 850рмп.Установих нещо странно имаше изваден маркуч на вакум регулатора, излизащ от всмукателния колектор колата не държеше стабилни обороти, в смисъл че при подаване на газ задържаше на 1300 рмп и рязко падаха на 850рмп. Но при това положение не светеше чека на дълго разтояние. Прави го само на дълго в града го прави примерно ако съм карал поне 20-на км без да спирам.Идеи някои да има, възможно ли е датчика на дросела да е проблемен и как да го хвана, нещо друго като идеи, щото аз вече се изчерпих.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Още нещо, прави го и на бензин и газ, ГИ е с ъп на софта от преди 6мес.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Re: Проблем при шофиране извънградско Браво 1.8 16V

      S_BANKOV написа:
      Термостата отваря на около 80 градуса но на дълго пада и не държи температурата. ...
      Ти си го написал, бре...
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        Препоръчвам инсталация на това .... работи безпроблемно.... и най-важното ... Не е скъпо !!!http://download.fiat-bg.org/Books/Br.../Termostat.pdf
        AUDI 1.8 20V TURBO
        ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          ако в града като караш 20км и пак ти пада температурата(то зависи и как караш де) си е термостата иначе бих заложил на температурния датчик на инжекциона

          Коментар


            #6
            E защо тогава когато е изваден маркуча на вакума чека не свети ?Започвам да си мисля че липсва налягане в смукателния колектор, или в това че на генерацията няма кьораво гърне.Термостата тази седмица ще се сменя, или поне се надявам да успея да го сменя че в тоя студ си е бая разглобяване.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Re: Проблем при шофиране извънградско Браво 1.8 16V

              S_BANKOV написа:
              Термостата отваря на около 80 градуса но на дълго пада и не държи температурата.
              За да си напълно сигурен, виж на дълго като си, радиатора дали ти е топъл. Щото може и датчик да е, както каза по-горе Недялко. Няма основателна причина да ти отвори на 80, пък на дълго да не държи температура. А и какво значи не държи температура? На колко отива?Прави тръби на мястото на катализатора не е желателно, сигурно десетки пъти вече съм писал, че изпразването на цилиндрите е на резонансен принцип и правата тръба прецаква процеса. Не ти е влошено вървенето от термостата. Само разхода и то ако се окаже, че е повреден.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Не се изказвай толкова категорично, че повреден термостат (незатварящ) влияе само на разхода. При някои двигатели (1.8 16V май е точно един от тях) ЕКУ минава в авариен режим точно когато не държи температура продължително.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Добре, приемам забележката. Но не е ли глупаво? Изпреварва си човека, ама ЕКУ за да си пази мотора, му бие шута и .................... Верно че чека му свети, но ми звучи несериозно. Я го видял я не, особенно като кара със над 140. Аз такъв автомобил, с такъв софтуер не искам. Но щом казвате, че е така добре, за пръв път чувам, признавам си
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    И аз да кажа нещо при скорост над 130 в това студено време колко искаш да загрее. Не че съм някой кой знае колко разбиращ.
                    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                    Коментар


                      #11
                      bboyd написа:
                      И аз да кажа нещо при скорост над 130 в това студено време колко искаш да загрее. Не че съм някой кой знае колко разбиращ.
                      Е как колко - точно на работна температура (в случая 80-90 градуса). Минавам преходи по 2 хиляди км и веднъж достигнала работна температура не пада надолу, пък вън може -50 да е целият път ако ще.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        Аз не разбрах, при изваден маркуч на вакуум-регулатора, чека не светва, ако го сложиш, започва да свети, като караш на дълго, така ли? С изваден маркуч вдига ли повече от 140?С изваден маркуч е нормално ламбдата да не "клати", дето викаш, както трябва, защото тогава двигателя работи на бедна смес - първо, защото смуче въздух след дебитомера, и второ, защото така налягането в рейката е по-ниско от номиналното.

                        Коментар


                          #13
                          wwalker написа:
                          Не се изказвай толкова категорично, че повреден термостат (незатварящ) влияе само на разхода. При някои двигатели (1.8 16V май е точно един от тях) ЕКУ минава в авариен режим точно когато не държи температура продължително.
                          Има нещо такова, когато термостата отвори по рано и не държи температура, датчиците подават инфо към ЕКУ-то и то почва да блъска повече бензин за да достигне оптимална температура, но Ламбдата казва сместа става прекалено богата и подава инфо към ЕКУ-то да обедни сместа, от там термостата отново охлажда и термодатчиците отново подават инфо за ниската температура и в един момент ЕКУ-то им тегли една мъжка и почне да работи по таблица. То е ясно че термостата ще се сменя до края на месеца че в тоя студ не е за ремонти. Но въпроса е защо не светва чека когато маркуча е изваден.Иначе имам навика на на всеки 20-30 секунди да мятам поглед на таблото и в задното огледало, така че си следя таблото.Имам едни съмния че проблема е в смукателния колектор, защото там ми е вързан и вакума на ГИ и явно не стига налягане когато е закачен и този на горивния регулатор, или да е в датчика на дросела.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Ти като извадиш маркуча на регулатора ЕКУ пак вкарва колата в някъв режим. Не винаги лампата светва, зависи какъв проблем е засечен.Поясни какво точно правиш, защото ако вадиш маркуча и не го затапиш(той предполагам отива в колектора) отива повече въздух и то не филтриран. Самият регулатор също не отчита правилно налягането. Ако го вадиш и затапваш просто налягането на регулатора няма да е коректно. Във всеки случай не ти е работа да го вадиш, освен като временно решение, ако мембраната е спукана и отива гориво в колектора, но и тогава трябва поне да се затапи и то само временно, докато смениш регулатора.ПС: Сменяй термостата преди да почнеш да го правиш на 20-30 сек и като не си в колата
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Системата е възстановена, и маркуча си е на място, открих го случайно че се извадил и че през това време не светеше чека.Регулатора си е ОК, качва си гориво, задържа, и не дави колата на бензин.Странното е че го прави и на двете горива
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X